Justas Jasėnas anykštėnams sakė, kad „ganosi ir gano Ukrainoje“

Antradienio vakarą Angelų muziejuje – Sakraliniame meno centre vyko poezijos ir muzikos vakaras – susitikimas  su anykštėnų vertinamu kunigu, poetu Justu Jasėnu, grupės „Kūjeliai“ nariu Juliumi Vaicenavičiumi,  jo seserimi Liucija Vaicenavičiūte ir gitaristu Juliumi Bakanausku,  skirtas kunigo Alberto Talačkos  gimtadieniui ir Angelų muziejaus  įkūrimo 10-mečiui paminėti.

Sveikindamas susirinkusius anykštėnus ir renginio svečius, Sakralinio meno centro direktorius Tomas Tuskenis dėkojo kunigui J. Jasėnui už muziejui dovanotus angelus, kurių šiuo metu jau apie trisdešimt.

Specifinio balso, įspūdingo tembro savininkė Liucija su broliu Juliumi  savo autorinėse dainose „saulę kėlė, vaikščiojo po amžinybės klonius, kalbino žodžius, jūrai skynė ir dovanojo gėles, sėjo žemėje šypsenas…“ Dainas keitė kunigo Justo šiltos ir dvasingos eilės, kaip pats sakė, parašytos Šventojoje žemėje ir kitose vietose. Beje, susitikime J. Jasėnas buvo pasipuošęs ukrainietiškais marškiniais.

Prieš skaitydamas prozos kūrinį, skirta anykštėnams Kalėdų proga, kunigas Justas kalbėjo: „Dabar Ukrainoje „ganausi“ ir ganau. Nemėgstu niekam atsiskaityti. Čia mane pakvietė, nelabai norėjau grįžti. Turiu daug pažįstamų, kurie prašo rašyti. Kažkodėl ne apie dabar, o apie tai, kas bus dar. Tai ir dabar parašiau apie Kalėdas jums visiems, nes  jau šiais metais tikrai nebepasimatysime. Tai va, ir dabar parašiau „į priekį“.

Ir skaitė kunigas Justas kalėdinius apmąstymus. Lyg apie virtualų, lyg apie realų pasaulį…  Tarytum leido mums patiems savyje išsiaiškinti, apie ką tos kunigo mintys buvo. Ir aiškinomės savoje tyloje, savose mintyse, savuose jausmuose…

Muzikinį pasirodymą Liucija ir Julius baigė atlikdami giesmę Popiežiui „Kristus Jėzus – mūsų viltis“. Bene pusantros valandos trūkęs renginys prabėgo nepastebimai.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

10 komentarų

 1. Kaip ir visada, dauguma moterų, bet ir kunigų nesimato, kunigo Talačkos paminėjime

 2. Renginio organizatorių yra didelė nekompetensija. Padarė renginio laiką pamaldų metu. Aš kunigo Talačkos renginio metu buvau bažnyčioje ir meldžiausi už ji. Čia viename komentare minima, kad nebuvo kunigų. Kaip jie galėjo buti, jie meldėsi tuo metu už Talačką šv. mišiose. Tiek aš, tiek nevienas asmuo butu sudalivavę renginyje jei butu parinktas tinkamas laikas ar prieš ar po pamaldų.

 3. Petras is Bezdoniu

  Su renginio organizatoriais viskas gerai, dziaukites, kad dar kazkas kazka daro. O siaip, vienu uzpakaliu – visu lauku neapkakosi, reikia rinktis.

 4. Kai pagalvoji...

  O tai koks velnias tave nugrūdo „ganytis ir ganyti“ į tą Ukrainą?

 5. Tam Petrui is Bezdoniu

  Tai pagal tavo siaurą mastymą, kunigai turėjo uždaryti bažnyčią ir eiti į renginį. Reikia galvoti prieš organizuojant galva o ne kuo kitu. Juk visi žino kada pamaldos o renginius kurie skirti kunigui paminėti organizuoti butent tuo laiku

  • Na ir ko čia parinatės,a? Kas blogai? Vienu metu vyjo du renginiai kun. A.Talačkai paminėti. Kas kur norėjo, ten dalyvauti ir nuėjo. Kam užkliuvo ?

 6. Elze is Troskunu

  Nu ir Petriukas galejo pasiderinti su organizatoriais… O ne vien supuvusi Lorda vaidinti.

 7. Elzei iš menulio

  Aš manau organizatoriai ir Elze iš Troskunu ne toje eilėje stovėjo kai Dievas protą dalino. Jus Elze ar žinote, kad vakariniu pamaldų laikas žiemos laikotarpiu yra nuo 18.00 val. ir taip visą žiemą. O renginys yra tik vienas. Tai kas turi laiką derinti. Čia man tai aišku, o bohemai Anykščių sunku suprasti

 8. O kas žinojo, kad čia kunigo Talačkos paminėjimas? Apie tai organizatoriai neužsiminė, tik apie sakralinio įkūrimo dešimtmetį. Kažkaip keistai – minimas kunigas, renginys mišių už tą patį kunigą metu. Negi nebuvo galima daryti po mišių? Būtų gražiau ir prasmingiau. Ir visokiems piktavaliams nekiltų klausimų, kur kunigai.

 9. Nu blyn kokie jūs šlykštūs pletkininkai,viskas negerai.Teisingai pletkai -sportas,kuris neduoda jokių rezultatų.FUI.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.