Kaip išsirinkti tinkamą kuprinę mokyklai

Viena svarbiausių priemonių ruošiantis į mokyklą – kuprinė, kasdien lydinti mokinį į mokyklą ir iš pamokų. Būtent kuprinėje, rodos, turi sutilpti visas mokinio pasaulis: mokykloje ir papildomose veiklose reikalingos priemonės, užkandžiai, neretai ir sportinė apranga, kiti reikalingi daiktai. Tačiau, kad ir kokia svarbi, netinkamai pasirinkta kuprinė gali padaryti daugiau žalos, nei atnešti naudos.

Dėmesys detalėms
Renkant kuprinę moksleiviui, būtina atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Pirmiausia, svarbu įvertinti svarbiausias kuprinės dalis: mokyklinė kuprinė turi turėti formą išlaikančią nugarėlę, pakietintą korpusą bei atšvaitus. Mokyklinė kuprinė turi turėti rankenėlę ir reguliuojamo ilgio diržus. Renkantis kuprinę, būtina ją pasimatuoti. Atkreipkite dėmesį, kad kuprinės apačia nebūtų žemiau moksleivio juosmens.

Dvi petnešos geriau nei viena
Svarbu, kad kuprinė turėtų dvi petnešas, o ne vieną. Kitu atveju, vienai kūno pusei tenka per didelis svoris dėl kurio smarkiai išauga nepageidautinų pečių ir nugaros skausmų tikimybė. Moksleiviai dažnai skundžiasi nugaros skausmais, kurie gali atsirasti dėl pernelyg didelio ant pečių nešiojamo svorio arba netinkamai, konkrečiai ant vieno peties nešiojamos kuprinės svorio. Itin svarbu nuolat kontroliuoti moksleivių kuprinių svorį. Kuprinių, skirtų pradinukams, svoris negali viršyti 700 g, o skirtų vyresniems moksleiviams – 1 000 g. O kalbant apie jau sukrautos, pilnos kuprinės svorį, įvairių šalių gydytojai 11–12 metų vaikams rekomenduoja nešioti ne sunkesnę nei 10 procentų moksleivio kūno svorio siekiančią kuprinę.

Patikrinkite kuprinės turinį
Didžiausią kuprinės turinio dalį sudaro mokykliniai vadovėliai. Laikantis higienos normų, vadovėlis 1–4 klasių mokiniams turi sverti ne daugiau nei 300 gramų, 5–8 klasių– ne daugiau nei 400 gramų, 9–10 klasių – ne daugiau kaip 500 gramų. Neretai į kuprines vaikai prisikrauna ir nereikalingų daiktų. Pradinukai – žaislų, ne retas vyresniųjų klasių moksleivis – vadovėlių, kurių tą dieną nereikia. Todėl moksleivių tėvams rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar jų vaikai kuprines nešioja teisingai. Jau sukrautą ir mokyklai paruoštą kuprinę tereikia pasverti ir įsitikinti, jog ji ne per sunki.

NYKŠČIAI

 

3 komentarai

  1. Kokia vaikui kuprinė patinka ir gerai. Svarbu jam patogi ir gera ta kuprinė. Paaiškins čia dar žmonėm kokią kuprinę pirkt.

  2. Pirkau ergonominę kuprinę pirmokei, tačiau jau gailiuosi, nes ji tuščia tikrai nemažai sveria. Įsidėjus 3 pratybų sąsiuvinius ir nors 1 vadovėlį, jau ir man yra ką nešti. Tad pradėjau abejoti ar tikrai ta pakietinta nugarėlė atperka didelį svorį. Manau daugiau dėmesio reikėtų skirti baldams, kuriais naudojantis vaikas mokosi, daro namų darbus ar šiaip piešia. Tad Kalėdų proga užsakiau reguliuojamo aukščio stalą ir ergonominę vaikišką kėdę iš biuro baldai Admodum tikiuosi mažoji bus patenkinta visiškai netikėta, bet praktiška dovana

  3. Ir mes jau išrinkome puikią kurprinę savo vaikui. Nupirkome kompiuterį, kad galėtų lengvai atlikti visas jam pavestas užduotis ir tai darytų puikiai. Supirkome visas reikalingas programas jam distributor.lt , kad ne tik internetu naudotųsi, bet ir įvairias skaidres galėtų daryti, bei kitas užduotis. Na ir šiaip visą kitą reikalingą atributiką. Tikimės, kad tai padės jam pasiekti geriausius rezultatus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.