Joninių tradicijos sklinda po pasaulį

Vienos populiariausių lietuviškų švenčių – Joninėmis, Rasomis arba Kupolinėmis – vadinamos birželio 24-osios tradicijos keičiasi. Vis daugiau žmonių šventinį laisvadienį atostogauja ir trumpiausią metų naktį pasitiks užsienio kurortuose.

Kuriasi naujos kupolavimo tradicijos

Nors jau antrus metus iš eilės Lietuvoje birželis lepina tropikų šiluma, tūkstančiai žmonių kupoliauti išvyksta į pietų šalis. Jie renkasi Turkiją, Graikiją, Ispaniją, Egiptą, Bulgariją ir Italiją, Kiprą. Tarptautinių kelionių organizatorių duomenimis, šiuo metu vasarotojų užsienyje – daugiau nei 4 tūkst. Beveik trečdalis jų – šeimos su mažais vaikais.

Tradicinių švenčių minėjimo įpročiai keičiasi. Kelionėse šeimos renkasi kurti savas kupoliavimo tradicijas – poilsiauja, grožisi mūsų akiai egzotiškais kraštais bei gamta. O kai kurie netgi pina vainikus, supažindina svečios šalies gyventojus su mūsų tradicijomis ir taip stebina vietinius.

Daug lietuvių paparčio žiedo ieško Turkijoje

Daugiausia poilsiautojų iš Lietuvos Kupolines švenčia Turkijoje – ši šalis jau ne vienerius metus yra populiariausia vasaros atostogų kryptis. Turkija stebina kurortų, kuriuose svetingai lietuvius pasitinka vietiniai, gausa. Daugiausia atostogautojų renkasi Antaliją, Alaniją, Kemerą, Beleką, Sidę.

Šiais metais Turkijoje kupoliauti pasirinko beveik pusė visų atostogautojų. To priežastis – milžiniška viešbučių, kurortų pasiūla, kuri gali patenkinti įvairaus amžiaus poilsiautojų poreikius: ir tėvų, ir vaikų, ir senelių, ir audringo naktinio gyvenimo ištroškusio jaunimo.

Taip pat gausus skaičius atostogautojų renkasi ir kitus pamėgtus kurortus: Peloponesą, Kretą ar Rodą Graikijoje, Varną ir Burgasą Bulgarijoje, Šarm Aš Šeichą ir Hurgadą Egipte, Markės regioną Italijoje, Ispanijos Maljorkos salą ir Kiprą. Tad ir šiose šalyse plinta lietuviškos tradicijos.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.