Įvyko aukščiausio lygio pasitarimas su medikais

Šiandien Anykščių rajono savivaldybės ligoninėje virė aistros. Nuo liepos, skyrus papildomą finansavimą už atliktas paslaugas, turėjo didėti gydytojų ir slaugytojų pagrindinio darbo užmokesčio pastovioji dalis. Tačiau anykštėnų medikų – nedidėjo kaip to tikėjosi sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.

Dar rudens pradžioje gydymo įstaigos vadovas Dalis Vaiginas nurodė, jog taip nutiko dėl neigiamo įstaigos finansinio rezultato. Per devynis šių metų mėnesius – minus 176 000 Eur. Kokios priežastys lemia tokią situaciją bei kokių priemonių reikia imtis, ir bandyta kalbėtis.

Susirinkimas prasidėjo nuo gerų D. Vaigino naujienų. Vyriausiasis gydytojas pasidžiaugė, jog rajono vadovai skiria daug dėmesio jo vadovaujamai įstaigai ir net atvyksta pasikalbėti su ligoninės personalu be tarpininkų.

Bemaž dvi valandas šiandien aiškintasi, kodėl didelis skaičius rajono gyventojų važiuoja konsultuotis į kitas šalies ligonines ir taip dėl to drastiškai mažėja pacientų. Kaip viena iš priežasčių įvardinta ta, kad, registruojantis telefonu, sunku prisiskambinti, kyla keblumų ir tai darant internetu, nes reikalingas ligos kodas, o dažnas pacientas net nesupranta, kas tai yra.

Baigiantis susitikimui meras Kęstutis Tubis pasidalino pastebėjimu, jog ligoninės darbuotojai kai kuriais klausimais nelabai atvirai dalinasi nuomonėmis. Rajono vadovas teigė, jog jau artimiausiu metu įstaigoje atsiras speciali dėžutė, kuriose personalas galės palikti pasiūlymus, kaip patobulinti darbą.

Medikai išgirdo ir vieną svarbų pažadą – ligoninėje tikrai nebus naikinamas Vaikų skyrius, nes šiuo metu miesto lopšeliai – darželiai pilni mažųjų anykštėnų.

14 Komentarai

 1. ne pinigai čia kalti, bet gydytojai

 2. Kai ligonines,pspc direktoriai dirbs tik maksimum dvi kadencijas,galbut atsiras ir kazkoks proverzis…

 3. galo pradzia

 4. kas asmenisai

  uz tai atsakis

  • Verygai dzin. Jį Karbauskis vadina geriausiu ministru. Išmęs iš ministrų sėdės seime ir juoksis iš paprastų žmonių.

 5. Kodel turiu registruotis i Anykscius jeigu talonas po menesio ir dar vos ne vidurnakti, o Ukmergeje po dienos ir dienos metu. Ir pas du gydytojus konsultacijai

 6. Nubalsavote už maratoninką, blaivininką, vegetarą – džiaukitės ligoninės nebeliks. Vien Liudiškių apylinkėje net 35 žmonės už jį balsavo.

 7. Ar įmanoma sužinoti,ką KONKREČIAI veikia “la daktarė DAUGILAVIČIENĖ”?Ką ji gydo,o jeigu ne-tai kokiu tikslu sėdi,gaudama didelį atlyginimą?

  • Galima. Atsiverskite https://www.anyksciai.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/administracija_633.html ir paskaitykite. Jei nepatinka pavadinimas tai pagalvokite ar vyriausias Santariškių gydytojas ką nors gydo , rašo receptus ar dirba administracinį darbą ?

   • Vyriausias Santaros klinikų gydytojas atlieka sudėtingiausias operacijas. Ir visas personalas vertas pagarbos ir padėkos žodžio. Anykščių medikai, ypatingai slaugos personalas, dirbtų su ligoniais taip, kaip Santaros klinikų, apie skolas nebūtų kalbos, kaip ir apie ligoninės profilio siaurinimą. Kai personalo toks požiūris į ligonį, žymiai geriau, patogiau ir pigiau važiuoti į respublikines ligonines.

 8. Labai sena informacija. Anksčiau kažkas rūpinosi Nykščių portalu, dabar gi NIEKAS.

 9. PERSONALE ESMĖĖ!!!
  Jeigu skambiniesi i registratūra ir ten numeta rageli,
  Jeigu ligoninės skyrių vyr.gydytojos ir valytojos glavniausios visoj ligoninėj
  Panašu, kad personalas su žmonėmis kokius 100 metų nebendraves
  Nedraugiski, nekulturingi, tyčiojasi,
  tai kas norės pas tokius gydytis?

 10. atsipašau

  kai bus pagarba ligoniui pradedant registratūra tikrai nevažiuosiu nei į Ukmergę nei į Santarus,o jos tikrai trūksta juk ligoniui reikia jūsų šypsenos,pastebėjimo,nuoširdumo,nuotaikos …..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.