Jau šį savaitgalį devintasis „Devilstone“ pasitiks su penkiomis scenomis

Liepos 13 d., ketvirtadienį, atsinaujinusiame Anykščių Dainuvos slėnyje vartus atvers devintasis festivalis „Devilstone“. Tie, kuriems „Velnio akmuo“ nebe pirmasis, žino: šis festivalis prasideda kur kas anksčiau nei liepos vidurys ir toli gražu nesibaigia sugrojus paskutinei renginio grupei. Tai visapusiška muzikinė ir kūrybinė patirtis, įkvepianti ilgam bei kaskart paliekanti klausimą: kas naujo bus kitąmet?
Stebint besiplečiantį festivalio lankytojų spektrą, muzikinė festivalio programa buvo dėliojama sekant aktualiausias alternatyvios muzikos tendencijas ir jų kurstomą įdomių, eksperimentinių, unikalių stilių paklausą. Bus visko: nuo alternatyvaus roko ar indie kategorijų, post-punk, synth, shoegaze, įvairių rūšių instrumentinės psichodelikos, iki į moshpito gelmes traukiančio thrash ir metalcore bei norvegiško black metalo su rokenroliniu drive‘u. Dar daugiau įvairovės suteiks keisčiausia (bei naktiniams vasaros išsitaškymams itin tinkama), hipnotizuojanti, chaotiška ir užvedanti elektronika arba sunkiai apibrėžiama instrumentinė muzika. Pastarosios reikės ieškoti naujoje vietoje iškilusioje „Barbablu“ scenoje, kurios pavadinimą bus vis įdomiau ištarti festivaliui įsibėgėjant.
{gallery}galerijos/devilstone_promo{/gallery}
Šiemetinis „Devilstone“ tokius pasirodymus kaip „Graveyard“, „Satyricon“, „Indian Askin“, „Sólstafir“, „Alcest“, „Zeal & Ardor“, „Soviet Soviet“, „Warbringer“, „Tall Ships“, „Oathbreaker“ ir kitus apjungs į vieną intensyvių patirčių srautą. Padalinti dėmesį tarp festivalio scenų bus nelengva ir visko mačiusiems, turint omenyje, jog „Devilstone“ erdvėse, kaip ir šiandienos muzikinėje realybėje, ribos tarp nestandartinės muzikos žanrų kaip niekada persipina. Tad verta pamiršti iki šiol tradiciškai formuojamą roko ir metalo scenų perskyrą: visose festivalio erdvėse virs velniškas veiksmas, viliojantis prisijungti prie bet kurio iš jų. 
Išlieti energijos perteklių, pademonstruoti kūrybiškumą ar tiesiog pailsėti kaip visuomet kvies platus veiklų spektras: menų scena „Masinė hipnozė“, kasmet vis garsesnis „MC growl“, šlovei atgimusios „Oro gitaros“, futbolo bei tinklinio turnyrai, riedlenčių ir bmx rampa, protmūšis bei žaidimų mėgėjams subalansuota „HobbyShop“ aikštelė.
„Devilstone“ išlaiko savo liniją, tačiau kasmet atgimsta į kažką visiškai naujo. „Didžiausias tikslas – kaskart pranokti patiems save tiek kuriant festivalio strategiją, tiek bandant ją kokybiškai išpildyti čia ir dabar. Šiemetiniame „Devilstone“ derės nesuderinama, puikiai pažįstama ir neatrasta“, – komentuoja festivalio kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius. 
Aišku viena – iš pogrindinės nišos festivalis dar kartą veržiasi su stipriu kokybiškos muzikos bei neprilygstamos atmosferos užtaisu. Iki festivalio liko 2 dienos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.