Ir vėl po „Baltosios paukštės“ sparnu

Šiemet gražiu kultūrinių renginių derliumi gali pasididžiuoti J. Tumo-Vaižganto gimtasis kraštas Kunigiškiai. Čia atšurmuliavo tradicinis respublikinis renginys „Vaižgantinės“. Ne mažesnio dėmesio sulaukė ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus surengta  talentų šventė „Ieškokime deimančiukų“. Tarp jų derėtų paminėti labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“  prozos konkurso „Baltoji paukštė“  kūrinių aptarimą, į kurį susirinko beveik dvi dešimtys literatų iš visos Lietuvos:  Alytaus, Vilniaus, Zarasų, Prienų, Kauno, Molėtų, Skuodo, Anykščių.

Fondo pirmininkė Aldona Širvinskienė pristatė dalyviams net dvi naujai išleistas knygas –almanachus  „Humoro medis- 2020“ ir „Pasivaikščiojimai“, kuriose sutalpinti paskutinių fondo „Baltasis balandis“  prozos kūrinių konkursų dalyvių kūriniai.
Šių metų prozos konkurso „Baltoji paukštė“ nugalėtoju buvo pripažintas Romualdas Zabulionis iš Prienų. Jam buvo įteikta balto paukščio statulėlė – literatūrinio įkvėpimo simbolis.
Renginyje dalyvavęs Svėdasų seniūnijos seniūnas Saulius Rasalas palinkėjo susirinkusiems literatams kūrybinės sėkmės, o fondo vadovei įteikė padėkos raštą.
Bendraminčiai ir meninio žodžio mylėtojai dar ilgai nesiskirstė, skaitė kūrinių ištraukas, bendravo, pasakojo apie savo kūrybinį kelią į literatūros pasaulį.
Renginyje vyravo  šilta ir nuoširdumu dvelkianti atmosfera. Tirpte tirpo laikas, prisistatant, bendraujant, dalijantis knygomis, suvenyrais, prisimenant pažintis įvairiuose socialiniuose tinkluose. Dalyviai skirstėsi kupini geros nuotaikos ir išsivežė puikius įspūdžius ne tik apie renginį, bet ir apie mūsų kraštą.

Valentinas Repšys

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.