Jei pasiskųsi STT, organizuos auditą

Liepos 22 dieną vyko 29-asis nuotolinis rajono tarybos posėdis.  Šiame prieššventiniame posėdyje buvo svarstoma tik 10 klausimų.

Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimas „Dėl pavedimo Anykščių rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai atlikti 2021 m. veiklos plane nenumatytą VšĮ Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro finansinį auditą už 2020 m. ir 2021 m. pirmąjį pusmetį“, kurį pristatė Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Marijus Paužuolis. Jis tarybos narius informavo, kad buvo gautas anoniminis skundas dėl neskaidraus lėšų naudojimo Anykščių PSPC.  „Jei yra gaunamas anoniminis skundas, jį nagrinėti yra teisė, tačiau nėra pareiga. Per pastarąjį dešimtmetį dėl nė vieno anoniminio skundo nebuvo pradėtas auditas.  Šis auditas nėra jokia bausmė Anykščių PSPC direktorei Sonatai Steniulienei, tik noras išsiaiškinti skunde nurodytus faktus“, –  sakė skyriaus vedėjas.

Tarybos narys Kęstutis Tubis replikavo: „Ar neprasidės NKVD laikai, kad mes nagrinėjame anoniminius skundus.“.  Audronis Gališanka klausė savivaldybės gydytojos Vaivos Daugelavičienės, ar jai anksčiau buvo žinomos problemos, dėstomos skunde.

„Kad Anykščių PSPC yra kritinė situacija, kaip rašoma skunde, man tikrai nežinoma. Mes su direktore S. Steniuliene dažnai tariamės ir sprendžiame kartu problemas.  Nemanau, kad ten tokia tragiška padėtis, kaip rašoma skunde“, – sakė savivaldybės gydytoja.

„Skunde nėra tokių konkrečių faktų, dėl kurių reikėtų skelbti auditą. Mes jau išsiaiškinome, kad keturi minimi skunde faktai tikrai nepasitvirtino. Po skundu parašo nėra. O minimas neskaidrus lėšų panaudojimas nėra korupcinis nusižengimas”, – kalbėjo A. Gališanka.   

Ričardui Sargūnui taip pat iškilo klausimų.  „Svarstant įstaigos vadovės atlyginimą buvo minima, kad Anykščių PSPC yra viena iš geriausiai vykdančių veiklą. Tada nekilo jokių klausimų, tačiau iš gydytojų yra nusiskundimų dėl neproporcingų atlyginimų. Norėtųsi sužinoti, kokiose srityse vyko tas neskaidrus lėšų panaudojimas. Dabar mes kalbame tik užuominomis.  Kalbame paslaptingai ir kalbame apie nieką. Nesuprantama, ką čia reikia svarstyti. Ir nesuprantama, kad audito tarnybai nurodoma auditą atlikti iki gruodžio pabaigos. Jei yra ekstra,  auditui atlikti porą ar trejetą mėnesių tikrai užtektų. Per pusę metų pamiršime dėl ko ir ką tikrino“, – kalbėjo R. Sargūnas.

Meras Sigutis Obelevičius aiškino,  kodėl auditas tęsis taip ilgai: „Buvome parašę artimiausią datą. Auditorius sakė, kad tikrai nespės. Prašė pratęsti iki metų galo. Iš tikrųjų ten įtampą kovidas sukėlė. Tie žmonės, kurie dirbo, tie ir uždirbo.  Tačiau auditas turi atsakyti į klausimus, galbūt nepagrįstus“.

K. Tubis vėl replikavo: „Noriu pasakyti apie administracijos pažiūrį. Kai iš komunalininkų buvo gautas skundas, pasirašytas keliolikos darbuotojų, auditas nebuvo skirtas. Dabar gautas anoniminis skundas – ir auditas bus. Gerbiamieji, kas pas mus dedasi? Apkaltinome savo kontrolierių, kad jis nevykdo administracijos nurodymų, nors jis turi teisę kontroliuoti administraciją“.

„Mes vadovavomės sveiku protu. Nė vienas komunalinio darbuotojų kaltinimas nepasitvirtino. Kam skirti auditą? Čia mes reaguojame į STT raštą. Jei nereaguotume, atrodytume keistai“, – atkirto meras.

„Tad jei keli komunalinio darbuotojai būtų nuvažiavę į STT ir pasiskundę, tada būtumėt skyrę auditą“, – klausė K. Tubis.

„Taip, žinoma“, – nesutriko meras.

„Ačiū už informaciją. Dabar žinosime, ką ir kaip daryti“, – lyg juokais, lyg  rimtai padėkojo K. Tubis.

Į diskusiją įsiterpė vicemeras Dainius Žiogelis. „STT prašymas buvo nukreiptas Darbo inspekcijai ir Anykščių rajono savivaldybei. Darbo inspekciją savo dalį patikrino.  Auditoriaus yra prašoma praaudituoti finansines lėšas. Darbo inspekcija tyrė mobingą ir atlyginimus. Ką jie ten rado, išvadų dar neturime. Galiu patikinti, kad ekstremalioje situacijoje, kuri buvo dėl kovido, įstaigoje įtampa tikrai buvo. Tačiau, kas susiję su darbu, viskas buvo atlikta gerai.  Manau, kad problemos iškilo dėl ekstremalios situacijos“.  Tuo vicemeras ir užbaigė daugiau nei pusė valandos trukusią diskusiją. Nors kalbų buvo daug, tarybos nariai nubalsavo vienbalsiai kad auditas būtų atliekamas.

Dalina RUPINSKIENĖ

12 komentarų

  1. Man tai Kęstutis labiau patiko

  2. Dėl skonio nesiginčijama

  3. Okam ir ka ten audituoti juk jie nezino nei ka nei kam dirba ,kaltas vis kovidas .juk jie visi kovidiniai gal padeda jiems tokiems islikti atejes visiems laikams anyksciu leninas VAIGINAS ,Laikykites anykstenai be ligonines,be poliklinikos,be mokyklu tik su graziom siuksliu dezem,amfibijom na t.t

    • Jei atėjo visiems laikams, reikia statyti paminklą. Išvolioti abu bronzos milteliuose – bus Iljičius ir jo Nadiežda. Ir tegul stovi. Po lietaus vėl galės grįžti vadovauti amžinai.

  4. Okam ir ka ten audituoti juk jie nezino nei ka nei kam dirba ,kaltas vis kovidas .juk jie visi kovidiniai gal padeda jiems tokiems islikti atejes visiems laikams anyksciu leninas VAIGINAS ,Laikykites anykstenai be ligonines,be poliklinikos,be mokyklu tik su graziom siuksliu dezem,amfibijom na t.t

  5. Malonu girdėti, kaip argumentuotai ir aiškiai kalba Audronius Gališanka. Ką bando pasakyti Kęstutis Tubis, sunku suprasti. Ar tai kultūros ar proto kiekio reikalai, bet norėtųsi, kad kvailų kalbų rajono taryboje būtų mažiau.

    • Tubis atsimena, kaip po anoniminio skundo patikrino Elmininkų valgyklos pirkimo istoriją ir labai nervinasi, todėl kalba kaip girtas arba su aukšta temperatūra. Nemanau, kad Gališankos protinės savybės labai aukštesnės už Tubio, tik skirtingas auklėjimas, skirtingas temperamentas suformuoją tokį įvaizdį.

  6. Tiek kultūra ar proto reikalai daug aukštesni anos kadencijos savivaldybės vadovų.

  7. Architektė jau reziduoja Kupiškyje. Sėkmės darbuose.

    • Gerbiamos Zitos Neniškienės vietoje kreipčiausi į policiją ir komentatoriaus pavardė per 21 d. d. būtų aiški.

      • Kaip jūs viską žinot,net į galvą neatėjo tokia mintis. Priimkite prašau ,kuo baigėsi 2015 metų šaršalas,kai skundus rašė advokatas finansuojamas iš įstaigos lėšų?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.