Japonai Burbiškyje pasodino sakurą (fotogalerija)

Lietuvoje lankosi ir investicine aplinka domisi daugiau nei 1,6 tūkst. Japonijos pramonės įmonių vienijančios federacijos KEIDANREN atstovai. Vizitą po Baltijos šalis pradėję Latvijoje, pažintį su Lietuva KEIDANREN misija pradėjo nuo lietuviško svetingumo, kuris jiems atskleistas Burbiškio dvare, Anykščių rajone.

Čia dvaro valdytojai Orinta Eivaitė-Hoang su šeima ir Kim Hoang, suprasdami vizito svarbą dėl šalių tarpusavio ateities bendradarbiavimo, svečiams organizavo išskirtinį aukšto lygio priėmimą, po kurio „Mitsubishi Corporation” generalinis direktorius Akinori Nagano džiaugėsi, jog toks svetingas sutikimas jį maloniai nustebino ir pažadėjo sugrįžti čia dar kartą su valdybos nariais metiniam susitikimui.

Savo kalboje sveikindama susirinkusiuosius, Burbiškio dvaro valdytoja Orinta Eivaitė-Hoang nuoširdžiai dėkojo misijos dalyviams savo vizitą pradėjusiems nuo Burbiškio dvaro bei pabrėžė Lietuvos svarbą kaip tilto tarp Vakarų ir Rytų, nepamiršdama paminėti sudėtingos Lietuvos istorijos.

„Mes esame labai laimingi galėdami Jus priimti čia bei atstovaudami Lietuvos kultūrai pristatyti Burbiškio dvaro istoriją. Burbiškio dvaras yra XIX amžiaus architektūros paminklas, kurį 1853 m. pastatė Anupras Venclovavičius. Vėliau dvaras buvo parduotas, kentė nuo Sovietų okupacijos, čia buvo įkurta mokykla, o galiausiai paverstas sandėliu. Tačiau dvarininkijos dvasia čia visuomet buvo gyva ir šiandien dvaras alsuoja ankstesne savo dvasia – čia vyksta koncertai, meno parodos, rengiami įvairūs kultūriniai renginiai. Dvaras vėl tapo kultūros centru Lietuvoje. Mes, kaip ir Jūs, mieli mūsų svečiai, be galo puoselėjame savo kultūrą ir esame laimingi galėdami Jums ją pristatyti“, – kalbėjo dvaro šeimininkė.

Taip pat svečiams neišdildomą įspūdį paliko ne tik dvaras ir jo istorija, bet ir dvaro šeimininko Kim Hoang organizuoti pietūs. Pasak juos ruošusio virtuvės šefo Šarūno Marčiulaičio ir jo komandos, svečiai buvo sužavėti patiekalais.

„Kadangi Burbiškio dvaras yra atistokratiška, didinga ir elegantiška vieta, kurdami meniu norėjome patiekti svečiams patiekalus, kurie tiek savo kokybe, tiek skoniu atitiktų šią vietą. Kruopščiai parinktus ir šviežius produktus skraidinomės iš Italijos, o mėsą tiekė vienas Lietuvos ūkis. Svečiai vaišinosi šaltuoju tradiciniu itališku patiekalu „Vittelo tonnato”, trinta moliūgų sriuba, pagardinta mocarela sūriu ir kedro riešutais, veršienos kepsniu su griliuotomis daržovėmis bei Burbiškio dvaro tradiciniu šerbetu”, – kalbėjo Š. Marčiulaitis.

Per pietus svečiams išskirtinę muzikinę programą dovanojo operos solistė, sopranas Viktorija Miškunaitė ir operos solistas Eugenijus Chrebtovas. Labiausiai svečius nustebino specialiai šiam vizitui paruošta daina japoniškai „Takeda“.

Prieš svečiams išvykstant į planuotus vizitus Vilniuje, kaip tarpusavio pagarbos ženklas tarp Lietuvos ir Japonijos, Burbiškio dvare pasodinta sakura. Simbolinėje ceremonijoje dalyvavo ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

Su KEIDANREN misija į Lietuvą atvyksta vadovybė iš 14 pasauliniu lygiu žinomų Japonijos kompanijų, tokių kaip „Sumitomo“, „Mitsubishi“, TEPCO, „Hitachi“, „Japan Airlines“ bei kitos.

Po apsilankymo Burbiškio dvare KEIDANREN delegacija išvyko į Vilnių, kur jų laukia susitikimas su prezidentu G. Nausėda.

Eglė Jasutytė – Mažintė

Fotografė – Joana Suslavičiūtė

Vienas komentaras

  1. zydes, vaziuosim

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.