Juozas Ratautas: „Anykštėnai turi teisę į žymiai ženklesnes nuolaidas“

Dėl Anykštėno kortelės J.Ratautas siūlo kreiptis ne į jį, bet mano, kad ši kortelė neturi būti laikoma marketingine priemone.

Keistai čia man klostosi situacija su Anykštėnų kortele. Patiko idėja, kurios veikimą stebėjau Vokietijoje. Galbūt, buvau šio projekto katalizatoriumi, vis tik visais įgyvendinimo klausimais žmonės turi kreiptis ne į mane. Kaip ji veiks, nežinau – mano nuomonės niekas net nepaklausė. Tad pyktį ar džiaugsmą, abejones ir pasiūlymus adresuokite įgyvendintojams – aš čia ne prie ko! Noriu pasakyti tik kelis žodžius. Kai kas lygina Kortelę su „Norfos“, kai kas su „Maksimos“, kai kas – su kuro prekybos įmonės nuolaidų kortelėmis, dar kiti neįsivaizduoja naudos…

Iš esmės tai skirtingos priemonės. Anykštėno kortelė nėra ir negali būti marketinginė priemonė, ją reikia vadinti kompensacine priemone dėl turistų sukeltų nepatogumų ar žalos gyventojams. Ji duos anykštėnams naudą tik tuomet, jei projekto įgyvendinimu rūpinsis rajono vadovai. Ne kokia nors įstaiga ar klubas, įsikūręs Tilto gatvėje, o – vadovai. Jie turi suprasti, jog daugelis paslaugų, susietų su turizmu, vietos gyventojams turi būti teikiamos pigiau nei turistams ir dėl kitos priežasties. Pateiksiu pavyzdį. dalis Lajų tako ar kito turistinio objekto statybai išleistų pinigų yra iš mokesčių mokėtojų kišenės. Taigi, anykštėnai, lankydami šį ar kitą objektą moką antrą kartą. Verslininkų klientai, iš kurių jie gauna pajamas, taipogi naudojasi infrastruktūra, bendra reklama, lanko kitus istorinius – kultūrinius objektus. Anykštėnai yra tarsi dalininkai. Ar jie neturi teisės į pirmumą ar nuolaidas? Turi. Ir ne 5 ar 10 proc., o į daug ženklesnes. Galbūt, rajono vadovai projektą supranta kitaip…

Juozas Ratautas

6 komentarai

 1. Taigi aha !

  Jo jo ! Jie nusipelnė gyventi geriau !!!

 2. Svedasu Jadze

  aš irgi sakau, kad svedasiškai turi pirkti kiaulienų pigiau, nes kenčia nuo kiaulių komplekso smarves ir oro taršos. A atvažiavę unt Kalitos kalno žiemų su slidėm pačiužinėt turėtų gaut nemokamai šiltos arbatos ar kavos, už tai , kad išrinko valstiečius į rajoną tarybą ir į Seimą, kurie paskui pasmirdino toj politikoj ir nebeatiduoda rinkėjams to ką buvo prižadėjį. Susimetė kiton gūžton ir ti kiaušinius deda.

 3. Juozas Juozui Ratautui

  Visa Europa prisidėjo prie Lajų tako statybos, nes mokėjo mokesčius. Pagal tokią logiką, brangiai turi mokėti tik turkai ir baltarusiai.

 4. nusibodo

 5. Būsimas meras

  Juozas R. galėtų tapti patarėju naujos savivaldos valdžios komandoje. Savivaldybės inicijuojamos akcijos ir projektai neturi kurti papildomų galimybių užsidirbti rajono tarybos kontroliuojamoms įstaigoms, o turi tarnauti visuomenės ir bendruomenės-mokesčių mokėtojų labui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.