Iš Kazimiero Zulono rankraščių fondo

Kazimieras Zulonas nuo 1950 metų iki pat mirties 1997 metų gyveno ir dirbo Anykščiuose. Vyresnės kartos anykštėnai jį  mena  stambų, augalotą, plataus veido vyrą, su šviesiu lietpalčiu ir visada dokumentų papkute po pažastimi skubantį Anykščių gatvėmis. Tai – pačios erudicijos žmogus, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas, daug metų dirbęs (1958-1971m.) Anykščių rajono Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju, kuravęs kultūros ir meno sritis.

K. Zulonas rašė eiles, publicistinius straipsnius, mokėjo rusų, latvių, prancūzų, vokiečių ir lotynų kalbas. Nuo 1994 metų buvo kaimo rašytojų sąjungos narys.

Tiek labai lakoniškai ir trumpai. Prie šios ryškios asmenybės dar ne kartą grįšime, pakviesime anykštėnus į renginį, kur kiek įmanoma plačiau atskleisime paliktų rankraščių turinį, pavartysime dienoraščio puslapius, skaitysime K. Zulono eiles.

O dabar, kuomet karantino metu aktyvus gyvenimas sustojęs, bibliotekininkai turi galimybę dirbti iš namų, kažkuo pamaloninti ir savo skaitytojus. Ir , tvarkant K. Zulono rankraščių fondą, kurį bibliotekai saugojimui perdavė dukra Dainora, be kitų gražių atradimų, iš vieno voko iškrito tiesiog stebuklas: paties rašytojo Antano Vienuolio rašytas laiškas. Laiške rašytojas kreipiasi į pradedančią rašytoją, kuri prašo pakritikuoti, pabarti ir patarti. A. Vienuolis labai taktiškai atsako, kad neturi talento kritikuoti, bet gali pasakyti tik, kad gerai, ar kad nelabai…Keista , kad ir pats A. Vienuolis darė gramatines klaidas…Gaila, kad namų sąlygomis negalima nuskenuoti laiško, tad pradžiai pasitenkinkime telefonu daryta nuotrauka, o kai sugrįšim į savo darbo vietas, būtinai pasidalinsime visais radiniais su anykštėnų bendruomene.

Anykščių VB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus bibliotekininkė Judita Skačkauskienė

3 Komentarai

  1. ar ne jo sprendimu ,PASMODU ezereli nusausino

  2. Labai kultūringas, mylintis savo šeimą, Anykščius buvo. Būtų gražu ir teisinga, kad būtų anykštėnų garbės piliečių paskelbtas, kad ir išėjęs į tikrus namus… Ar tokiu žmonių dar likę Anykščiuose koks buvo aa. Kazimieras ypač kultūros srityje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.