Inkūnų parapijiečiai nustebino naująjį kleboną (galerija, video)

Miškingoje Anykščių rajono vietoje esanti Inkūnų bažnyčia jau seniai traukia visus, ieškančius išskirtinės vietos šeimos šventei. Daug kas atvažiuoja tyro vandens, trykštančio iš šaltinio šalia bažnyčios. Praeitą sekmadienį žmonių Inkūnuose buvo daug.

Rugpjūčio 18 dieną buvo didelė Inkūnų parapijos šventė. Vienkiemiuose išsibarstę gyventojai pasitiko naują kleboną, kunigą Mindaugą Šakinį. Dauguma jį pažįsta, nes iki šiol tarnavo Anykščiuose. Iš kadaise parapijai priklausiusių kelių dešimčių kaimų, šiandien išlikę vos keli, kuriuose dar pulsuoja gyvenimas. „Įžengęs į bažnyčią klebonas nustebo išvydęs vos telpančius tikinčiuosius maldos namuose. Sako, tikėjosi pamatyti dešimt parapijiečių“, -Šileliui“ pasakojo viena iš koncerto organizatorių Barbora Domarkaitė.
Smuikininkės Barbora Domarkaitė ir Kristina Domarkienė naujajam klebonui sutikti parengė koncertą. Inkūnų bažnyčioje. Į iškilmingas Šv. Mišias atvyko žymi vargonininkė Dalia Jatautaitė, sopranas Rita Preikšaitė ir bosas Tomas Ladiga. Klebonas, kunigas Mindaugas Šakinis prisistatė parapijiečiams, palinkėjo gyventi santarvėje, dalintis meile ir tikėjimu, padėti vieni kitiems, kuriant tvirtą, kūrybingą bendruomenę.
Po pamaldų kaimynai sugužėjo į kleboniją, kur tapytojas Donatas Inis parengė parodą Anykščių krašto pokario nepriklausomybės kovų dalyvių tema. Menininkė Renata Umbra eksponavo raugo keramikos meno dirbinių. Parapijiečiai atsinešė užkandžių ir skambant gyvai muzikai, smuikininkių B. Domarkaitės bei K. Domarkienės atliekamoms melodijoms, aptarė, kaip reikės atgaivinti kleboniją. Mat pastatui reikia naujo stogo, gerai būtų perdažyti pastato išorę, sutvarkyti krosnis, elektros instaliaciją. Čia galėtų vykti katalikiškų šeimų stovyklos, parapijiečių susitikimai. Gimė idėja, kad reikia kiekvieną išnykusį kaimą pažymėti informacinėmis lentomis, kuriose žmonės rastų svarbiausius kaimo istorijos faktus. Juk važiuodami į miškus grybauti ar uogauti ir patys anykštėnai daugiau sužinotų apie savo kraštą. Beje, menininkas Ričardas Peleckas su naujuoju klebonu aptarė galimybę Inkūnų bažnyčios langus papuošti vitražais.
Vasarą Inkūnų miškai atgyja, į sodybas atvažiuoja trisdešimt, keturiasdešimt metų laisvalaikį čia leidžiantys senųjų sodybų šeimininkai. Jie tęsia senąsias tradicijas, atgaivina vietinės bendruomenės gyvenimą, kuria čia ir dalijasi su visais. Žymūs menininkai, diplomatai, architektai, gydytojai, rašytojai, teisininkai miškuose rengia koncertus, Miško festivalį, kuria unikalią raugo keramiką, skulptūrą.
O pirmosios kunigo M. Šakinio aukotos Šv. Mišios parodė, kad draugiška parapija ir iniciatyvus dvasininkas gali daug nuveikti, jei veiks išvien. Inkūnų miškų gyventojai dėkoja Magylų, Lašinių, Inkūnų, Mikierių kaimų gyventojams už gražią šventę. Didelė dovana – ir anykštėno T. Ladigos bei kitų solistų Inkūnams dovanotas koncertas.

Tomo Ladigos, Barboros Domarkaitės nuotraukos ir vaizdo įrašas.
ŠILELIS

17 komentarų

 1. Ar nepasigendate senojo klebono?

 2. Buvo nuostabu, vėl atgijo ypatinga šios vietoves aura, issivaliusi nuo Tauckelos bedvasiskumo. Pagaliau. Ačiū visiems kas organizavo šitas iškilmės. O tas vagis viską iš parapijų isvoge net klebonui būtiniausius reikmenis mišios skirtus. Siaubas. Rašysim vyskupui

 3. Tubio reklama tai tik razinka ant torto, bet visi kiti poelgiai, mišios pagreitintu tempu, chamizmas ir t. t. jau buvo pro gerle islinde
  Viską apleido, savo kišenės prisikiso iš žmonių asaru ir issinesdins. O dar atsirado kas jį liaupsina. Gėda.

 4. Tai kada liberalai Masiulio dėžutę atvešite parodyti? Galima prieš mišias būtų.

  • Kai Tubis atsėdės kalėjime nuo skambučio iki skambučio. Ten galės iš savo seno draugelio pasiimti dėžutę ir nuvežti Taučkelai pašventinti. Bet tegul Tubis dėžutės nepaleidžia iš rankų, nes Taučkela gali nugvelbti.
   Klebone, kur žoliapjovė kurią nupirkome už parapijiečių pinigus? Leliūnuose? Sumokėjus 85 000 eur už renovuotą namą, neliko pinigų vejapjovei?

   • Tai kad leliūniečiai sako už tą renovuotą namelį kunigėlis sumokėjo tik 110000 euriukų. Skurdžios ir nedosnios tos trys parapijos buvo, todėl tik tiek tesurinko. Gal Šimonyse ir Adomynėje seksis geriau, tada ir brangesnis namelis išeis.

 5. Tubio šlovinimas gal ir buvo razinkos, bet tai paskatino pradėti rinkti parašus. Dėkui Vyskupui, kad sureagavo.

 6. Gražią šventę surengė žmonės, apgailėtinas komentatorių elgesys, bandant savo politinius triedalus ir prie šventės pridėti.

  • Tikrai gražią šventę surengė. Visi džiaugiasi pamatę naują kleboną. Ačiū Vyskupui, kad sureagavo į parašus ir pakeitė kleboną. Tikimės, kad naujas klebonas sugebės apsieiti be politikavimo, o dėmesį skirs sielovadai.

 7. Jurgis be kepures

  Kokia ten bendruomene, kad zmoniu nera, vien sernai, meskos, lapes. O kurie atvaziuoja vasaroti, tai jokiu reikalu su parapija neturi. Nusileidusios krikscionybes iliuzija arba lavono reanimavimas.

  • Jurgis su kepure

   Nespręsk pagal save, pagal savo sugedimo laipsnį. Inkūnuose seniai šernų nebėra, o meškas brakonieriai (t.y. vadinami medžiotojai) irgi išnaikino jau prieš kelis šimtus metų. Dabar matyt ateis eilė ir lapėms, nes brakonierių, turinčių taip vadinamų medžiotojų bilietus, šūviai girdisi gana dažnai. Tai viena, antra yra tai, kad tavo iliuzija yra, kad krikščionybė jau nusileido, o ji iš tiesų kyla, žmonės sąmoningėja ir vis daugiau jų atranda Dievą. Nes be Dievo gyvenimas yra beprasmis. O kam nepatinka krikščionybė, tas matyt laukia musulmonystės, kada privalės penkis kartus per dieną atsiklaupti, lenktis ir galva daužyti žemę. Jei Tmastai tai patinka, tai tą gali daryti ir šiandien, niekas to nedraudžia, bet kam niekinti krikščionybę ir krikščionis. Tai nepraustaburniška. Negi toks esi ?

 8. Įdomu,į tremtį,tikiuosi ne pedofilas,kentės vaikai?.

 9. gal skaityti zmones nemokate.rasoma apie svente inkunuose,o komentarai nukreipti Gerb.klebonui.,nejaugi visi gyvenate be nuodemiu,kad taip skaudziai uzgauliojate klebona.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.