Kaimynai vaizdo stebėjimo kameromis stebi kapines

Anykščių rajone amžinojo poilsio vietose vis dar verda aistros dėl kapaviečių ribų, neretai gyventojai šalia teritorijos atsikrato šiukšlių. Tuo tarpu kupiškėnai šias problemas jau išsprendė.
Kupiškis nuėjo Panevėžio rajono pavyzdžiu, kur norint atlikti bet kokius kapavietės tvarkymo darbus būtinas suderinimas su savivaldybės paskirtu atsakingu asmeniu. Anykščiuose valdžia į šį procesą kol kas praktiškai nesikiša.
„Nuo šių metų Kupiškio valdžia pradėjo skirti didelį dėmesį kapinėms. Norint ką nors sutvarkyti, būtinas leidimas. Anykščiuose to dar nėra, todėl kartais kyla įvairių nesusipratimų. Be to, kupiškėnai liovėsi ir vežti šiukšles, nes baudos už tai, kiek žinau, apie 500 eurų. Taip pat valdininkai skaičiuoja apleistus kapus ir arba juos sutvarko arba itin senus užleidžia kitiems asmenims. Neperseniausiai buvo užsakymas pagaminti net keliolika nedidelių antkapių – atminimo lentų“, – sakė paminklų gamyba ir kapaviečių tvarkymu Anykščiuose taip pat užsiimantis kupiškėnas Paulius.
Pagal galiojančias taisykles, neprižiūrimo kapo negalima atiduoti kitai šeimai 25-erius metus. Būtent per tiek laiko palaikai suyra iki kaulų.
O apie tai, jog anykštėnai neretai piktnaudžiauja šalia kapinių palikdami įvairias buitines ir stambiagabarites atliekas rašėme jau ne kartą. Tad Pauliaus teigimu, vaizdo stebėjimo kamera leistų šią problemą nesunkiai išspręsti.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.