Juozas Ratautas: „Anykščiai netiki ašaromis“

 

Šaunus vicemeras Dainius Žiogelis, po gimtadienio dėkodamas jį pasveikinusiems žmonėms, neatsargiai prasitarė, jog galima jam teikti pasiūlymus, klausimus. Pasiūlymų savivaldybei esu pateikęs gana nemažai, o va, klausimą, bac ir užudaviau: kaip atsitiko, kad naujai paskirtam komunalinio vadovui paskirtas 3,5 tūkstančio eurų dydžio atlyginimas?

Didžioji dauguma anykštėnų dirba už minimalų atlygį, kas dešimtas visai neturi darbo… Būdamas „Sodros“ vadovu su visomis klasėmis ir maksimaliu stažu Valstybės tarnybai gaudavau tūkstantį eurų. Dar gražiau, kitas savivaldybės įmonės vadovas gauna, dėmesio, 4 tūkstančius į mėnesį. Ar padoru tiek duoti ir ar padoru tiek imti, kai valdžia kaskart žvalgosi į mūsų pinigines?

Tipo- tokia skaičiavimo metodika. Kiškit ją į šiukšlių dėžę – kam galvos ant pečių! Vos ne kiekvienam teisės akte nurodoma, jog vadovautis reikia protingumo kriterijais. Keista, o partijos kalba apie atskirties mažinimą, apie socialiai pažeidžiamų žmonių apsaugą. Tuo tarpu rajono taryba net nesvarsto nuskriaustų žmonių integravimo į visuomenę ar darbo rinką programų. Gi pakeikti benamį ar bedarbį visi linkę… Ekonomistas Raimondas Kuodis pateikė labai gerą palyginimą. Užkaskim 9 kaulus ir paleiskim 10 šunų- vienas jų bus „tinginys“, nes neras kaulo. Kam kaltinti bedarbį, jei nėra darbo, kam keikti „bomžą“, jei rajone nesama jų gelbėjimo programos? Joks benamis rytoj ar po mėnesio nenusipirks namo ir neateis į savivaldybės organizuojamą konkursą pareigoms užimti.

Mero patarėja socialiniame tinkle pasiguodė, jog renginyje giedodama „Lietuva brangi“ ar „Marija Marija“ verkė. Svarbus faktas, nieko nesakau, tačiau ar pastebim, kaip verkia bedarbės mamos, ruošdamos į mokyklą du ar tris vaikučius, ar pastebim, kai tvenkiasi ašaros žmonėms, praradusiems viltį sąžiningai laimėti konkursą ir randantiems vienintelę išeitį- susikrauti čemodaną ir skraidyti liūdesio lėktuvais. Ar valdininkai verkia dėl jų?

Juozas Ratautas

22 komentarai

 1. Pažįstamas

  Labai geri klausimai, ačiū Juozai

  • į pažįstamas

   tikrai tesingai keliami klausimai. Tik kažin ar juos rajono vadovai skaito. Būtų labai įdomu, kad bent vienas rajono vadovas atsakytų į gyventojų klausimus. Žinoma, nekrepiant dėmesio į komentarus, kuriais tiesiog norima įžeisti, pasityčioti ar kažkodėl parašyti išdarkyta kalba.

  • Kaip šauniai nuo TSRS laikų populiaraus kinofilmo „Москва слезами не верит“ pavadinimą Juozas pritaikė Anykščiams. Tip top tiko. Superultragraudulingas gavosi straipsnelis. Tiesos jame yra. Tik va algas valstybės ir savivaldybių tarnybose nusistato ne kaip kas nori, o taip, kaip nustato įstatymai. Straipsnelis iš tiesų graudus ir ašaringas. Kaip kovo mėnesio katinų giesmės…
   Siūlau: palyginkite (paversdami eurais) kokia buvo mero alga į rankas 2000 metais ir kokia ji dabar. O kokį atlyginimą gaudavo tais pačiais 2000-siais administracijos direktorius ir kiek gauna dabar. Nepatikėsite! Palyginkite Seimo narių, nuo pirmininko iki eilinio, algas nuo tada, kai įvedė litą su tomis algomis, kurios yra dabar, kai turime eurą. Tik negaukite infarkto! Manau „Nykščiai.lt“ pajėgūs tai padaryti.

   • O jiems vis negana, muo mero iki patarėjo jie dar ir „antraeilininkai – chaltūrščikai“. Labai pirštukai lenkti į save!

 2. M.Fergizienė.

  Truputį papildysiu. komunalinio ūkio direktorius dar gauna atskirai už daugiabučių administravimą, turgų, laidojimo paslaugas.

 3. Pasiūlymų reikia kad jiems tie pasiūlymai visai neįdomus. Daug yra pasiūlymų iš žmonių, ar jiems to reikia.

 4. AČIŪ p.Juozai.Gerai išdėstėte. Tik klausimas kada praregės anykštėnai. Ką nori tą daro valdžia. Tiek valdžios etatų pristeigta ,o darbaų kaip nesimato,taip ne. Žmonių mažėja,bet …..

 5. Anykštėnė teisingi gerb rotauto žodžiIai kad faugiau tokių žmonių būtų teisybės nėra

 6. NUO ŠIOS DIENOS NAUJAI PASKIRTAS DIREKTORIUS ŠAPOKA GAUS 1680 EURŲ Į RANKAS

 7. teisingi gerb. Juozo žodžiai. Jiems gali pritarti kiekvienas anykštėnas, tačiau saujelė valdininkų gyvena savo pasaulyje , geros algos,o paprasto žmogaus jie nemato .Tik prieš rinkimus atvažiavę paspaudžią ranką kiekvienam, ir tuo dėmesys pasibaigia.

 8. Jūs pasidomėkite UAB“Anykščių šiluma“ direktoriaus atlyginimu. Ši įmonė taip pat priklauso savivaldybei. Vaičiulis tupi ten kaip erkė. Įdomu už kokius „nuopelnus“

  • visa savivaldybe pilna tokiu erkiu,nei vienas jokios atsakomybes nenesa,pvz dabar seniunui reiks ismoket didele suma,kaip manot kas mokes? ogi paprasta,nuims kelioms nepasiturinciom seimom pasalpas ir viskam uzteks,netgi premijoms issimoket

 9. jie cia darosi del zmoniu geroves sukurimo ypac mums paprastiems ikma tukstanciais ir dar papildomai imituoja kad dirba ir vis maza ,juk viskas del zmoniu geroveso jus avinai juos rinkit

 10. Reikia naujų valdybų šilumoje ir vandenyse. Peržiūrėti reikia atlyginimus ir direktorių kandidatūras.

 11. besmegeniams taip ir reikia. Taip norėjo išmesti Tubį – turėkit.

 12. M.Fergizienei

  Kiek tas papildomai..?

 13. to Lady Gaga

  Jei jau remiatės rusišku filmu,tai parašykit teisingą pavadinimą…

 14. UAB”Anykščių šiluma” direktoriaus Vaičiulio atlyginimas kosmosas su spec viduriniu. Vaičiulis tupi ten kiek metų ir vis laižo s…………..kiekvienam merui.Kada bus išmestas šis tipas? Žiogeli užsiimk,nes Obelevičius per silpnas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.