Juozas Ratautas retoriškai klausia, ar lipama ant to paties grėblio

Anykštėnas Juozas Ratautas nesibaimina, kad dažnai turi nuomonę, kuri nėra populiari. Sakykim, jis drąsiai pasisako prieš festivalį „Devilstone“. “Festivalis nepatinka daugeliui. Kadangi aš viešai kalbu, tai ką besutinku ir tą kalbą pradedam, daugumai jis trukdo gyventi”, – vis dėlto, kad jis vienintelis išsako nepasitenkinimą minėtu festivaliu, nesutinka J.Ratautas.   Vienu iš rajono vadovų buvęs J. Ratautas turi nuomonę ir apie tai, kas vyksta rajone.
Stebėdamas Anykščių savivaldybės darbą J.Ratautas pastebėjo nerimą keliančias tendencijas, kurios nemaloniai nuteikia, ir jas išsakė.
„Keliu abi rankas, kad Kazimieras Šapoka grįžtų į Komunalinį. Tačiau dalyvaujant ir laimint sąžiningą konkursą (atranką), o ne sudėliojant konkurso sąlygas taip, kad jos būtų palankios jam ir aukšta tvora atitveriant konkurentus. Negerai, kad Savivaldybė lipa ant to paties grėblio. Matėm nemažai “tipo -konkursų” anos kadencijos savivaldybėje“, – pastebi J.Ratautas.
Jis turi ir nemažai klausimų naujajai valdžiai „Negi viskas kartosis? Požymių daug. Kodėl eilinio savivaldybės, netgi jos skyriaus specialisto pozicijai keliami patirties reikalavimai, kai tuo tarpu net ministerijų skelbiamose konkursuose tokių specialiųjų reikalavimų neaptinku? Kodėl steigiamas naujas Turizmo ir verslo informacinio centro direktoriaus pavaduotojo etatas, kurio funkcijos ne teikti paslaugas, o administracinės? Kodėl ne viešojo administravimo įstaigos naujai pozicijai prireikė viešojo administravimo patirties, o pretendentas turi mokėti bet kokią užsienio kalbą?“, – virtinę klausimų valdantiesiems iškelia J. Ratautas.
Jo manymu, tokie dalykai kenkia, nes anykštėnai nori skaidrumo „Nemaloniai ir neskaidriai nuteikia. Konkursų organizatoriai turėtų atidžiau pasiskaityti Valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principus (VTĮ 3 str.), o anykštėnai nori matyti skaidrų ir atvirą Savivaldybės darbą“, – teigia J. Ratautas.

Reikia priminti, kad J. Ratautas dirbo vienu iš Anykščių rajono savivaldybės vadovų.  1990–1995 m. jis užėmė Anykščių rajono valdytojo pavaduotojo pareigas.
Linas BITVINSKAS

20 Komentarai

 1. Kam išvis reikalingi konkursai, juk vis tiek laimėtojas būna žinomas, dar neprasidėjus. Vaidyba ir tiek

  • Be interpretacijų

   Ant to paties grėblio?
   Keliu abi rankas, kad Kazimieras Šapoka grįžtų į Komunalinį. Tačiau dalyvaujant ir laimint sąžiningą konkursą (atranką), o ne sudėliojant konkurso sąlygas taip, kad jos būtų palankios jam ir aukšta tvora atitveriant konkurentus. Negerai, kad Savivaldybė lipa ant to paties grėblio. Matėm nemažai “tipo -konkursų” anos kadencijos savivaldybėje. Negi viskas kartosis? Požymių daug. Kodėl eilinio savivaldybės, netgi jos skyriaus specialisto pozicijai keliami patirties reikalavimai, kai tuo tarpu net ministerijų skelbiamose konkursuose tokių specialiųjų reikalavimų neaptinku? Kodėl steigiamas naujas Turizmo ir verslo informacinio centro direktoriaus pavaduotojo etatas, kurio funkcijos ne teikti paslaugas, o – administracinės? Kodėl ne viešojo administravimo įstaigos naujai pozicijai prireikė viešojo administravimo patirties, o pretendentas turi mokėti bele kokią užsienio kalbą? Nemaloniai ir neskaidriai nuteikia. Konkursų organizatoriai turėtų atidžiau pasiskaityti Valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principus (VTĮ 3 str.), o anykštėnai nori matyti skaidrų ir atvirą Savivaldybės darbą.

   • seka išvada, kad remtas ir proteguotas į merus, dabartinis patarėjas nepateisina rinkėjų lūkesčių.
    Ką siūlote? Kviesti vadovų sambūrį, kad pamokyti klubo prezidentą teisingai patarinėti ir užšlifuoti aštrius kampus.

 2. Turizmo ir verslo centro direktoriaus pavaduotojo etatą įsteigė K.Tubis, pasižiūrėkite 2017 – 2018 m. tarybos sprendimus.
  Paslaugas teikia – kasininkė (duoda bilietą), gidas (pasakoja apie rajoną) , o pavaduotojas administruoja įstaigos veiklą. Priminsiu, jei pamiršote, kad įstaigos direktorės nėra jau daugiau, kad 2 metai ir kažina kada ateis. Tam ir reikalingas pavaduotojas.

 3. prie ko čia savivaldybė , jei konkursą skelbia komunaliniam -komunalinio valdyba, turizmo ir verslo centro pavaduotojo – turizmo centras

 4. gal gana ,buvusiu ,negi nebera protingu ,saziningu ir dirbanciu

 5. Velnių festivalis yra didelis gėris tik labai mažai daliai anykštėnų

 6. Skubu pranešti, kad dabartinis Komunalinio vadovas Linas yra puikus, organizuotas žmogus. P. Šapoką paminėjau komentare dėl jo sugrįžimo į direktoriaus pareigas dėl to, kad jis labai negražiai ir nepagrįstai buvo atleistas.

  • Nebuvo Šapoka atleistas,bet išėjo iš darbo šalių susitarimu,gavęs šešių mėnesiu išeitinę kompensaciją. Jeigu būtų atleistas,negalėtų dalyvauti konkurse ir būtų savivaldybę davęs į teismą.

  • vienaip ar kitaip tai ir Tamstos protegavimas. O turėtumėte prisiminti kokioje duobėje finansinėje ir veiklų neūkiškumo paliko ponas K.Š. įmonę.
   Bet čia toks politinis projektas vykdomas ….

  • Nesuk uodegos , Juozai, projektas buvo iš ankstl suplanuotas- Vaiginą į merus, Valstiečių sąrašo narius į savivaldybės valdomų įmonių ir įstsigų vadovus. Nieko naujo šioje žemėje neatsitiko.
   Kas laimi, tas ir muzikantus užsakinėja…
   SAVIVALDYBĖS TARYBOS koalicija dalinasi vietas pagal savo planuotas įtakas, kaip Seime ministerijas po rinkimų dalinasi.

 7. Nuomonė

  Skelbiami konkursai – Turizmo centro direktoriaus pavaduotojui, ir kam tas papildomas etatas, sraurai turistų panašu, kad jau mažėja. Naujų objektų neatsidarė, kiti stabilizavo lankytojų srautą.
  Reikia strategijos, kad pritraukti investicijas ị gamybą, kas leistų kurti darbo vietas, didintų pajamas ị biudžetą.

 8. Pravilionis labai blogas vadovas…ten ne tik vadovą mest..bet ir buhalteres is paskos…kitaip niekas nesikeis..o del Šapokos ….tik dziaugtis kad toks darbstus žmogus gryžtų į tą širšalyną…

 9. pirmas per ale konkursą bus sugažintas Šapoka, paskui – Vaiginas į ligoninę?

 10. Nepatinka devilstonas,nepatinka kad kad mažiau gali vogti,nemoka kalbu,ir dar kad jis jau senas,kaip gerai kai galėjome laisvai vogti,uzleisk jauniems,laikas pensijos,nenori į pensiją,eik griovių kasti,ne,prie valdžios norisi.

 11. komuninkas komunistas,ratautistas.sarmata kabinetis prie jaunesniu kamjaunuolininke i da buvis.uoj ,vai vai bay

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.