Istorijų dvarelis bus skirtas vaikams (video)

Gegužės 29 dieną Anykščiuose lankytojams duris atvėrė nauja edukacinė erdvė. Anykštėnai pirmieji susirinko į viešą renginį – istorinio Okuličiūtės dvarelio atidarymą. Žinoma, didelių iškilmių nebuvo, susirinko tik Anykščių rajono savivaldybės administracijos,  bibliotekos darbuotojai, žiniasklaidos atstovai, kultūros įstaigų atstovai.

Restauruotas ir moderniai įrengtas dvarelis lauks ne tik dvasių ir vaiduoklių gaudytojų, bet ir visų, kuriems įdomi kūrybiška istorija. Vis dėlto, dvarelis pirmiausia bus skirtas vaikams. Kalbėjo viešosios bibliotekos direktorius Romas Kukta, meras Sigutis Obelevičius, Seimo nariai Antanas Baura ir Sergejus Jovaiša,  Istorijų dvarelio „šeimininkė“, kultūrinių veiklų organizatorė Vaida Jucienė, organizacijos „Vaikų žemė“ atstovas Justinas Vancevičius. Meras S.Obelevičius kalbėjo, kad šio dvarelio atidarymas kartu skelbia ir turistinio sezono pradžią, be to, ir per karantiną geriausia išgyventi pasislėpus Anykščiuose. Sveikinę Seimo nariai atvyko be dovanų, kadangi sakė, jog  baiminasi pažeisti rinkimų įstatymą. Vis dėlto, S. Jovaiša įteikė atvirukų rinkinį ir vylėsi, kad „Antanas manęs nepaskųs“.

O štai Anykščių klebonas Petras Baniulis juokavo, kad nors žadama, kad dvarelyje bus vaiduoklių, jo, kaip dvasininko, pareiga, kovoti su vaiduokliais ir dvasiomis.  Vėliau viena moteris išėjusi iš dvarelio juokais priekaištavo, kad gal švęstas vanduo buvo ne toks, nes vaiduoklį ji matė.

Perkirpus juostą į vidų, laikantis karantino reikalavimų, po 5 buvo leidžiami lankytojai, o kiti susibūrė terasoje, kur teikė dovanas dvarelio „šeimininkei“ Vaidai Jucienei, vaišinosi kava ir maistu, kurį paruošė „Roko virtuvė“. Ši įstaiga laimėjo ir kavinės nuomos konkursą.

Šiandien Istorijų dvarelį galima aplankyti nemokamai. „Nuo šeštadienio 11 valandos žmonės ekspoziciją galės apžiūrėti įsigiję lankytojo bilietą. Bilietas kainuos du eurus“, –sakė V.Jucienė.

Tarp dalyvavusių sukiojosi ir LNK komanda, todėl galime tikėtis ir reportažo LNK žiniose.

Linas BITVINSKAS

 

 

17 komentarų

 1. Komentaras iš savivaldybės IP

  Neliko Tobio, atsidarė naujas objektas. Kaip reikalai su dantų kliniką už kuria pinigai buvo vedami komiteto rinkimų sąskaiton?

 2. Tai, kad šiandien dar tik gegužės 29 diena, o atsidarė- 30 dieną 🙂

 3. Pasigailėjimo vertas toks meras ,mekena ,ir nieko gražaus nepasako ,ir kas tokį išrinko .

 4. Nupirkit merui kas nors batus normalius.

 5. Steigti iš biudžeto nesunku. Sunkiau pritraukti verslo investicijas ir generuoti pajamas- to anykštėnams labiausiai reikia

  • savose sultyse “ marinuotis“ labiau įprasta, nereikia nieko keisti toje “virtuvėje“ ir porcijos padalinamos pagal atitinkamus politinius prieskonius.

 6. gal ir maistas nemokamas,kad tiek ………… sulėkė,ot sensacija Anykščiuose. Tik tiek ir sugebama.

 7. ponas meras sako, kad čia gali pamatyti tikrą vaiduoklį. Gal kartais jį jau atpažįstate? Pagalvokite kas per pastaruosius metus dažniausiai savo vaidmenį keitė ir net pėdsakus mėtė tai pasirodydamas, tai vėl atsitraukdamas į vieno didelio politiko šešėlį.

 8. Kiek galima kirpti juosteles juk po remonto buvo atidarymas. Kas tik nuomosis tai ir bus kerpamos ar čia kažkas naujo. Vis tik kavinei Basi basi nėra lygių. Aukšto lygio aptarnavimas ir savininkai puikūs.

 9. Pasigendu esmės- pagrindinio paslaugos gavėjo. Kur vaikai, šeimos? Net ir gerovės centro atstovu nematyti, kurie taip pat šeimomis rūpinasi. Ar aš klystu?

 10. nežinau, kaip pavadinti šituos keverzotojus, nes nesiverčia liežuvis vadinti žiniasklaida, nebent purvasklaida… vien tik pirmas sakinys jau vertas metų nusišnekėjimo premijos: „Gegužės 30 dieną Anykščiuose lankytojams duris atvėrė nauja edukacinė erdvė. “ rytoj buvo renginys… vaiduokliai… seimūnai… dvasios… kliedesiai ir tiek… kodėl niekas nesidomi, kiek pinigų buvo skirta ir kiek pinigų realiai pasiekė darbuotojus?

 11. kokie cia ponai su nunesiotais ir isklypusiais batais.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.