Jauna širdim aš Lietuvą dainuoju

Kaip švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kad ji būtų kiek įmanoma jaukesnė? Kodėl kalbu apie jaukumą, kai daugelio nuomone tai turi būti labai iškilminga šventė? Taip, nesiginčysiu, tai tikrai be galo svarbi mūsų tautos istorijai diena. Tačiau pagalvokime plačiau. Juk Lietuva – tai mūsų namai, o į kokius namus visad gera grįžti ir kokiuose gera gyventi? Tikriausiai į tuos, kuriuose esi labai laukiamas ir kuriuose jauku. O kada tie namai prisipildo gyvybės? Tikriausiai tada, kai juose sukiojasi jaunimas ir vaikai. Tad bendru šventės organizacinio komiteto sutarimu, jau antrus metus iš eilės Kurklių kultūros namų salė šią dieną prisipildo nerimastingu jaunų širdžių virpesiu. Jauni atlikėjai kurkliečiams ir jų svečiams dovanoja savo širdžių skambesį.

Šiemet šventės metu koncertavo ne tik jaunimas, bet ir jų mokytojai. Smagu juos matyti kartu. Smagu, kai linksmos tarpusavio sutarimo ir susiklausymo kibirkštėlės žaižaruoja jų akyse. Kur kitur  taip aiškiai patirsi šiltą skirtingų kartų bendravimą? Nebent jaukiuose namuose. O to mes savo šventėje ir siekėm. Buvom labai pagerbti, kai pro šalį važiuodamas, į paprasto kaimo šventę netikėtai užsuko

Vytenis Povilas Andriukaitis – gydytojas, istorikas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras, Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Svečias nepagailėjo gražių žodžių visiems susirinkusiems, o ypač koncertuojančiam jaunimui.

Šventėje savo širdžių šilumą dovanojo Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos gitaristai (vad. Petras  Beniulis), Anykščių muzikos mokyklos smuikininkai vadovaujami mokytojos Linos Pipirienės,  kankliavo mokytojos Jolitos Novikienės mokinė Rusnė. Jau antrus metus mūsų šventėje dalyvaujančios Ūla ir Faustina, padovanojo keturias puikias šiuolaikines lietuviškas dainas, kerėjo klausytojus pianino garsais. Faustina net juokavo, kad jau gal tampa tradicija Vasario 16-aja švęsti Kurkliuose. Mes labai to tikimės. Smagu matyti, kaip kiekvieną kartą  jos mums atskleidžia vis kitą savo smagios ir kūrybingos sielos pusę.

Šventinę atmosferą padėjo sukurti  ir jau antroji  jonaviečio,  gitaros mokytojo Petro Beniulio tapybos darbų paroda.

Renginio vedėjos Giedrė ir Rugilė nuoširdžiai dėkojo  tiesiog geros valios žmonėms, nes jie nepanoro būti įvardinti, už dvasinę ir finansinę paramą organizuojant renginį ir prisidedant prie tradicijų kūrimo.

Giedrė Steponėnienė

8 komentarai

 1. O siaubas, kokia nusenus Andriukaičio marmūzė…

  • kai nueisi per sepnyniasdešimt gyvenimo metų nuo gimimo Sibire, Jakutijoje, iki Europos Sąjungos komisaro, įdomu, kaip pats atrodysi, susireikšminęs gražuoli.

 2. susireikšminimas

  dainininkės gal nesuprato ,kad reikės dainuoti taip apsirengusios su tokiais švarkais tik į gatvę. Gal man taip atrodo.

  • puikus stiliaus pajautimas, panos puikiai atrode

  • Ar rūbas žmogų puošia, ar žmogus rūbą? Šiuo atveju skaitykit straipsnio pradžią…taip norisi jaukumo ir namų šilumos. Merginos puikiai dainavo, laisvai bendravo su publika tad ar svarbu kaip jos rengiasi? Nors tai šio pavasario mada-pasigooglinkit garsios manekenes podiumu taip vaikšto. O svarbiausiai tai taip tiko prie jų pasirinktų dainų ir spinduliuojančios vidinės šilumos….daug praradote jei gyvai nematėt.

 3. Juk ne madu pasirodymas buvo 🙂

 4. Sveikinimai

  Labai gražus renginys. Žavus jaunimas.

 5. Gaila vaikų išnaudoja režimas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.