Išvengti apgaulės padės šeimos gydytojas

Sukčiai įsigudrina pasinaudoti COVID-19 epidemija. Išradingai paveikta Ignalinos rajono šeima vietoj privalomų testų rado apvogtus namus. operacijų vadovas Dainius Žiogelis sako, kad anykštėnai, abejojantys, ar tikrai yra iškviesti darytis testų, gali pasitikrinti pas šeimos gydytojus.

Įdomi istorija, kaip praneša policija, prasidėjo, kai 2021 m. sausio 12 d. Ignalinos r. gyventojui paskambino vyriškis, kuris telefonu prisistatęs Utenos mobilaus COVID-19 patikros punkto darbuotoju, informavo, kad jo šeima turėjo tiesioginį kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu, todėl jam ir jo šeimos nariams reikia atlikti COVID-19 testus. Vyriškis pasakė, kad šeimos nariai sausio 13 d. nuo 12 val. iki 12 val. 30 min. yra užregistruoti COVID-19 testui ir turi atvykti į mobilų COVID-19 patikros punktą esantį Utenoje.

Sausio 13 d. ryte, tos pačios šeimos moteris paskambino tuo pačiu telefono numeriu tariamam Utenos mobilaus patikros punkto darbuotojui norėdama pasitikslinti, kodėl testas jos šeimai negali būti atliekamas Ignalinoje. Vyriškis nesutriko ir paaiškino, kad dėl antrosios sergamumo bangos Ignalinos rajone nėra laisvų vietų ir testo reikėtų laukti keletą dienų. Vyriškio atsakymas buvo įtikinamas ir šeima suplanuotu laiku išvyko į Uteną. Apie 10 val. 30 min. tariamas Utenos mobilaus patikros punkto darbuotojas dar kartą paskambino ir pasitikslino ar šeima tikrai išvyko į Uteną atlikti testų. Atvykusi į mobilų COVID-19 patikros punktą Utenoje šeima sužino, kad jie nėra registruoti testui. Vyrui kilo pagrįstų įtarimų ir šeima nedelsdama skubėjo namo. Įtarimai pasitvirtino, šeima grįžusi namo pastebėjo, kad buvo patekta į namo vidų ir iš namų pavogti auksiniai papuošalai. Padaryta 1280 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str., 2 d. (vagystė).

Sukčiai veikė pasinaudodami tvyrančia netikrumo atmosfera, nepalikdami galimybių ignaliniečiams pasitikrinti. „Tai tikrai įdomus atvejis, matyt, žmonės buvo paveikti psichologiškai. Kalinių specifika, juk jei žmonės įtikinami atsilyginti, tarkim, dukros padarytą žalą, tai galima suprasti, kaip jie paveikiami“, – spėjo D.Žiogelis. Paklaustas, o kaip anykštėnams nepakliūti į tokius žabangus, jei staiga suabejotų, ar juos tikrai kviečia atlikti privalomų testų, jis teigė, kad paprasčiausiai reikia kreiptis į savo šeimos gydytojus. „Gydytojai sistemoje mato, kas yra registruotas atlikti testus, pirmieji sužino ir testų rezultatus“, – patarė D. Žiogelis.

Linas BITVINSKAS

2 komentarai

  1. I tai turi atkreipt dėmesį.

  2. Nereikia ir sukčių dabar…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.