Kai nebesusitvarko, perduoda „žaliajam patruliui“

UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ kartas nuo karto priverstas kreiptis pagalbos į savivaldybės Bendrąjį ir ūkio skyrių, kad padėtų suvaldyti šiukšlintojus.
Dažniausiai „žaliajam patruliui“ tenka padėti susitvarkyti su Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidėjais, tačiau pasitaiko atveju, kai reikia pabendrauti ir su piktybiškai teisėtų komunalininkų reikalavimų nesilaikančiais asmenimis.  
„Tai būna atvejų, kai jie patys nebesusitaria su gyventojais, kurie atsisako pasirašyti atliekų išvežimo sutartis ir panašiai. Tenka važiuoti ir paaiškinti, kokia atsakomybė už tai numatyta. Tai išskirtiniai atvejai, bet pasitaiko. Paskutiniam piktybiškai to vengusiam gyventojui minimali bauda buvo paskirta pačioje praėjusių metų pabaigoje. O daugiausiai pažeidimų anykštėnai daro, nesilaikydami Tvarkymo ir švaros taisyklių, tai yra, verčia šiukšles ir įvairias atliekas tam nepritaikytose ar neleistinose vietose. UÞ tokius pažeidimus numatytos baudos nuo 20-ties iki 600-tų eurų”, – kalbėjo vyriausiasis specialistas Linas Šulskus.  
Tvarkos taisyklių nesilaikančių šiukšlintojų – mieste kur kas dagiau nei kaimiškose vietovėse. Pasak specialisto, taip yra todėl, nes miestiečiai mažiau pakantus panašiai veiklai ir nevengia pranešti apie daromus pažeidimus. Nustatyti gamtos teršėjus dažnai pavyksta ir atidžiau apžiūrėjus atliekas – gyventojai išmeta įvairių dokumentų ar kitų daiktų, kurie leidžia identifikuoti, kam jie priklausė.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.