Intensyvesnis testavimas dėl koronaviruso – keturiose savivaldybėse

Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba paskelbė, kad Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai liepos 13-19 dienomis bus intensyviau profilaktiškai tiriama dėl koronaviruso infekcijos.

Patvirtintas Lietuvos epidemiologinis rodiklis yra 1,9 atvejo, tenkančio 100 tūkst. gyventojų. Testavimo apimtys didinamos tose savivaldybėse, kuriose sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 5 ir per paskutines 14 dienų yra nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimu koronaviruso infekcija atvejis.

Anykščių rajone sergamumo rodiklis šiuo metu yra 8,7, Vilniaus rajone – 7, Trakų rajone – 6,1, o Kretingos rajone – 5,3.

Tad šiose savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo įstaigų darbuotojai. Gydymo įstaigų pacientai šiose savivaldybėse bus tiriami atsitiktine tvarka.

Kiti darbuotojai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, dirbantys vaistinėse, parduotuvėse, minėtose savivaldybėse, bus tiriami atsitiktine tvarka. Jų registracija bus vykdoma Karštąja koronos linija numeriu 1808, žmonės turės atvykti į mobiliuosius punktus.

Praėjusią savaitę savivaldybių, kuriose 14 dienų sergamumas koronaviruso infekcija, skaičiuojamas 100 tūkst. gyventojų, didesnis už Lietuvos vidurkį, buvo dvi – Radviliškio ir Vilniaus rajonų.

SAM Spaudos tarnyba

8 komentarai

 1. Tamista ,Žiogeli,

  laukiu komentaro tamistos komentaro.

 2. IP savivaldybės

  Tiems, kurie moka aritmetiką.
  Jei susirgo vienas gyventojas rajone kurio gyventojų skaičius yra 23034 ir vienas gyventojas rajone, kur yra 37427, tai sergamumo indeksas bus 4,3 ir 2,7. Kadangi Anykščių rajone ir Kretingos serga po du , todėl indeksas 8,7 ir 5,3. Jei vienas susirgtų Kupiškio rajone tai indeksas būtų 6,3.

  • Jei nebūtų rimta, SAM neinicijuotų rajono sergamumo tyrimo… Rajono vadovai turi oficialiai pakomentuoti situaciją ir ką jie mano dėl festivalių rizikos

 3. Labai gerai

  Nes matau jau kiek gryzusiu su savom masinom is norvegiju,svediju,daniju nesilaiko jokiu izoliaciju. Alutis ir saslykai liejasi per krastus.jei taip bus toliau,bus rimtas zidinys.

 4. O atsisakyti testo darymo bus galima, ar jis bus zmonem privalomas?

 5. Sunerimusi dėl sveikatos

  Tai pas daktarus dar ilgai nepakliūsim. Visur visi laisvai vaikšto o poliklinikose tik ufonautai sėdi. Nes jei medikai vaikšto laisvai gatvėse parduotuvėse, koks tikslas poliklinikose užsidaryti ar kad algas visvien gauna. Privačios poliklinikos dirba.

 6. Toks ir tikslas visiems aiskus😃.poliklinikos darbuotojai (maciau tik 1 slaugytoja su kauke turguje) malasi po parduotuves be jokiu kaukiu,o poliklinikon zmones bijo įsileisti.ejau pro poliklinika tai maciau kaip mūsu chirurgas vaikstineja po kabineta nuo lango prie lango po kabineta(viskas is lauko matosi).ie kam dirbt jei galima nedirbt.svarbu padejuot kaip mazai jie uzdirba.dejones kaip minimalu atlyginima gautu…paziūrejau į poliklinikos puslapi gerokai virs tūkstancio ta poliklinikos daktareliu alga.ko jie verkslena nieko nedirbdami kelinta men???🤔

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.