Inovatyvių švietimo metodų taikymui Anykščiuose – 35 730 eurų

2019 m. lapkričio 5–8 dienomis Anykščių švietimo pagalbos tarnybos atstovai dalyvavo Sopoto mieste (Lenkijoje) vykusiame įžanginiame projekto „Inovatyvių metodų taikymas kritinio mąstymo ugdymui, naudojant Apribojimų teoriją“ partnerių iš Lietuvos, Lenkijos (privati mokykla Lokomotywa, Sopotas) ir Italijos (Instituto Comprensivo Berlinguer, Ragusa) susitikime. Anykščių švietimo pagalbos tarnybos drauge su partneriais parengtas dvejus metus truksiantis projektas gavo Erasmus+ KA2 programos finansavimą, kuris suteiks galimybę įgyvendinti dar platesnę vienos iš inovatyviausių šiandieninių teorijų, taikomų švietime, metodikos sklaidą Lietuvoje, Lenkijoje ir Italijoje.
Pasitelkiant Apribojimų teoriją švietime drauge su partneriais bus parengti net 6 intelektualiniai produktai: Apribojimų teorijos ir mediacijos taikymo vadovas, mokomoji medžiaga pedagogams, vadovas pradinių klasių mokytojams, Apribojimų teorijos pagrindus reprezentuojančių autorinių pasakų rinkinys, praktinių užduočių rinkinys mokiniams bei vadovams tėvams. Šie produktai bus laisvai prieinami ne tik Lietuvos (lietuvių kalba), bet ir viso pasaulio (anglų, lenkų, italų kalbomis) švietimo sektoriuje dirbantiems specialistams, mokiniams ir tėvams, norintiems ne tik susipažinti, bet ir pradėti taikyti Apribojimų teorijos metodus.
Apribojimų teoriją (angl. The Theory of Constraints) XX a. aštuntajame dešimtmetyje sukūrė Izraelio fizikas dr. Eliyahu M. Goldrattas, ieškodamas efektyvių metodų vidiniams sudėtingų sistemų prieštaravimams-problemoms spręsti. Ši teorija tapo viena populiariausių verslo pasaulyje, o nuo 1995 metų TOC teorijos idėjos pradėtos įgyvendinti švietime, kai Eliyahu M. Goldrattas įkūrė TOCfE – pasaulinę ne pelno siekiančią organizaciją. Esminės TOCfE nuostatos yra išmokyti mokinius mąstyti, surasti problemų priežastis, nusistatyti tikslus, spręsti konfliktus, todėl mokytojo tikslas yra suteikti mokiniams mąstymo ir mokymosi įrankius, kad mokiniai kuo greičiau gebėtų mokytis savarankiškai, susirasti reikiamą informaciją, daryti išvadas ir priimti sprendimus. Nuo pat įkūrimo pradžios iki dabar TOCfE programos įgyvendintos 22 šalyse visame pasaulyje, tarp kurių – JAV, Australija, Izraelis, Japonija ir Jungtinė Karalystė, o Anykščių švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva – ir Lietuvoje.
Anykščių švietimo pagalbos tarnyba Apribojimų teorijos švietime mokymus Anykščių rajono pedagogams pradėjo vykdyti dar 2015 m., o jau 2016 m. tapo Apribojimų teorijos švietime atstovybe Lietuvoje, pristatančia šios teorijos principus visos Lietuvos pedagogams. Anykščių Antano Vienuolio progimnazija tapo pirmąja mokykla Lietuvoje naudojančia Izraelio mokslininko Eliyahu Goldratt sukurtą Apribojimų teorijos švietime metodiką.

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.