Juodasis sausis Anykščiuose

Laidojimo namų darbuotojos nepamena dar tokios žiemos, kada anykštėnai "kristų kaip musės". Dvi, komunaliniam ūkiui priklausančiuose laidojimo namuose, dirbančios moterys neturėjo kada atsikvėpti. Galbūt tokiam "maratonui" įtakos turėjo ir vieni uždaryti privatūs laidojimo namai.
Netektys – įprastinės, daugiausiai tai pagyvenusio amžiaus kraštiečiai.
Sausio mėnuo visuomet pasižymi ligoninės apgultimi, nes tamsusis periodas, praūžusios šventės žmones stumia į depresiją, pasireiškia širdies ir kraujotakos ligos.
Paklaustos, kaip euras įtakojo laidojimo kainas, "Nykščiams" darbuotojos atviravo, kad kilimo beveik nepajuto, nors šalies žiniasklaida skelbia tokios paslaugos ypač pabrango. Pagrindinis "atributas" – karstas – kainuoja nuo 100 iki 300 ir daugiau eurų. Anykštėnams dar kiek neįprasta, tačiau jau ir pas mus galima įsigyti kremavimo dėžučių, kurios kainuoja apie 50 – 80 eurų. pastarąsias renkasi jau ne tik emigrantai. Darbuotojos minėjo, jog taip sutaupoma laidojimo paslaugoms, nes ir duobę mažesnę kasti reikia.
"Būtiniausioms laidojimo paslaugoms apmokėti užtenka gaunamos vienkartinės pašalpos iš Socialinės rūpybos skyriaus, kuri sudaro 304 eurus. Tačiau dvasininkams ir kitoms liturginėms paslaugoms teks dar papildomai išleisti" – kalbėjo laidojimo namuose dirbantis vyras.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.