Kada Anykščiai taps antruoju Kalgariu?

2014 metais Huffington Post buvo publikuotas straipsnis, kuriame buvo pateikta 10 tvarkingiausių pasaulio miestų. Remiantis kelias kriterijais (atliekų tvarkymas, geriamo vandens kokybė, oro užterštumas, vizualinė tarša ir t.t.) būtent Kalgaris buvo pripažintas tvarkingiausiu miestu.
Kas iš to Anykščiams? Akivaizdu, kad galima pastebėti tam tikrą koreliaciją tarp tvarkingumo bei kito kintamojo – miesto patrauklumo gyventi. Tvarka – (žinoma ir palanki ekonominė padėtis) leido Kanados miestui atsidurti 5-oje vietoje pasaulyje pagal tinkamumą gyventi. Vieną iš stebuklingų komponentų, leidusių Kalgariui tapti svajonių  vieta gyventi, turi ir Anykščiai. Þinoma, tai jokiu būdu ne palankūs makroekonominiai rodikliai, o būtent miesto tvarkingumas. Galima pasidžiaugti, kad pagal kai kuriuos švaros rodiklius galėtume lygintis su geriausiais. Deja, net ir sugebant apsikuopti nuo šiukšlių bei kitos vizualinės taršos, akis vis dar bado miestelėnų kultūros stoka, kuri pristabdo Anykščių vystymąsį.
Šį kartą trumpai bus pateiktos dvi situacijos, kurios paradoksaliai gimsta prie buvusių poeto bei savo krašto gerovės puoselėtojo Antano Baranausko namų (taip, vyskupo klėtelė kadaise stovėjo visai šalia dabartinio “PC Norfa”, įsikūrusio Vilniaus gatvėje).
Pirmasis netvarkos objektas – prekių vežimėliai. Dauguma parduotuvės lankytojų  vežimėlius pasiima iš tam skirtos vietos esančios šalia kasų. Deja, pirkinių globėjo kelionė į tą pačią vietą iš kur jis buvo paimtas tampa pernelyg sudėtinga. Jėgų užtenka vežimėlius nugabenti tik iki prekybos centro pagrindinio įėjimo, o kai kuriems klientams po sunkaus apsipirkinėjimo ir toks veiksmas tampa Sizifo našta – vežimėliai paliekami čia pat stovėjimo aikštelėje.
Antrasis kultūros bei tvarkos stokojantis poelgis toje pačioje vietoje: automobilių parkavimas viduryje stovėjimo aikštelės, kur ,beje, yra nupiešta geltona linija. Norėtųsi, kad toks įprotis būtų pastebėtas mūsų angelų sargų. Deja, neteko matyti, kad policininkai įspėtų taip savo transporto priemones statančius miestelėnus. Nesvetimas ir laikinas automobilio parkavimas prie pat įėjimo į Norfą, kur nupiešta ištisinė geltonalinija. Bankomatais besinaudojantiems žmonėms turbūt galioja kitos taisyklės.
Taigi, nors turime kuo didžiuotis, turime ir kur pasitempti. Pastebima, kad miesto tvarkos lygis gali turėti reikšmingos įtakos jo vystymuisi,  ypač kai kalbame apie vietovę, pasukusią  turizmo kryptimi. Deja, norint kilti bei tapti lietuviškuoju Kalgariu, vien švarių gatvių nepakaks. Savo įpročius turi keisti ir patys Anykščių ambasadoriai – miestelėnai. Tik būdami tvarkingi ne tik svetimo, bet ir savo darže, ne tik išorėje, bet ir viduje, galėsime judėti ten, kur būtų visiems šiek tiek geriau.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.