Kai klausimų daugiau negu atsakymų

Politikai rodo vis didesnį aktyvumą. Logiška, rinkimai artėja. Stengiasi apčiuopti, kas svarbu žmonėms, ką čia dar pažadėjus ir lazdos neperlenkus. Tačiau jie pamiršta, kad žmonės turi ne tik ausis, bet ir akis. Klausa gali apgauti, o štai regėjimas – ne.

Štai pranešama, kad kas penktas žmogus Lietuvoje gyvena žemiau skurdo ribos, o jie Seime priiminėja įstatymus, kad kariuomenei reikia dar 200 milijonų iš kažkur pasiskolinti. Sako, kad tai įsipareigojimai NATO, skolintis būtina. Gerbiami politikai, noriu paklausti, ar jūs pamiršote, kad yra įsipareigojimai savo žmonėms? Ar vėl eilinį kartą giedosite, kad dėl savo padėties atsakingas pats žmogus, kad nedarbo išmokos per didelės, tinginiai nenori dirbti, pensininkų per daug?
Kažkodėl, kai kalbama apie partijas, jos pamiršta, kad „atsakingos pačios“. Štai neseniai susikūrę A. Butkevičiaus socialdarbiečiai nori, kad jiems priimtų įstatymą ir iš biudžeto bent 200 tūkstančių eurų skirtų, kitaip, sako, nebalsuos. Mano nuomone, jei toliau taip vyks, tai Lietuvoje liks tik partijos, Seimas ir kariuomenė. Nenoriu pasakyti, kad iš kariuomenės jokios naudos. Kariuomenė labai reikalinga, ji dažnai aukso vertės šaukštais košę visuomenei dalina.
Tas pats ir su vietine politika. Štai kai kurie politikai pareiškė, kad „išsaugos Anykščių ligoninę“. Pirmiausia, pagalvokim, kaip atsitiko, kad tą ligoninę reikia „gelbėti“, gal čia vilniečiai ją valdė? Kaip ji atsidūrė tokioje padėtyje? Leiskit paklausti ir to, ar išsaugojo vietos politikai Raguvėlės ir Staškūniškio mokyklas? Ar sugebėjo padaryti, kad Skiemonyse bent pradinė mokykla liktų? Ar sugebėjo tą pačią Anykščių ligoninę užbaigti pastatyti? Prezidentė Dalia Grybauskaitė pavasarį atmetė pataisas, kurios skirtos ligoninių pertvarkai, bet ne dėl to, kad mylėtų mažų rajonų gyventojus, o todėl, kad įstatymas galimai diskriminuotų privačias gydymo įstaigas. Dabar tos pačios pataisos guls ant D. Grybauskaitės stalo ir jokie vietos politikai nieko nebepadarys.
Jei ką nors ir gali vietos politikai, tai jau turėjo daryti – eiti pas Anykščiuose išrinktą Seimo narį Antaną Baurą, kreiptis į anykštėną Sergejų Jovaišą, kad toks įstatymas, naikinantis vietos ligonines, išvis neatsidurtų ant Prezidentės stalo. Todėl vietos politikai tegu žiūri, kur ir ką galima padaryti ten, kur jie turi galios. Sakykim, geras pavyzdys yra Anykščių kultūros centras. Laiku pasirūpinta, kad būtų užbaigta jo rekonstrukcija, nes dabar jau kalbama, kad visus remonto darbus Kultūros ministerija mažins, taigi, būtume turėję pusiau skustą pastatą miesto centre dar neapibrėžtą laiką.

Linas BITVINSKAS
„Šilelis“ Nr. 42 (1159)

2 komentarai

  1. Gerai. tikrai o kur įsipareigojimai savo žmonėms? Greitai jau ginti nebebus ko

  2. Bravo Linai!

    Sveikinu Linai. Tavo talento dėka „Šilelis“ vis labiau tampa rimtu laikraščiu. Ačiū.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.