Istorinis įvykis – atšaukė konkursą, po to iš vieno konkurso atsirado du

Pirmą kartą Anykščių istorijoje savivaldybė atšaukė paskelbtą viešąjį viešinimo paslaugų pirkimo konkursą, kai iki vokų atplėšimo buvo likusios dvi dienos. Kvalifikacija, atvirumu, bendru darbu ir pažadu būti vienodai sąžiningais visiems besidžiaugusi naujoji savivaldybės komanda nustebino precedento neturėjusiu žingsniu – net tik atšaukė konkursą, bet vietoj vieno konkurso spausdinti medžiagą paskelbė…. du.

Negalėjo atsakyti, kokios techninės priežastys

Bet apie viską iš eilės. Liepos 30 dieną gavome pasiūlymą dalyvauti teikti informacinių tekstų spausdinimo paslaugas Anykščių rajone leidžiamame laikraštyje. Buvo nurodytas vertinimo kriterijus „pagal bendrą mažiausią paslaugų kainą“.
Deja, likus porai dienų iš pirkimo organizatoriaus Algirdo Balaišio gavome laišką. „Informuojame, kad dėl techninių priežasčių nutraukiamas informacinių tekstų maketavimo ir spausdinimo viešasis pirkimas. Atsiprašome už nepatogumus“. Paskambinus A. Balaišiui ir paklausus, negi savivaldybėje pamestos žirklės ir nėra kuo dviejų vokų atkirpti, jis negalėjo konkrečiai atsakyti, kokios tos „techninės priežastys“.

Aiškino, kad pamiršo… „Anykštą“
Toliau buvo dar įdomiau. Kreipėmės į Anykščių savivaldybės administracijos direktorę Ligitą Kuliešaitę (nuotraukoje)  su tuo pačiu klausimu. „Pamiršo nusiųsti kitam leidiniui pasiūlymą, o mes labai žiūrime, kad būtų lygios teisės visiems“, – paaiškino L. Kuliešaitė, kaip atsirado tos „techninės priežastys“ ir užtikrino, kad „gausite praktiškai tą patį“.
Žinant, kad Anykščių rajone leidžiami tik du leidiniai ir kad kažkas savivaldybėje galėtų pamiršti „Anykštą“, sunkiai tikėtina. Bet visko gyvenime atsitinka. Patikėjome L. Kuliešaitės žodžiais ir pažadu.

Ir štai šiandien, rugpjūčio 6 dieną, gavome naują pasiūlymą, nors buvo žadėta, kad naujas toks pat pasiūlymas pirkimui bus atsiųstas penktadienį arba pirmadienį. Deja,  perskaitę pamatėme, kad jis jau pakeistas iš esmės, pakeista kaina, pakeisti vertinimo kriterijai, pridėta formulių, toks įspūdis, kad formulė specialiai pritaikyta vienam leidiniui, į skaičiuoklę įtrauktas kriterijus, tinkantis tik pastarajam leidiniui. Pagalvojome, kad keistai išeina su administracijos direktorės paaiškinimais ir užtikrinimu, kad naujoji savivaldybės komanda „labai žiūri lygių teisių“.

Paslaptinga laimėtojų rinkimo procedūra

Vis dėlto paaiškėjo, kad gavome pasiūlymą dalyvauti jau ne viename, o iš karto dviejuose beveik identiškuose konkursuose, kurie iš savivaldybės atkeliavo beveik identiškai pavadintais elektroniniais laiškais.  Pirmasis konkursas pavadintas “Informacinių tekstų maketavimo ir spausdinimo paslaugos”, jo kaina išliko nepakitusi 2000 eurų pusmečiui, o naujai atsiradęs antrasis – “Viešosios informacijos spausdinimo”, jo kaina numatyta pusmečiui 3000 eurų  – pastarajam ir pridėta specialių reikalavimų.  Taigi, kažkokiu mistiniu būdu vietoj vieno viešinimo konkurso, kuris buvo atšauktas, atsirado du.  Irgi istorinis įvykis. Sunku pasakyti, ar turėjo įtakos tai, kad po atšaukimo domėjomės, kodėl konkursas buvo atšauktas.

L. Kuliešaitės klausėme, nuo kada to paties užsakovo spaudos darbams skelbiami du konkursai,  kodėl tokiu atveju antrasis nebuvo paskelbtas kartu su atšauktuoju,  ir kodėl pirmajam konkursui netaikomi tie patys kriterijai, kaip ir antrajam? Vienam užtenka tik kainos, kitam jau reikia sudėtingų formulių ir taikomi specialūs reikalavimai . Ji sakė, kad  du konkursai numatyti buvo nuo pat pradžios, o nesusipratimų privėlė darbuotojai, kurie išsiuntinėjo laiškus. “Bus pirmas kartas, informacija skirsis, mes vieną (konkursą) skelbiame pagal ekonominius kriterijus, o kitą norime pagal skaitomumą”, – paaiškino L. Kuliešaitė.  Sutinkame, kad informacija skirsis, nes net savivaldybė tokios pačios informacijos du kartus nespausdina. Net jei vienas straipsnis bus apie manų košę, o kitas – apie daugiabučių renovaciją, po jais bus tas pats užsakovas  “Anykščių rajono savivaldybė”.

Matydami, kas vyksta, leidžiame sau suabejoti sąžiningu naujosios komandos darbu. Tuo labiau, kad skirtingai nuo atšauktojo konkurso, kuriame tiekėjai galėjo dalyvauti atplėšiant vokus, abiejuose naujai paskelbtuose konkursuose įrašyta „tiekėjai nekviečiami dalyvauti vokų atidarymo ir pasiūlymo vertinimo procedūrose”. Kyla klausimas, kur pateks duomenys iš vokų, kai savivaldybės administracija daro nenuspėjamus žingsnius? Kas garantuos, kad slaptai atplėšus vokus kam nors nebus leista pataisyti savo pasiūlymo?
Kai viešinimo konkursas (dabar jau  – konkursai) staiga keičiamas, tampa slaptu, žadėto viešumo, sąžiningumo ir atvirumo aureolė savivaldybėje sparčiai ima sklaidytis. Tai neabejotinai didelis žingsnis atgal demokratijos prasme Anykščių savivaldybėje.

“Nesusipratimas”

Įdomu, kad prieš lemtingąjį viešojo konkurso atšaukimą „Anykštos“ žurnalistas Vidmantas Šmigelskas įrodinėjo, kad „Mums skaudžiausia tema yra Savivaldybės skelbiami viešųjų pirkimų konkursai. Mes negalime konkuruoti kaina“… Priminsiu, kad nuo mero Kęstučio Tubio laikų „Anykšta“ yra savivaldybės žinių skelbėja. Taigi, „Šilelis“ ir taip negaudavo savivaldybės užsakymų ir skirtingai nei „Anykšta”,  „nesimaitino” savivaldybės pinigais.  Man pasidarė įdomu, tai kaip, jei ne konkuruodama kaina, „Anykšta“ laimėjo praeitą konkursą, kai meras buvo K. Tubis?
Ir dar V. Šmigelskas savo straipsnyje pridėjo:  ,,Anykšta“ nuolat visas valdžias tyliai reketavo (Ypač mažutį K. Tubį. Tas verkdavo verkdavo, įskiniaubęs į Ramūno Blazarėno krūtinę). Dabar reketuoju viešai“ (kalba netaisyta, – red. pastaba). Paklausta, ar konkurso atšaukimas nesusijęs su šiame leidinyje skelbiamais tekstais, L. Kuliešaitė dievagojosi, kad tikrai ne, tiesiog įvyko nesusipratimas, darbuotojai pamiršo „Anykštai“ nusiųsti pasiūlymą.
Sutinkame. Nesusipratimas tikrai įvyko. Sąžiningai dirbti pažadėjusi mero komanda “pridaugino” konkursų ir nusprendė nebeleisti dalyvauti vokų atplėšime ir vertinimo procedūrose.
Taip pat toks sąlygų surikiavimas vieno leidinio naudai primena dar vieną, bet tikriausiai nesusijusį dalyką, – meras Sigutis Obelevičius ir Vidmantas Šmigelskas yra svainiai, arba liaudiškai „švogeriai“, o „Anykštos“ laikraščio metrikoje nurodoma, kad šiame leidinyje dirba ir S. Obelevičiaus dukra Sigita Pivorienė.
Viliamės, kad meras S. Obelevičius nežino, kaip „organizuojamas“ šis viešasis pirkimas, kuris po keistų įvykių tapo nebepanašus į „viešąjį“, tuo labiau, kad konkursų “pasidaugino”. Tikimės, kad dabar sužinos.

Beje, susitikime su žurnalistais S.Obelevičius kalbėjo, kad viešinimui suma šiemet maža, nes biudžete trūksta pinigų, bus skirta “gal 20-čiai užuojautų”. Per du konkursus pusmečiui jau susidaro nemenka 5000 eurų suma.  Didesnė nei prie K. Tubio.

Linas BITVINSKAS

22 Komentarai

 1. Сho cho cho...

  Štai ir išlindo yla iš maišo. Po V.Šmigelsko “atakos” prieš “Šilelį”, kur matėsi aiškiai pradėtas konkurencinis karas dėl pinigų, tikėjausi, kad yla išlys iš maišo ir parodys, kur pakastas savivaldybės dvėsęs šuo.

 2. Va tai tau...

  Tai visos tos buvę ir dar tebesitęsiančios atakos prieš K.Tubį ( tipo meras šioks, meras toks, valgyklas perka, restoranus steigia, pilis stato, vagia ir prekiauja, bitės vagilkos ir t.t.) tebuvo tik skraistė visuomenės akims pridengti ir dėmesiui nuo “švogerinių” machinacijų atitraukti ?! Va tai tau boba ir “Anykštos” devintinės…

 3. Naiviais nėra ko būti. Visada tokiose situacijose reikia ieškoti moters ir pinigų.

 4. niekas nesikeicia

  prieina prie valdzios ir kemsasi kisenes…juokinga vagia ir akis issprogdine teisinasi tik vat kai is valdzios ismeta kaip gatvemis vaikscioti.Kai turejai kazka visuomenes labui gera padaryti o tik kimsaisi kisenes ir lobai vargsu saskaita.Ar Tubis ar Obelevicius neieis i istorija kaip merai su savo sutve kazka gero padare o kaip smugde zlugde ir enge zmones….na gal kiseniu storumas tai kompensuos bet nesiulyciau paskui senatveje gatvemis vaikscioti nes zmones ilgai viska atsimena ir gali rankos nepaduoti o gal net apspjauti…sekmes vadovai korumpuoti ir jusu komandai jau manau Blazarenas su Galisanka tai jaucia beatostogaudami ir nekeldami rageliu po amfibiju:DDD

 5. Praeitą kadenciją atvesdami Tubį į valdžią ,švogeriui -botanikui parodė jo vietą ir kas realiai valdo rajoną.Po to keturis metus kasdieną pildami negatyvą parodė kas nutinka valdžiai kuri nenusilenkia.

 6. Gal nereikia meluoti. Labai gerai jautėsi A.Valinskas kai jo fotografijas su dakratiniais pradėjo platinti LRytas? Ilgai po to pasiliko Seimo Pirmininku?

 7. Šilelio redakcijai patarčiau nedelsiant informuoti STT ir Viešųjų pirkimų tarnybą, manau jie atrinks grūdus nuo pelų ir matys, kur čia dūmų užsklanda yra… O kažkam gal ir belangę pasiūlys…

 8. Kuo toliau, tuo labiau matau, kad ši administracija ne ką geresnė nei buvusi iki rinkimų… Manau dar ir blogesnė… Paaiškinkit, kaip tokia smulkutė drebulytė, gali suvaldyti visą administracijos aparatą?

 9. viešuju pirkimu tarnybai uzduotis. Tegu aiskinasi.

 10. Jei vienas is ekonkmonio vertinimo kriteriju aiskiai skitas tik vienam is tieju, pirmisusis reikia argumentuotai teikti pretenzija del kriterijaus. Neapskundus jo bus laikoma, kad su konkurso salygomis sutinkama, o po pasiulymo pateikimo jau saukstai po pietu. Del konkurso nutraukimo. VPI yra aiskiai apibrezta, kada galima konkursa nutraukti.

 11. visiskas protu deficitas -uzmirsome pamirsome nesupratome apsirikome-geda

 12. Nesuprantu kada Šilelis rašo teisybę. Ar kai rašo “… precedento neturėjusiu žingsniu – net tik atšaukė konkursą, bet ir pakeitė vertinimo kriterijus.” Ar kai rašo ” … precedento neturėjusiu žingsniu – net tik atšaukė konkursą, bet vietoj vieno konkurso spausdinti medžiagą paskelbė…. du. “

 13. Tą kur kriterijus tik kaina konkursą reikia anuliuoti. Čia nesąmonė. Šilelis su savo 5 prenumeratoriai pagal tokią logiką spausdintų ir vyriausybės nutarimus.

 14. vadinamas ”klaidas” galima patikrinti, paprašius pateikti dėl konkurso skelbimo ir pakvietimų siutimo susirašinėjimo išklotinės, o duomenų ištrynimas iš informacijos nešėjų taip pat fiksuojamas atmintyje 🙂

 15. Tipo per mažai davė…?

 16. Palinkėjo laimės visas mūsų kaimas

  Panele Kuliešaite,
  Mieloji Anykščių savivaldybės administracija. Ar Jūs nesuvokiate, kad esate visiškai nekvalifikuota nekaltųjų mergelių kompanija. Kaip galima susimauti taip aiškiai reglamentuotose pirkimų procedūrose. Tiesiog fainuolės.

  • Jauna komanda dar išmoks 😎

  • Viešųjų pirkimų specui

   Visiškas komentatorės ar komentatoriaus nesupratimas apie administracijos darbą. Neįžeidinėkite direktorės, ji to nenusipelnė, o jeigu degate pavydu ar kita liga, tai pasigydikite ir apsiraminkite. Jūsų žiniai, toje ‘mergelių’ kompanijoje yra ir bernelių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.