Išklausymo tarnystė

Nuo 2020 m. sausio mėnesio įgyvendinamas projektas „Išklausymo tarnystė“.

Vienas iš didžiausių šio laikmečio iššūkių – tai sunkumus išgyvenančių žmonių vienišumas, kuris gali būti patiriamas ir šeimose gyvenančių asmenų. Šiandien žmonėms labiau reikia klausymosi, nei žodžių. Šiems žmonėms galėtų padėti vykdoma Išklausymo tarnystė.

Išklausymo tarnystė yra vieta, kur bendruomenė pamato silpniausių savo narių poreikius ir gali jautriai į juos atsiliepti; saugi erdvė, kur sunkumus patiriantys žmonės gali būti suprasti, priimti, sulaukti patarimo ir palydėjimo, sprendžiant savo gyvenimo problemas. Čia nėra teikiamos „paslaugos“, bet padedama žmogui įgyti asmeninę nepriklausomybę / atstatyti savarankiškumą. Į kiekvieną žmogų žiūrima kaip į asmenį, o ne į problemą.

Išklausymo centre, pirmiausia, vyksta atidus atėjusio žmogaus klausymasis. Žmogaus klausosi šiai tarnystei pasiruošęs savanoris. Jie tik aktyviai klausosi, bandydami suprasti tikruosius atėjusio žmogaus poreikius. Išgirsti žmogaus poreikiai yra aptariami išklausymo centro komandos susirinkime, paruošiamas žmogaus „išėjimo“ iš problemos planas, kuris vėliau pasiūlomas ir aptariamas su pačiu žmogumi.

Problemos, kurias sprendžia išklausymo centras pačios įvairiausios nuo konkrečios finansinės paramos, išgyvenamos krizės (neplanuotas nėštumas, nesutarimai šeimoje, skyrybos, atsiradusios įvairios priklausomybės ir kt.) ar patiriami traumuojantys emociniai išgyvenimai (netektis, skyrybas ir kt.), jų šeimoms, artimiesiems iki žmogaus vienišumo.

Tiesioginė tikslinė grupė – Anykščių rajono gyventojai, šeimos ir jų nariai (tėvas, motina, vaikai, seneliai). Teikiama pagalba visiems, kam jos reikia, nepriklausomai nuo religijos, rasės, lyties, amžiaus ar tautybės.

ČIA:

  • Nėra teikiamos „paslaugos“, bet žmogui padedama atgauti savarankiškumą
  • Išklausoma ir kartu ieškoma sprendimo
  • Į kiekvieną žmogų žiūrima kaip į asmenį, o ne kaip į problemą Dalyvavimas projekto veiklose- nemokamas. Karantino laikotarpiu išklausymo paslaugas teikiame telefonu kiekvieną antradienį nuo 13 iki 18 val.

 

Susisiekti galite

Asociacija „Anykščių vitražai“

Vilniaus g. 10, Anykščiai

El. p. anyksciuvitrazai@gmail.com

Tel. Nr. +370 61679431

Projektą finansuoja

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Užsak. Nr. 2213

4 komentarai

  1. Išklausys, o po to apvogs

  2. Anykščiuose nėra tokių jautrių žmonių kuriems galima butų pasisakyti,išsisakyti .Greitai pletkai pasklis po apylinkę.

  3. baikit tuscio projakto pinigus taskyt ,geriau zmonems skurstantiems ir alkaniems ,juk maras atveztas i lietuvele ir badas turbut neuzkalnu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.