Jau ieškoma pinigų pilies statybai 2018-tiesiems

Lėšų trūkstamai sumai tikimąsi iš ES fondų. Anykščių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyrius atsakymą turėtų gauti iki šių metų pabaigos.
Kartu su partneriais iš Agluonos (Latvija) pateiktos projektinės paraiškos dėl Šeimyniškėlių ir Madelano piliakalnių istorinių vietų atgaivinimo vertė – pusė milijono eurų.
„Pastatyti pilį, man atrodo, – būtinas dalykas. Pasaulio anykštėnų bendrijos ankstesnis pirmininkas Antanas Tyla atsiuntė padėką dėl to, kad apsisprendėme tai padaryti. Galiu pasakyti, kad tai ne vienintelis panašus projektas Europoje. Privačiomis lėšomis Ukrainoje yra suręsta Kijevo Rusios istorinė tvirtovė. Pasirodo – neša pelną. Manau, mes padarysime kažką panašaus, ir tai dar labiau skatins patriotizmą bei norą gilintis į protėvių laikų istoriją. Vorutos pilyje bus tokių eksponatų ir edukacinių priemonių, kokių dar nebuvo valstybiniuose muziejuose. Nuo ukrainietiškos medinės tvirtovės mūsų skirsis gerokai didesniu autentiškumu“, – teigė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Skaičiuota, jog Vorutos pilies statybos kainuos apie milijoną eurų. Lėšų taip pat tikimąsi iš Valstybės šimtmečio programos. Darbus užbaigti  žadama per ketverius metus.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.