K. Tubis: jie braunasi į turtingesnes šalis nei Lietuva

Itin skeptiškai migrantų iš Afrikos atžvilgiu pasisakantis rajono meras sako, jog jei bėgliai iš Juodojo žemyno bus atgabenti ir į Anykščių kraštą, tai be atitinkamos priežiūros jų nepaliks. Vakar Vilniuje nusileido dar 20 sirų, save vadinančių pabėgėliais.
Pagal ES programą atvyko dar 3 šeimos. Pirmojoje – vidutinio amžiaus statybininku dirbęs vyras, namų šeimininkė žmona ir septyni jų vaikai. Antrąją šeimą sudaro 36 metų siuvėjas, 29 metų namų šeimininkė ir trys jų atžalos.Trečiojoje – 37 metų virėjas, 28 metų namų šeimininkė bei keturi jų vaikai.
„Į vadinamuosius bėglius žiūriu labai atsargiai ir atgrasiai. Ankstesniame darbe teko dalyvauti jų registracijos centruose Prancūzijoje. Ir savo akimis mačiau, kad tie žmones, kuriuos deportuoja žandarai atgal į jų tėvynę, vėl ir vėl grįžta į Prancūziją, net po 8 – 9 kartus tam, kad ir toliau užsiimtų savo nusikalstama veikla. Ir jei tokie žmonės atsirastų mūsų savivaldybėje, tai tam tikra priežiūra, tikrai, turėtų būti. Juk matome, kas darosi Vakaruose. Juk nesaugu tapo visiems. Nežinome, kokie jų tikrieji tikslai. Manau, Lietuvai dar pasisekė, kad čia pabėgėlių laukia mažos garantijos ir socialinės išmokos. Jie braunasi ten, kur gali lengvai pragyventi vien valstybės sąskaita. Anykščiuose galėtumėme priimti tik tuos, kurie turi profesiją, išsilavinimą ir nori dirbti bei kurti. Jei kiti tikslai, tikrai, neturėsime, ką pasiūlyti”, – teigė Kęstutis Tubis.  
Šiuo metu Lietuva yra priėmusi 102 pabėgėlius. Dar per metus laiko turėtų būti atvežta 1000. O tam būtina pakeisti ir visą integracijos tvarką.
Liepos pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, jog Ruklos pabėgėlių priėmimo centre įgyvendinamos kalbos mokymo ir kultūrinės integracijos  programos, kuriose dalyvauja kelios dešimtys musulmonų.
Èia jiems organizuojami intensyvūs 96 valandų lietuvių kalbos mokymo ir lietuvių kultūros pažinimo kursai. Be to, pagal perkeltiems iš ES ir trečiųjų šalių piliečiams skirtą projektą „Lietuva – kitataučių užuovėja“ rengiamos išvykos į kitus miestus. Migrantai intensyviai lanko šalies didmiesčius. Iš mažesnių – domisi Trakais ir Anykščiais.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.