Įsirengti dūmų detektorius privalėsime

Nuo gegužės 1 dienos įsigaliojo reikalavimas visuose gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – įsirengti autonominius dūmų detektorius.  Tai reglamentuoja Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės. Ugniagesiai virtuvėje detektoriaus įrengti nerekomenduoja, nes šie prietaisai yra gana jautrūs ir gali suveikti nuo gaminamo maisto garų. Dūmų detektorius patariama įrengti miegamose patalpose.

Ar anykštėnai jau yra įsirengę detektorius, NYKŠČIAI teiravosi sutiktų gatvėje miestelėnų. Garbaus amžiaus Janina iš J. Biliūno gatvės, paklausta apie dūmų detektorių, sakė, kad apie tai girdi pirmą kartą ir nežino, kas tai yra. Teko moteriškei paaiškinti šio prietaiso svarbą ir reikalingumą. Algirdas iš Gedimino gatvės patikino, kad tokį detektorių turi, nes prieš keletą metų žmona buvo palikusi verdantį puodą, kol lauke sodino gėles, tad vos neužsidegė namai. „Gerai, kad laiku sugrįžo į virtuvę, tad namai tik prirūko, degėsių kvapas laikėsi bene savaitę. Po šio įvykio ir nusipirkau dūmų detektorių. Jis tada kainavo kelis litus, o dabar nuo 5 iki keliasdešimt eurų“, – savo patirtį pasakojo p. Algirdas.

Miesto autobusų stotelėje sėdėjusi Staselė sakė, kad važiuoja į kolektyvinius sodus, kad sodo namelyje sūnus detektorių prisuks savaitgalį, gal tuokart ir bute įtaisys.

Taigi, mieli anykštėnai, norite jūs to ar ne, valdžios sumanymus privalėsite vykdyti. Teks dūmų detektorius įsirengti visuose būstuose.

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. O kodel dar baudomis negazdina?

  2. Kas tuos detektorius pardavinėja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.