Iš Briuselio anykštėnai ūkininkai optimistinių naujienų neparvežė

 

Vasario 20 dieną Briuselyje po Europos Parlamento langais susirinko beveik 200 Lietuvos ūkininkų. Žemdirbių delegacijos iš Latvijos ir Estijos taip pat rinkosi į protestus. Protestuojantys ūkininkai  siekė, kad į Baltijos šalių žemdirbius būtų atkreiptas dėmesys ir priimti politiniai sprendimai, leidžiantys visiems Europos ūkininkams mokėti vienodas išmokas. Su ūkininkais susitiko Latvijos premjeras Krišjānis Kariņš ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Šiuo metu lietuvių ūkininkų tiesioginės išmokos siekia apie 170 eurų už 1 ha, o ES vidurkis yra apie 259 eurus. Pagal Europos Komisijos siūlymus, 2027 m. lietuviai gautų kiek daugiau nei 200 eurų, o tai sudarytų 78 proc. vidurkio. Lietuvos ūkininkai dabar gauna apie 60 proc. to, ką gauna kitos šalys, nors pagaminimo išlaidos net didesnės nei Europos vidurkis.

Po kelionės į Europos Sąjungos  širdį, „Nykščiai“ kalbėjosi su Anykščių rajono ūkininkų sąjungos  pirmininku Žilvinu Augustinavičiumi  apie tai, kokie įspūdžiai iš Briuselyje vykusio taikaus ūkininkų protesto.

„Iš  Anykščių rajono į Briuselį vyko penki ūkininkai, kurie atstovavo skirtingas organizacijas. Aš atstovavai Lietuvos ūkininkų sąjungą, 3 žmonės atstovavo   Lietuvos grūdų augintojų asociaciją ir vienas – Lietuvos pieno gamintojų asociaciją. Po akcijos įspūdžiai panašūs, kaip po traktorių akcijos „Vienybė“, kuri vyko praėjusių metų lapkričio 25 dieną.  Ir šį kartą akcijos metu džiugino žmonių vienybė, nes buvo trijų Baltijos šalių atstovai, buvo atvykę stambieji ir smulkieji ūkininkai. Tik skaudu, kad po publikacijų, kurios viešino akciją, buvo labai daug negražių komentarų, bandančių sukiršinti stambiuosius ir smulkiuosius ūkininkus.  Akcijoje visi buvome vieningi ir niekas nesiaiškino, kuris smulkus, o kuris stambus ūkininkas. Mes protestavome prieš politinius sprendimus, kurie numato nevienodas išmokas Europos Sąjungos šalims, – pasakojo Ž. Augustinavičius, o paklaustas apie akcijos rezultatus, dar pridūrė. – Kažkokių apčiuopiamų rezultatų lig ir  nėra, bent jau atkreipėme europarlamentarų dėmesį.  Pirmą dieną buvome susitikę su mūsų europarlamentarais Rasa Juknevičiene ir Andriumi Kubiliumi. Jie sakė, kad apskritai europarlamentarai, sudarant Europos Sąjungos biudžetą, neturi jokios įtakos. Jie tik turi teisę biudžetą patvirtinti arba ne. ES biudžeto sudarymo teisė priklauso šalių Vadovų Tarybai. Kaip vadovai susidera, toks biudžetas ir būna.  Mes išvykome, o prezidentas Gitanas Nausėda liko derėtis, tačiau sekančią diena, vasario 21-ąją, derybos neįvyko, nes nebuvo sutarta dėl šalių įmokų į Europos Sąjungos biudžetą. Kitas šalių vadovų derybų laikas numatomas kovo mėnesį. Kaip vadovai susiderės, tokie rezultatai ir bus“.

Dalina RUPINSKIENĖ

8 Komentarai

  1. Dirbkit be išmokų parduokite ką užauginote

  2. Kada vergvaldziams buvo gerai ??

  3. nelokit, be musu produkcijos badautumet.

  4. Neten ienas pasukote. ES jau išsikrauna, išsibreksitina – vakarykštė diena. Bandykit belstis įš BRIKS ! Jei nepavėlavote, žinoma.

  5. Patys sėjat patys pjaunant patys parduodat patys pinigų gaunat, ką norit kad už dyką dalytu

  6. visi nugrybavot- remiami vartotojai o ne zemdirbiai

  7. Mano nuomone, Valstybės ir ES parama skiriama tam, kad ūkis pasiektų rentabilumą. Taigi ir paramos kiekis skiriamas pagal bendrą šalies ūkio rentabilumą. Mūsų šalies ”ūkininkai” , kurie žemės ūkyje jau dešimtmečiais nedirba, bet pasinaudoję politine veikla užsiima įstatymu kūrimu, nėra suinteresuoti Valstybėje išsaugoti smulkius ūkius ir ginti jų interesus tiek Lietuvoje , tiek ir Europos sąjungoje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.