Jaunimas apie rašytoją Antaną Vienuolį išgirdo pirmą kartą

Lietuvoje kuriasi Atviros jaunimo erdvės. Atvirų jaunimo centrų ir erdvių darbo tikslinė grupė yra jaunimas nuo 14 iki 29 metų. Ypatingas dėmesys skiriamas mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neturi galimybių ar nenori įsitraukti į jaunimo veiklos pasiūlymus.

Tokios Atvirų jaunimo erdvių grupės susikūrusios ir prie Anykščių kultūros centro Ažuožerių, Leliūnų, Troškūnų skyrių. Praėjusio penktadienio pavakarę Atvirų jaunimo erdvių grupės rinkosi Ažuožeriuose, kur be anykštėnų, atvyko svečiai iš Biržų ir Ukmergės.

Ažuožerių skyriaus renginių organizatorė Alvyra Simanonienė pirmiausia jaunuolius, atvykusius iš Ukmergės ir Biržų, pakvietė apsilankyti rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko sodybos vietoje, kurią žymi tujų gyvatvorė ir stogastulpis, pasakojo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, apie apysakų herojus Šmukštarą ir Veroniką.

„Bene daugelis dabartinio jaunimo susikalba angliškai, kai kurie vokiškai ir prancūziškai. Angliškas dainas dainuoja, vokiškus žaidimus žaidžia, o apie rašytoją A. Vienuolį, kaip patys sakė, išgirdo pirmą kartą.  Iš gausaus būrio, tik vienas vyresnis jaunuolis sakė, kad žino apie „Paskenduolę“. Kai pasakojau, nelabai klausėsi, kai reikėjo atsakyti į keletą klausimų, nesuprato, apie ką klausiu. Tokios patirtys tikrai nedžiugina.  Jei jaunimas nežino vieno iš garsiausių Lietuvos rašytojų, tai ką jie žino?

Jei tokio iškilaus rašytojo kūryba „išimta“ iš vidurinės mokyklos mokymo programos, tai kur mes einame, ko mokome mūsų jaunąją kartą?“–  su nusivylimu balse kalbėjo A. Simanonienė.

Dalina RUPINSKIENĖ

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.