Kaip diena, taip naujiena

Vakar iš naujosios Vyriausybės pasitraukė pirmasis „profesionalas“, galimai, vairuotojo pažymėjimą pragėręs socialdemokratas Julis Pagojus. Gi dar viena „profesionalė“ – Liana Ruokytė – Jonsson, duodama savo pirmąjį kaip ministrės interviu, Anykščių miesto kultūrinį gyvenimą lygina su Lietuvos kaimų.
Ką L. Ruokytė – Jonsson, paminėdama Anykščius, norėjo pasakyti „Lietuvos ryto“ žurnalistui Ramūnui Gerbutavičiui – anykštėnams turėtų būti mįslė. Plunksnos broliui pasiteiravus, ar netapsime šalimi, kuri terems tokius projektus kaip „Naisių vasara“, „profesionalė“ atsakė:
„Kultūros įtraukties regionuose didinimas – aiškus veiksmų plano prioritetas. Minėtas serialas yra tik viena Naisių kultūrinės programos detalė. Kaip žinia, Naisiuose vyksta daug įvairių festivalių, kitų kaimo gyventojams skirtų kultūros renginių, yra net teatras. Nekomentuosiu atskirų nuomonių, tiesiog norėčiau, kad atsakingai atliktume darbus, kurie bus patvirtinti vyriausybės programoje, užtikrinant piliečių konstitucines teises į kultūrą ir kūrybingumą. Tiek profesionalioji, tiek saviveiklinė kultūra turi teisę egzistuoti. Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi teisę kūrybiškai reikštis. Šiame kontekste galime tik pastebėti, kad ir Juknaičiai, ir Anykščiai, ir Þagarė, ir Naisiai yra išties nestandartinės erdvės, naujos regioninės kultūros formos…“, – apie išskirtinę kaimiškąją kultūrą mintimis dalinosi  L. Ruokytė – Jonsson.
Tik lieka neaišku – prie ko čia Anykščiai. Gal visai ne tai turėta galvoje. Nors bendrame kontekste viskas lyg ir normaliai…
Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderis Ramūnas Karbauskis, pagrindinis „profesionalų“ vyriausybės iniciatorius, Anykščių rajoną viešai pristatinėja kaip labiausiai Lietuvoje nustekentą kraštą, kuriame uždarytos mokyklos, ambulatorijos, nebekursuoja autobusai ir nebestatomi paminklai. Beje, lyderio teigimu, visiškai priešinga situacija yra Panevėžio rajone, kuriame to pavyko pasiekti bendrapartietei parlamentarei Gretai Kildišienei.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.