Jungiasi Pasaulio kraštiečių organizacijos

Šiandien, penktadienį, Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje vyksta Lietuvos kraštiečių bendruomenių sambūris „Lietuva, kuri jungia“. Sambūrį organizavo Pasaulio anykštėnų bendrija. Visą dieną trūksiančiame susitikime bus susipažinta su kitų šalies rajonų patirtimi, kaip susigrąžinti emigrantus, kaip svetimose šalyse burti kraštiečius į bendruomenes.

Sambūrį sveikino būsimas naujasis rajono meras Sigutis Obelevičius, LRS Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas prof. Tomas Ladiga.

Apžvalgą apie Pasaulio anykštėnų bendrijos įkūrimą, nuveiktus ir planuojamus darbus pateikė Bendrijos pirmininko pavaduotojas Tautvydas Kontrimavičius. „Džiugu, kad pirmas toks sambūris Lietuvoje suorganizuotas Anykščiuose, kad į jį atvyko daug garbių svečių“, – sveikindamas sambūrio dalyvius  sakė Bendrijos pirmininko pavaduotojas.  Kalbėdamas pranešėjas daug šiltų žodžių skyrė amžinybėn  praėjusiais  metais išėjusiam ilgamečiam  Bendrijos prezidentui prof.  Antanui Tylai.  T. Kontrimavičius ne be pasididžiavimo pasidžiaugė, kad Bendrija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su rajono savivaldybe kaip tik tuomet, kai meru buvo S. Obelevičius.

Po anykštėno pasisakymo kalbėjo kraštiečių bendruomenių atstovai, prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Rimvydas Baltaduonis bei kiti garbūs asmenys.

Vyko dalinimasis patirtimi ir diskusija apie tai, kaip būtų galima burti visas kraštiečių organizacijas į asociaciją, kuri galėtų atstovauti bendraminčiams nacionaliniu mastu. Baigiantis sambūriui buvo priimta rezoliucija, kurios esmė – kiekvienos savivaldybė garbės reikalas užmegzti ryšius su kiekvienu tos vietovės išeiviu.

Dalina RUPINSKIENĖ

14 Komentarai

 1. Nėra tiesos Lietuvoje

  Kiek metų sėdės Tubis? Kodėl jis dar neuždarytas? Kaip jaustis sąžiningiems kraštiečiams, kai tokie vaikšto laisvėje?

  • Man ne Tubis rūpi !

   Man rūpi ką gi nuveikė šita pompastiškai pasivadinusi chebrytė? Nei Anykščių bažnyčiai gražių (“auksinių”) durų nesugebėjo padaryti, nei Juozui Baltušiui “nefinės” nusipolitikavusios tarybos atimto iš rašytojo Anykščių rajono garbės vardo nesugebėjo grąžinti. Kam šitie susireikšminę tuščiakalbiai reikalingi? “Pasauliniai”, atsiprašant…

  • To-Nėra tiesos Lietuvoje

   O tu ką šventasis , be nuodėmių , kad taip kalbi ir teisi zmogų be teismo. Negaliu pakęsti tokių “sąziningų kraštiečių”. Prieš lojant ant kitų , pasiziūrėk į save …

 2. kad teismo nebuvo,kos tu saziningas jai be teismo kalini zmones

  • Tai kodėl paleistas iš kalėjimo? Tokie turėtų teismo laukti už grotų. Ar Lietuvoje vienaip su paprastais, kitaip su ponais?

 3. nupušėliams

  prie ko čia Tubis ir pasaulio anykštėnai??? Jau visai jums su galvelėmis nebegerai. Bele tik loti…

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ka skaito komentarus deja deja. tokiu nemazuma o dauguma… Ko gero daugelis isivaizduoja kokie vyrai emigravo, o kokie va sitie kudkudaku liko…

  Kas idomu del GEDOS. Ne savo fantazijas pasakokite “blondinockos” o realiai pasinagrinekite kai “ANTRANKIAI” prasiejo per labai daug rajonu pries rinkimus. Ka uzsienio Anykstenai laiko geda…. Buvusi mera, ar jus “giedorius” kuriems norisi uzdeti liemenele…

  Atlikit realia apklausa pasaulio Anykstenu bendrijose, o nesavo fantazijas “giedokite” 🙂

 5. Oi vai ajajai...

  Ach kiek pompastikos! Žmogelių nedaug, bet koks garsas… 🙂

 6. tai smagu, jog vienijasi žmonės

 7. Maniau, kad tymų epidemija bet kai kuriuos ištikusi tubinė tryda. gal vaistuku susileiskit

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.