Kad kelionė su vaikais neprailgtų: 4 būdai, kaip juos užimti

Prasidėjus vasarai, prasideda ir intensyvus šeimos atostogų sezonas. Ar suplanuota savaitė sodyboje, prie jūros, ar pramogos svečioje šalyje – ilgesnės kelionės metu gali laukti ne tik linksmi nuotykiai. O vietoje nenustygstantys vaikai kartais keliones gali paversti tikru iššūkiu. Ką daryti, kad taip nenutiktų?

„Prasidėjus vasaros sezonui dauguma pradeda ruoštis suplanuotoms šeimos atostogoms. Jei iki kelionės tikslo laukia ilgas kelias su mašina, keltu ar lėktuvu, vaikams ji gali atsibosti, o tėvams tapti tikru kantrybės išbandymu. Mažieji ypač pilni energijos, aktyvūs ir nori pramogauti. Tad nereikėtų tikėtis, jog jie ramiai išbus visą kelionę ar didžiąją jos dalį miegos. Tam nusiteikti ir pasiruošti reikėtų dar kelionės planavimo etape“, – teigia AB „DFDS Seaways“ komunikacijos laivuose vyr. vadybininkė Irina Matulienė.

Pasak Irinos,  apgalvojus technines atostogų detales, maršrutus ir įvairias veiklas, reikėtų sugalvoti ir konkrečių būdų, kaip galima užimti mažuosius, kol pasieksite atostogų kelionės tikslą. Taip visi šeimos nariai galės džiaugtis kokybišku laiku drauge.

 Nepamirškite kelioninių žaidimų

 Pasiimti į kelionę vaikų mėgstamiausią stalo žaidimą – puiki idėja. Jei turite kelioninį jo variantą, laimėsite ne tik poilsio valandėles kol vaikai žais, bet ir sutaupysite vietos lagaminuose ar mašinoje. Jie neabejotinai pravers visų atostogų metu, ypač užklupus prastesniems orams.

Šiandien žaidimų pasirinkimas tikrai didžiulis, tad kelionei tinkamiausią variantą rinkitės atsižvelgę į vaikų pomėgius. Tam tiks įvairios kortos ar kiti žaidimai, kurių pagrindą sudaro įvairios kortelės, netgi klasikiniai variantai – šaškės, šachmatai, jei vaikai vyresni. Jaunesniems į kelionę galima supakuoti ir „Lego“ kaladėlių rinkinį.

Jei mėgstamiausias žaidimas vis tik liko namie, su vaikais išmėginkite sugalvotus pačių. Pavyzdžiui, spėliokite įvairius sugalvotus žodžius, galite netgi pateikti sąrašą, kokius daiktus ar objektus pakeliui visi turėtumėte surasti. Mažųjų vaizduotę lavins ir įvairių pasakojimų kūrimas: iš krepšio ištraukus obuolį ar spalvotą pieštuką, kiekvienas gali sukurti po istoriją apie jam priskirtą daiktą.

Išnaudokite šiuolaikines technologijas

Net jei įprastai mažiesiems neleidžiate piktnaudžiauti telefonais ar planšetėmis, pastarieji kelionės metu padės išvengti papildomo streso ir užimti vaikus net kelioms valandoms. Telefonuose iš „Google Play“ ar „App store“ parduotuvių iš anksto parsisiųskite programėlių, skirtų ilgoms kelionėms ar lavinančių žaidimų. Patogi paieška leis išsirinkti skirtingus jų variantus pagal norimą sritį ir amžių, tiesa, nuo 5 metų. Planšetės gali pasitarnauti įrengiant vaikams mini kino teatrą. Prieš kelionę taip pat reikėtų pasirūpinti kelių filmų variantais, kurių vaikai dar nežiūrėjo. Nepamirškite ir tam tinkančių užkandžių, pavyzdžiui, spragintų kukurūzų, kurių patogiai supakuotų įsigysite kone kiekvienoje maisto parduotuvėje.

Apsvarstykite, kokios pramogos laukia pakeliui

Vykstant automobiliu į ilgesnę kelionę, peržvelkite žemėlapį. Jei rasite pakeliui įdomių objektų, kuriuos smalsu aplankyti, stabtelėkite ir trumpam pasivaikščiokite. Taip kelionė ne tik neprailgs, bet ir pramankštinsite kojas, nesijausite tiek pavargę po ilgo sėdėjimo. Jei renkatės kelionę kitokia transporto priemone, pasidomėkite, kokios pramogos yra siūlomos jose. Štai ilgąjį Tarptautinės vaikų gynimo dienos savaitgalį mažiesiems, keliavusiems DFDS keltais į Kylį ir Karlshamną, buvo pasiūlyta speciali programa su edukaciniais užsiėmimais ir ekskursijomis į kapitono tiltelį. Kompanija nuo liepos mėnesio kai kuriuose Vokietijos maršruto reisuose planuoja samdyti animatorius, kurie mažuosius keliautojus keltuose įtrauks į įvairius nuotykius.

„Keltais nuolat keliauja daugybė šeimų su įvairaus amžiaus vaikais, todėl birželio 1-osios proga norėjome jiems suteikti neišdildomų įspūdžių. Pagal amžiaus grupes kiekvienam buvo paruoštas kelionės žaidimų rinkinys jūrine tematika. O tik įlipus, juos pasitiko animatorius-piratas, kuris kvietė vaikus ieškoti paslėpto lobio, išmokti rišti jūrinius mazgus, pažiūrėti filmą ar pašėlti diskotekoje. Kartu su tėveliais jie galėjo dalyvauti ekskursijoje ir pamatyti, kaip valdomas šiuolaikinis laivas, išgirsti apie jūrinio eismo taisykles ir tradicijas, netgi paspausti ranką pačiam kapitonui. Matome, kad toks sprendimas pasiteisino, todėl šias pramogas mažiesiems keleiviams šią vasarą siūlysime ir dažniau“, – apie vaikų pramogas keltuose pasakoja Irina Matulienė.

Įteikite mažiesiems tikrojo keliautojo rinkinius

Pasitelkę fantaziją, vaikus tikrai nudžiuginsite ir savo pačių paruoštomis kelioninėmis dovanėlėmis. Į medžiaginį krepšį ar atskirą dėžutę kiek vyresniems vaikams nuo 8 metų galite supakuoti dailiai atrodančią užrašinę, keletą spalvotų rašiklių. Įdėti knygą skaitymui, sveikesnių ir patraukliai atrodančių užkandžių. Taip pat ilgesnio įsitraukimo reikalaujančių konstruktorių, dėlionių ar rankdarbių rinkinių. Mažesniems vaikams galite surinkti mėgstamiausius žaislus, kurie taip pat leistų pasukti galveles. Tam tinka stambesnės kaladėlės, magnetinės dėlionės, atmintį lavinančios kortelės. Įtraukite ir spalvinimo knygeles su įvairių lipdukų klijavimu.

Pusdienio kelionei gali užtekti ir vieno galvosūkio ar konstruktoriaus, įdomaus žaidimo. Į rinkinį įdėję kelis pasirinkimo variantus, apsidrausite tokiu atveju, jei vaikui kažkuris nepatiks. Išlaidauti taip pat nebūtina – keliautojo rinkinį dar neprasidėjus kelionei galite ruošti kartu su savo atžalomis ir leisti jiems patiems išsirinkti norimus žaidimus iš turimų, su jūsų pagalba juos patogiai ir išmaniai supakuoti.

 

Vienas komentaras

  1. Geri patarimai, visuomet i kelione vaikams idedu ko nors, spalvinimo knyguciu, galvosukiu, tikrai padeda, kai uzsioziuoja is nuobodulio. Kai kelemes keltu i Svedija, bilietai jau buvo nupirkti, tik tada pagalvojom, kad gal neatsedes tam kelte, vis tiek visai ilgai trunka kelione. Jau automobiliu iki pajurio sunkiai sekasi. Bet viskas buvo super, nereikejo net knyguciu, viskas buvo taip idomu, begiojo, ziurinejo i vandeni, draugu susirado dar.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.