Iš sodininkų bendrijos išstoja… per feisbuką

Anykščių gyventoja Marijona Fergizienė nusprendė originaliai išstoti iš sodininkų bendrijos

Pareiškimą ji išplatino socialiniame tinkle.
“ELMOS” sodininkų bendrijos valdybos pirmininkui Juozui Vinciūnui
Fergizienės Marijonos, 101 sodo sklypo savininkės
P A R E I Š K I M A S
2009-07-10 Anykščiai
Remiantis 2003 m gruodžio 18 d. Nr. ix- 1934 LIETUVOS RESPUBLIKOS
SODININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMO Bendrijos įstatų 11 straipsnio 6 punktu laikyti, kad aš išstojau iš “Elmos” sodininkų bendrijos.
Pagarbiai Marijona Fergiziene

 

Pati M.Fergizienė aiškina komentaruose, kad tokio žingsnio ėmėsi, nes nesugalvojo kito būdo. „Elmos“ sodo bendrija atsirado 1981 m. Jame 226 sodo sklypai. „Google“ rodo, kad įmonė registruota 2009-01-22. J.Biliūno 16 daugiabutyje. Nurodyto buto šeimininkė nieko apie tai nežino. Nurodytas telefono numeris kurio nėra. Vadovas nenurodytas. Kas buvo iki registracijos? Kur ieśkoti dokumentų, kad galėčiau išsiaiškinti, ar aš skolinga neregistruotai, gal net oficialiai neegzistuojančiai įmonei?“, – aiškina motyvus M.Fergizienė.
NYKŠČIAI

9 Komentarai

 1. tai tiek ilgai išstojinėja? Prašymas tai rašytas daugiau kaip prieš dešimt metų. Ar savo sąvartyne tik dabar rado?

 2. Tame pačiame įstatyme yra numatyta, kad sodininkas išstojęs iš bendrijos turi numatyti kaip atlygins bendrijai už naudojimasi bendrijos turtu (pvz. keliu), tai ar turi ponia koki susitarima su bendrija? Ar su šluota skraidys į soda? Abejoju…

  • Pagal dabartinius įstatymus keliai bendrijose nebėra bendrijos nuosavybė. Kelias priklauso savivaldybei. Eikit geriau pasikonsultuoti į žemėtvarką, jeigu nežinot.

   • Keliai priklauso bendrijai iki tada kol juos perima savivaldybė. Anykščiuose dar nei viena bendrija nėra perdavusi keliu savivaldybei. Taigi…

 3. Teisingai moteris daro, o kaip kitaip

 4. M.Fergizienė.

  Patikslinsiu. Iš sodo bendrijos išstojau 2009 – 07 -10, pareiškimas išsiųstas e-paštu. Po 10 metų vėl atsiradau sodininkų sąraše. Priežastis išstoti buvo ta, kad viskas rėmėsi tik pinigų rinkimų ir pasidalijimų. Į sodo priežiūra nebuvo investuojama ne cento. Pradėjus geodezinius matavimus, kilo didžiausias triukšmas, kad to nereikia. Geodezininkams buvo aiškinama, kad sodo sklypas, kuri dirbu , yra ne mano. Pradėjo ieškoti tikro savininko – tikrino prieš 30 metų sklypų dalijimo dokumentus. Po 9 mėn. buvo baigti geodeziniai matavimai.
  Tada ir padariau išvada, kad su tokiais kvaileliais man nepakeliui. Įstatymas numato, kad gali būti bendrijoje ant iš jos išstoti. Pasinaudojau ta galimybe . Man sodo bendrija nereikalinga, o jei SB aš labai reikalinga, galiu nuliūdinti ,į ją nebegrįšiu.

 5. M.Fergizienė.

  Mano sodas 30 metrų ribojasi su antros eilės keliu. Nė karto jie nebuvo žvyruojami. Tik patys gyventojai, važinėjantis tais keliais , tvarkosi kaip išmanydami.
  Kai bus įvestas mokestis turintiems mašinas, keliu remontuoti reikės mažiau. Visus “ Elmos”, “ Šventosios” SB narius kviečiu persėsti į autobusą. Važiuoja labai patogiai 3 kartus dienoje.

 6. jeigu isstojo is bendrijos tai tures ir issikraustyti nes bendrijoje negali egzistuoti ne bendrijos narys…nebent isstos visi nariai ir bus likviduota bendrija

  • tamsta tikras “tarybinis sodininkas”, visus, kas nestoja į kolūkį- ištremt.
   Atsibuskit, dabar visi sodo sklypai yra privati savininkų nuosavybė, o narystė bendrijoje laisvanoriškas dalyvavimas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.