K. Inčiūros gimnazijos gamtininkai rudenį keliaus į Slovakiją

,,Aš  gamtininkas“ – taip  vadinasi respublikinis projektas, kurį rengia Lietuvos neformaliojo  mokinių švietimo centras. Tad gegužės 17-18  dienomis Troškūnų Kazio Inčiūros  gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos Rasytės Gaidienės, dalyvavome tarptautinio projekto  respublikinėje konferencijoje ,,Aš gamtininkas‘. Vykome į Aukštaitijos nacionalinį parką ir įsikūrėme  gamtos mokykloje. Suvažiavo mokiniai su mokytojomis iš įvairių Lietuvos mokyklų. Visi jaudinomės prieš darbų pristatymą, nes komisija sėdėjo autoritetinga: komisijos pirmininkas,  Lietuvos nacionalinio parko ekologas Darius Kavšinas, Neformaliojo mokinių švietimo  centro atstovas ornitologas Gediminas Petkus,  Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkė Gretė Vaičaitytė bei ornitologė, gamtininkė, VšĮ „Paslaugos gamtai“ direktorė Ingrida Meškinytė.

Devintokės Ieva Gudonytė ir Gabrielė Skruzdytė pristatė savo tiriamąjį darbą ,,Kertinės miško buveinės biologinės įvairovės tyrimas“.  Rapolas Skruzdys ir Liutauras Smetona stebėjo paprastųjų klykuolių ir naminių pelėdų inkilus ir pristatė savo tiriamąjį darbą. Penktokės Ieva Rašimaitė ir Karina Demenytė pristatė savo tyrimus apie žiemojančius paukščius lesyklose.

Po darbų pristatymo keliavome Lūšio ežero pakrante, stebėjome paukščius ir klausėmės jų balsų. Kitą dieną vykome į ekskursiją, aplankėme Ladakalnį ir Ginučių piliakalnius.

Visų darbai buvo įvertinti labai gerai, visi buvom apdovanoti knygomis, žurnalais, gavome padėkas. Svarbiausia, kad visi galėsim rudenį vykti į Slovakiją stebėti rudeninės paukščių migracijos, užkopti į kalnus, pamatyti augalijos įvairovę.

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos IG klasės mokinės Ieva Gudonytė ir Gabrielė Skruzdytė

 

 

Vienas komentaras

  1. Pagarba mokytojai Rasytei Gaidienei, dirbančiai nuosekliai, kūrybingai, uoliai, kukliai, kantriai, su meile vaikams ir gamtai. Džiugu, kad ir mažo miestelio mokyklos moksleiviai gali gauti stiprius mokymosi-mokslinio tyrinėjimo pagrindus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.