Justė Lotyš – šiemet Miesto šventės programa bus labai įvairi

Anykščiai  Lietuvoje ir už jos ribų garsūs dėl praūžusio šiomis dienomis festivalio “Devilstone”.

„Žinau tavo miestą, ten juk vyksta tas velnių festivalis“, – sako man draugai iš kitų miestų. Puiki Anykščių reklama ir puikus organizatorių atliktas marketingas! O audringai praūžus festivaliui, ateis turbūt pati didžiausia Anykščių ir anykštėnų šventė – Oninės. Šiais metais programa bus labai įvairi – kiekviena kultūros ir meno įstaiga įdeda didžiulį indėlį, kad Anykščių gimtadienis būtų įsimintinas. Juk šių metų miesto šventės tema „Čia žmonės kuria!”.  Pasaulio anykštėnų bendrija ypatingai ruošiasi paskutiniam liepos savaitgaliui, nes tai ir IX Pasaulio anykštėnų suvažiavimo laikas. Bendrija savo istoriją mena ir anykštėnus į gimtą kraštą surenka nuo pat 1992 metų. Tai labai ilga ir graži istorija, man pačiai bendrijos įsikūrimo metais buvo vos vieneri!
Pasaulio anykštėnų suvažiavimo metu bus pristatoma Pasaulio anykštėnų bendrija, aptariami jos tikslai ir siekiai, tačiau siekiame nepamiršti ir paprasto bei jaukaus bendravimo ir ryšio kūrimo – kviesime neoficialiai susirinkus bendrauti, susipažinti, dalintis mintimis apie Anykščius, taip pat ir savo kūryba. Visa tai bus galima padaryti penktadienį 21 val. Vyskupo skvere, kur vyks kūrybinės improvizacijos – gros ir eiles skaitys pasaulio anykštėnai. Tad drąsiai ten galite paskirti pasimatymą seniai matytam draugui. Atsineškite pleduką  ir užkandžių, kad vakaras būtų dar smagesnis! O kai visai sutems, savo draugą ar draugę nusiveskite prie Koplyčios – Pasaulio anykštėnų kūrybos centro, kur bus pastatytos šviečiančios tūrinės raidės MES, ant kurių fasado suguls ilgą laiką rinktos anykštėnų portretinės nuotraukos ir įamžintas projektas „Aš esu Anykščiai“.
Taip pat raginu atkreipti dėmesį į IX suvažiavimo posėdį (šeštadienį nuo 12 val.) – jis privalomas bendrijos nariams (truputėlį šaržuoju), bet skirtas visiems anykštėnams, kuriuos domina bendrijos veikla ir galbūt norėtų prie jos prisidėti. Posėdį vainikuos pasaulio anykštėnės, šiuo metu gyvenančios Vokietijoje, kompozitorės ir atlikėjos Indrės Stakvilės – Ehrhardt koncertas smuikui ir fortepijonui. Tai jos dovana savo gimtajam kraštui, ačiū jai! Mane išties žavi, kad yra tiltas tarp Anykščių ir anykštėnų, kad ir kur jie begyventų, kad išvykus neblėsta noras dalintis savo kūryba ir pasiekimais su kraštiečiais. Į posėdį ir koncertą Vietovardžių ir Pasaulio lietuvių metų proga kviečiame ateiti pasipuošus savo krašto ženklu – to, iš kurio kilote, arba to, iš kurio atvykote. Tai gali būti vėliavėlė, vimpilas, segtukas ar marškinėliai. Aš pati planuoju ateiti apsirengus marškinėliais su Anykščių simbolika. Pažiūrėkite į šį kvietimą paprastai ir kūrybiškai! Posėdį papuoš J. Junevičiaus fotografijų paroda “Akimirkos”, kurioje bus eksponuojami autentiški momentai iš pasaulio anykštėnų susibūrimų nuo pat bendrijos įsikūrimo.
Geras Pasaulio anykštėnų bendrijos bičiulis rašytojas R. P. Vanagas miesto šventės metu (penktadienį nuo 17 val.) pristatys savo naujausią knygą  „Šaukštas jubiliatui“. Būtinai turite ateiti paklausyti, kad sužinotumėte, kas su tuo šaukštu nutiko. Tai tikrai juokinga istorija, kaip ir pati knyga, kurioje yra surinkta 79 pasakotojų anykštėnų šmaikštūs nutikimai. Rekomenduoju!
Ir paskutinis dalykas, kurio kviečiu nepraleisti pasaulio anykštėnams – registracija, kuri vyks ir penktadienį, ir šeštadienį. Bendrija be žmonių negali nieko nuveikti. Mes norime jus pažinoti, bendrauti, vykdyti bendrus projektus. Bet tai yra įmanoma tik tada, kai žinosime, kur tie pasaulio anykštėnai gyvena ir ką veikia. Tad paraginkite iš Airijos grįžusius sūnus ar Vilniuje studijuojančius pusbrolius ateiti nurodytu metu ir užsiregistruoti – palikti savo kontaktus. Ir… galbūt įstojus į Pasaulio anykštėnų bendriją padidinti kūrybingų ir dėl savo miesto užsidegusių žmonių gretas. Iki greito susitikimo!
Justė Lotyš,
Pasaulio anykštėnų kūrybos centro veiklų kuratorė

7 Komentarai

  1. kad sake, nera lesu siemet sventei, ar verta eiti is viso?

    • taigi už atėjimą mokėt nereiks, o dar galėsit į žmones pažiūrėt ir save parodyt. Gal ir į laikraštinį indės ? 🙂

  2. Prisipirko ekranu, upės žolei pjauti įrenginių ir neliko.

  3. Anykštėnas

    taigi visa tai gražu, tik ar nebus vėl keliamos bangos tokių kaip “Sosnovskio barščio” specialistų dėl sambūrio Vyskupo skvere. Juk dalyviai nebus sumokėję įėjimo mokesčio! O čia jau prasidės interesų konfliktas-kam naudingas toks susibūrimas ir kt.

  4. Niekas nevercia eiti

  5. Kiek skleidžiam pozityvo, tiek turim jo ir patys.Inkšti kaip blogai gali bet kas .O pasižiūrėkim iš kitos pusės.Kaip gerai, kad šventė vis dėl to įvyks,R.Vanagas pristatys knygą.Kaip gerai,kad susirinks pasaulio anykštėnai.Kaip gerai,kad turime tokią energingą Justę ir taip galima vardinti be galo.O tie kas nori gyventi negatyve, jų reikalas jeigu jiems tai yra palaimos viršūnė.Džiaukimės gyvenimu kol galime. Iki malonių susitikimų brangūs ANYKŠTĖNAI!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.