Kęstutis Tubis – darbo vietos ir toliau bus kuriamos

Rajono meras įsitikinęs, jog atlyginimai didės tik tokiu atveju, jei darbdaviai pradės konkuruoti dėl darbuotojų. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu kas dešimtas šalies dirbantysis uždirba viso labo iki dviejų šimtų eurų per mėnesį „ant popieriaus“. Tikėtina, jog situacija Anykščiuose gali būti dar prastesnė.
Iki šiol buvo teigiama, jog anykštėnai dirba už minimalią algą – 380 Eur per mėnesį. „Sodra“ piešia kiek kitokį paveikslą.
Radijo stoties „Nykščiai FM“ eteryje apie atlyginimus rajone pasisakęs K. Tubis klausimą pavadino įdomiu ir netgi juokingu.
„Net dvejų privačių įmonių vadovai sakė, mere, nebereikia daugiau darbo vietų. Turime dabar kelti atlyginimus. Sako – įsikūrė dvi naujos įmonės, iš manęs darbuotojai išėjo, nes jos pakėlė atlyginimus penkiasdešimčia eurų. Tai jiems pasiūliau pakelti algas septyniasdešimčia eurų. Tai kuo didesnis poreikis darbuotojų, tuo didesnis atlyginimas. Nežinau, kaip konkuruos mūsų ūkio subjektai Lietuvoje ar Europos Sąjungos rinkose, bet tas dalykas darbuotojui yra labai naudingas. Tai minimalus atlygis Anykščiuose po truputį keičiasi. Netgi naujai įrengtuose šiltnamiuose dabar dirba 165 darbuotojai. SPA Vilnius – Anykščiai – 97, naujai atsidariusioje odontologijos klinikoje – 10, “Seklyčioje“ – 17 ir panašiai. Atsidarė septynios maitinimo įstaigos, ir teko pasidomėti, iš kur dirbantieji. Pasirodo, jog tai ne pervilioti darbuotojai, o jaunimas, kuris dar nedirbo arba atvažiuojantys iš kitų kraštų. Tai susidaro visa grandinė, dėl ko verta užsilikti Anykščių rajone ir Anykščiuose“, – teigė K. Tubis.
Jei asmuo gauna iki 200 Eur „ant popieriaus“ tai vaiko priežiūros išmoka, jį auginant  – 156 eurai per mėnesį „ant popieriaus“.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.