Kaimui seniūną renka Vilniuje?

Šiuo metu seniūnai yra valstybės karjeros tarnautojai, konkurso tvarka skiriami 5 metų kadencijai. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Šią savaitę vyko konkursai užimti Andrioniškio ir Viešintų seniūnų vietoms. „Nykščiai“ teiravosi tarybos nario Ramūno Blazarėno, kuris buvo vienas iš geriausiai pasirodžiusių, kaip vyko konkursas, ar jis jau garantuotas, kad turi darbą, tačiau pretendentas patikino, kad dar anksti apie tai galvoti, nes dar niekas neaišku, ir toliau atvirauti nebuvo linkęs.

Pabandėme išsiaiškinti konkurso vykdymo procedūras. Po to, kai Valstybės tarnybos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pateikiamas pretendento prašymas dalyvauti konkurse ir kiti reikiami dokumentai, Valstybės tarnybos departamentas per 5 darbo dienas patikrina, ar pretendentai atitinka reikalavimus. Pats konkursas vyksta Valstybės tarnybos departamento patalpose. Konkurso komisijoje dalyvauja 3 žmonės iš Departamento, rajono savivaldybės administracijos atstovas ir 3 seniūnijos seniūnaičiai. Valstybės tarnybos departamentas per 5 darbo dienas nuo kompleksinio vertinimo pabaigos komisijos vertinimo rezultatus oficialiai praneša savivaldybei ir konkurse dalyvaujantiems pretendentams.

Taigi, oficialus rezultatus R. Blazarėnas sužinos tik kitą antradienį. Du daugiausiai balų surinkusius pretendentus Departamentas siūlys savivaldybės administracijai, kuri ir nuspręs, kokio seniūno reikia. Beje, anksčiau savivaldybė seniūną galėjo išsirinkti ir visų konkurse Vilniuje dalyvavusių pretendentų. R. Blazarėnas yra vienas iš dviejų, daugiausiai balų surinkusių kandidatų į Viešintų seniūno pareigas. Galbūt todėl, kad savivaldybės administracija iš dviejų galės pasirinkti labiausiai patinkantį, R. Blazarėnas nėra garantuotas, jog pasirinks jį.

Taip ir lieka neaišku, kur renkami seniūnai. Vilniuje? Savivaldybė sulauks oficialaus protokolo iš Valstybės tarnybos departamento apie rinkimų Viešintų seniūno vietą rezultatus. Tuomet administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, tiesioginė seniūnų darbdavė, turės apsispręsti, kas vadovaus Viešintų seniūnijai.

„Nykščiai“ klausė Rolando Lančisko, kaip jis jaučiasi po konkurso į Andrioniškio seniūno pareigas. „Egzaminus Vilniuje išlaikiau, tą patvirtinančius dokumentus savivaldybė ir aš turėtume gauti rytoj, penktadienį. Ar mane administracijos direktorė pasirinks iš dviejų siūlomų kandidatų, aš nežinau. Jei ir pasirinktų, tada dar reikia sulaukti STT pažymos“, – kalbėjo R. Lančickas.

Seimui buvo pasiūlyta keisti seniūnų rinkimų tvarką ir numatyti, kad seniūnai būtų renkami tiesioginiuose rinkimuose 4 metų kadencijai. Seniūną į pareigas rinktų atitinkamos seniūnijos teritorijos gyventojai, turintys rinkimų teisę. Vietos savivaldos įstatymo pataisas įregistravo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis ir LSDD frakcijos narys Petras Čimbaras. Seimas po pateikimo pritarė Seniūnų rinkimų įstatymo projektui ir Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kurios numato, kad pirmieji tiesioginiai seniūnų rinkimai vyktų kartu su 2020 m. Seimo rinkimais. Tačiau įstatymas Seime dar nepriimtas ir neaišku ar seimūnams užteks politinės valios jį įteisinti.

Taigi, atėję dirbti seniūnai dėl savo darbo vietos bus garantuoti galbūt tik iki kitų metų rudens. Nebent įstatyme bus numatytos tam tikros išlygos.

Dalina RUPINSKIENĖ

13 komentarų

 1. labai,labai gaila),kad p.Blazarėnas ne Andrioniškio seniūnas bus. Viešintiškiams pasisekė.

  • inicijuokite savivaldybės tarybai prašymą, kad sujungtų į vieną seniūniją.

  • Andrioniškis

   Andrioniškiui kaip tik pasisekė, kad gaus jauną ir darbštų seniūną. Pasėdėti prie kompiuterio ekrano seniūnui per maža. Reikia dirbti, bendrauti ir judėti ne tik iš mašinos iki stalo su kompiuteriu.

 2. a tai Rasalas liberalas ka negavo balu?

 3. Nejuokink voverių Rolandas seniūnas ,pirma tegul išmoksta rašyti be klaidų , ir aplamai kokius mokslus baigęs.

  • mokytis niekada nevėlu 🙂

  • O tai seniūnui dar reikia kaska baigti? Juokas ima, matai kabinete sėdėti ir kava gerti dar reikia mokslus baigti… Chirurgui tai reikia, bet tikrai ne seniūnui ar kokiam seimo nariui. Ir seniūnas turi būti tik iš to miestelio o ne iš jokių Anykščių, nežinodamas net kur tas miestelis randasi, ir kokios ten problemos.

 4. Buc vadovo vietoj,tai gailec bernioku palaist.Kugi vienas likes tarp moteru darys.

 5. Anykščiuose neliko ką skaityt

  Kanditai 4, o rašo apie 2, jokios etikos ir padorumo.

  • a tamsta skaityk šeimyninį portalą. Ten rašo kad du kandidatai, o rodo tik vieną . Cah-Cha-cha – moki daugiau , o gauni tik 1-ną 🙂

 6. niekam nereikalingi tie seniunai per 30 metu kreipausi 3 kartus ir nei vienu atveju nepadejo tai del miestelio apsvietimo istrupejusio sovietinio asfalto ir palaidu sunu

 7. Rolandas tik kaimynus pasistaciusius auto ant zoles skusti temoka

 8. SVEIKINU IR SEKMES

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.