Šeštadienis, 2015-08-01 
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Sveikinimai
Padėkos
Pranešk naujieną
KontaktaiKaip vertinate naujos rajono valdžios veiklą, nuveiktą per 100 dienų?
 


Svėdasų bendruomenę sugeba suburti tik Merūnas ir Radžis
Nyksciai.lt informacija   
2010-03-09

Image Prieš dvejus metus įregistruota Svėdasų bendruomenė, tačiau tai šio miestelio gyventojams netapo stimulu susivienyti ir visiems kartu dirbti bendram tikslui. Svėdasų bendruomenės pirmininkė Jolita Paškonienė sako, kad daugumai miestelio gyventojų visai neįdomu, kas vyksta už jų kiemo vartų, tuo tarpu Svėdasų seniūnas Valentinas Neniškis mano, kad bendruomenė tiesiog neturi tikslo.

„Žmonės Svėdasuose viskuo nepatenkinti. Per dvejus metus nesulaukiau nei vieno pasiūlymo iš svėdasiškių, ką naudingo miestelio labui galėtų nuveikti naujai sukurta bendruomenė“, - sakė Svėdasų bendruomenės pirmininkė J.Paškonienė.

Anot pašnekovės, iš bendruomenės iniciatyvinės grupės jau pasitraukė vienas žmogus, svėdasiškiai nesilanko bendruomenės organizuojamuose renginiuose…

Panaši situacija vaizdžiame Svėdasų miestelyje tęsiasi jau daug metų. Svėdasų seniūnas Valentinas Neniškis Nyksciai.lt sakė, kad dėl to nejaučiantis kažkokios kaltės ir dėl bendruomeniškumo stokos visų pirma kaltina pačius svėdasiškius.

„Svėdasų bendruomenė yra nuleista iš viršaus, todėl toks ir rezultatas“, - skeptiško požiūrio į naująją organizaciją neslepė seniūnas.

Miestelyje jau pasigirsta nepatenkintų gyventojų kalbų, kad būtina keisti seniūną, nes kitu atveju susiskaldymas tarp bendruomenės tęsis.

„Visada būna nepatenkintų…“, - sakė Svėdasų seniūnas V.Neniškis, tikindamas, kad iki šiol apie save negirdėjęs nei vieno nusiskundimo.

V.Neniškis stebėjosi iš mūsų išgirdęs, kad svėdasiškiai vengia lankytis renginiuose.

„Neseniai Svėdasuose lankėsi Merūnas su Radžiu, kultūros namų salė buvo pilna“, - sakė seniūnas.

Svėdasų bendruomenė prieš dvejus metus įkurta po Anykščių rajono valdžios apsilankymo šiame krašte. Svėdasų seniūnas V.Neniškis yra vienas ilgiausiai rajone dirbančių seniūnų.

Panašu, kad Svėdasuose tvyrančios įtampos naujai įkurta bendruomenė išsklaidyti nepadėjo. Gal metas V.Neniškiui užleisti vietą jaunesniam ir energingesniam žmogui, kuriam pavyktų suburti svėdasiškius?

Komentarai (52)
 
Irma Deguckienė | 2010-03-15
 
Aš kai visur einu, dalyvauju tai man ir Svėdasuose užtenka ir renginių, ir veiklos.Svarbiausia, nebijau pasirašyti tikru vardu, taigi linkėčiau tiems kam kas nepatinka tai bent jau pasirašyti kas esate, kad kiekvienas, galbut kažkam skaudus komentaras nebūtų vien tik kaip pletkas.Juk nuomonių yra visokių ir mes gyvename laisvoj Lietuvoj tai ir reikškime jas, bet ne tik žodžiu, o ir darbais.Ačiū visiems kurie ne tik kalba, bet ir dirba :grin
 
 
 
Laima buvusiai svedasiskei | 2010-03-15
 
Nuostabus krastas...ir viska is sirdies galiu pakartoti apie Svedasus, retokai parvaziuoju, bet vis koks renginys vyksta, vis kas nors idomaus.Ir zmones kaip ir visur vargsta, jai dar darbus turi dirba, bet tikrai ne pikti, juk visko visiems nutinka. Man tai gera ir grazu Svedasuose!
 
 
 
Bambeklis | 2010-03-15
 
Baigsis žiema.Atšils žemelė, atsiras vanduo, kur užšąlę trąsos. Pagėrės nuotaika. Nebebumbėkite.
 
 
 
"Panevežietėi, kuri mato plači | 2010-03-15
 
Ponia, kad svedasieciai maziau gertu, reikia visiems kovoti, ne tik baznyciai. I baznycia ateina daug maz blaivus zmones. Kai tuo tarpu miestelio parduotuves luzta nuo svaigalu asortimento, o normalaus maisto, vaisiu, sveikos mitybos produktu su ziburiu nesurasi. Utenos "Aibei" priklausancioje parduotuveje prikrauta slamsto, bet reikiamu produktu asortimentas tolygus sovietu laikams. O va degtines ir "bambalinio"alaus-pasimestum nuo pasirinkimo:)
Taciau miestelio zmones ir toliau yra pasyvus, nors daznai gatvelese sutinki "braliuka" jau su kvapeliu "is vakaro"...
 
 
 
serialu miestelis | 2010-03-15
 
Miestelio nesujudins ir nepagyvins nei seniunas,nei bendryomenes pirmininkas tol, kol gyventojai ir toliau bus pasyvus bei kasdieniniu serialu ziurovai prie savo televizoriu. Siulau tokia akcija: "Isjunk televizoriu-ateik i "kulturke"!". Renginiu, susitikimu, pasisedejimu per visus metus tikrai yra. Taciau i juos ateina nedaug zmoniu, arba, kas ateina-daznai tik pakritikuoti kas kokia suknele apsivilkusi, ar kaip ten kojas ant scenos sudejusi...Grazus buvo kaledu laikas su gyva prakartele, su kitais dalykais, bet stebetoju buvo daugiau negu iniciatyvos.  
Skundziames snieguota ir salta ziema. Bet dekui Dievui, kad yra dar sniego. Jis bent paslepia paciu miestelio gyventoju numestas siuksles ir netvarka.o gal eilini karta kalti kiti? 
O miestelis ir toliau bus garsus savo serialais, ilgaliezuviais, ir "diplomuotais" sekliais morkomis, kurie niekaip nenurimsta kas kiek pinigu turi, kas nama pasistate ir nuo kokio gi vyro vaiko susilauke "susiedu" dukte...Serialu miestelis:)
 
 
 
Panevežietė, kuri mato plačiau | 2010-03-15
 
Bibliotekos vedėja E.Bublienė pensininkė, jei užleistų vietą jauniems, neturintiems darbo, ar nepasibaigtų miestelyje pletkai, intrigos, nelegali prekyba bei svedasiškių skaldymas? O dėl girtavimo - tai gal daugiau priekaištas dvasininkams, o ne pasaulietiškai valdžiai. Gražus, švarus miestelis. Dauguma svedasiškių puikūs,geri, draugiški žmonės, bet vat yra keletas kam negerai,bet patys nieko nedaro, kad būtų kitaip...
 
 
 
paneveziete | 2010-03-12
 
Kad seniunas tingi,tai matome, nieko nauja tikra stagnacija. 
visas vasaras praleidziame su seimyna, labai daug girtaujanciu, bjauroja miestelio veida. Prisiklausau zmoniu, kurie laukia pasikeitimu Svedasuose kaip gryno oro.
 
 
 
to ir dar | 2010-03-11
 
Seniunas negeras, bloga valdzia? Visos galimybes yra save parodyti. Isikure bendruomene ,tai eik parasyk kelius projektus, suorganizuok renginius, suburk talkas ir t.t. tada galesi pulti ant seniuno. Bet tu to nepadarysi, nes esi glusas, debilas ir t.t.Taves laukia Rokiskis...
 
 
 
Tik sekmes. | 2010-03-11
 
Seniuna sveikinu su Svente. Bukite toks koks esate.Jus visur suspejate,tik aplinkui Jus supa pikti zmones.Geri darbai niekad nematomi,kai nesinori matyti.
 
 
 
Ar žinote,? | 2010-03-11
 
Seniunas blogas, nedirba. Gi seniūnijos darbuotojų daug. Kodėl jų darbo nėra, ko nerašot. 
Seniūnui ataskaitos, važiavimai į rajoną ir aibė kasdienių darbų, galų gale ir atsakomybė už viską. Gal nežinote, kad seniūnas, neskirsto lėšų nei gatvėm, nei keliam, viskas savivaldybės žinioje.
 
 
 
tiesa | 2010-03-11
 
seniūnas negeras pirmininkė o ką seniūno pavaduotojas veikia tik sėdi ar dar kur nors jį matėt gal jam laikas jau užpakalį pakelti
 
 
 
aš | 2010-03-11
 
gal nebuvai niekad kultūros namuose kad skaičiut nemoki kiek renginių buna
 
 
 
saulė | 2010-03-11
 
nueikit bibliotekon ten visi pletkai darbuotojos užsiima visokiais pristarymais kvepalų kremų ir t.t. o kai ateina vaikai prie interneto tai susiraukia kad tik greičiau išeitų
 
 
 
tiesa | 2010-03-11
 
ar dar yra kas gero svedasuose ar tik viskas blogai :) gėda savo miestelį purvais terši jei nieko nedarai tai ir tylėk :sigh
 
 
 
stersas | 2010-03-10
 
Idomu kam Svedasams kulturos namai?Per 5 m.2renginiai,tikriausiai,kad islaikytu Lapieniu seima.
 
 
 
Juokinga | 2010-03-10
 
Nei seniunas rupinasi,nei pirmininke Svedasais :cry .Ar matet miestelio gatves?Nei paeiti,nei pavaziuoti...O vakare geriau nosies nekisti,nes tamsu nors verk.O pirmininkes parduotuveje prekes brangiausios Svedasuose!
 
 
 
danas | 2010-03-10
 
jolita spjauk į tą bendruomenę kam tau ji mes tave mylim 8)
 
 
 
sava | 2010-03-10
 
per susirinkimą girdėjau pati pirmininkė pasiūlė vietą atleist gal yra norinčių tačiau nei vieno ukvatno nebuvo , jei yra gabesnių tai siūlikit gal jūs geriau dirbsit o kai daug kalbat tai nebijot kad jos kurios dar dvi dirba tai jolita ir elytė gali visai atstraukti ir nesukt sau galvos jos tikrai turi ką veikt .
 
 
 
dalia | 2010-03-10
 
už dyka gali dirbt tik kvailai o protingas ir tiek nepadarytų kiek jau padarė bendruomenė tik kas gera niekas nešneka o jau kas negerai tai visa gal reikia pas save viduje pasižiurėti gal ten blogai o ne svėdasuose :)
 
 
 
teisybė | 2010-03-10
 
Nei tie svėdasiškiai susiskaldę nei ką.niekus tas žurnalistas rašo. Seniūnija didelė tai tų neregistruotų bendruomenių galima suskaičiuoti kelias dešimtis, o kai reikia ir kartu visi sueina. O dėl seniūno... ar galėtų blogas žmogus keliolika metų šiame poste išsilaikyti...
 
 
 
Vietinė | 2010-03-10
 
Kad uždegtum kitus, turi pats liepsnot. ,,Valdiškai" dirbantis nei seniūnas, nei kultūros namų direktorius nesuburs draugiškos bendruomenės. O štai kavinės darbuotojai šaunuoliai 8) Kiek gražių idėjų turi, su meile jas įgyvendina. Gal jiems ir reikėtų patikėti bendruomenės vairą? :p
 
 
 
to ir dar - kavarskas | 2010-03-10
 
ne seniunas turi skatinti dirbti bendruomenes, mielieji, o bendruomeniu žmonės turi teikti pasiulymus ir bendrai sprest. pas mus ir gi visada viskuo visi nepatenkinti - nenustebom. sekmes darbuose.
 
 
 
tiesa | 2010-03-10
 
tie, kurie daug kalba, arba visus keikia, viskuo nepatenkinti, tai tie visada nieko nedaro, o gyvena menkais pletkeliais arba nori, kad koncertai jiems po langais vyktų.
 
 
 
juokinga ir tiek | 2010-03-10
 
bendruomenė nevyriausybinė organizacija, kuri neturi nei etatų, nei darbuotojų. tai nesuprantu kas ką gali sakyti dirba ,nedirba. jeigu visiems gerai, kaip yra, tai ir gerai, o jei nori kažką keisti savo gyvenime, tai tegul visi pakruta.o šiaip visi tik kalba, kitus kaltina, o patys ką pasiulė ar padarė. čia visose bendruomenese tas pats kaip amen poteriai, nieko naujo.
 
 
 
nuomonė | 2010-03-10
 
AR blogai dirba ar gerai svarbu rašynėt.PAŽĮŠTANTYS P.NENIŠKĮ NEPASAKYTŲ NĖ VIENO BLOGO ŽODŽIO.TAI NUOŠIRDUS,GERAS ŽMOGUS.SĖKMĖS P.VALENTAI IR VISIEMS GERŲ ŠVENČIŲ.
 
 
 
Ir dar: | 2010-03-10
 
"Gal metas V.Neniškiui užleisti vietą jaunesniam ir energingesniam žmogui, kuriam pavyktų suburti svėdasiškius?" - perskaicius si paskutini sakini kyla abejones, ar taip is karto ir atsirastu tas naujasis veiklus, jaunas ir bendruomeniu veikla skatinantis, hmmm, seniunas...
 
 
 
AS. | 2010-03-10
 
Pirmiausiai nera labai jau sunku ikurti tas bendruomenes, bet va, vykdyti veikla jau kur kas sudetingiau. Cia viskas priklauso nuo paciu zmoniu, nuo ju noro. Dabar taip iseina, kad ikure bendruomene kazkokie "aktyvistai", o nori, kad uz juos dirbtu tas pats seniunas ar kiti seniunijos darbuotojai. Teisingai kazkas parase, kad seniunijos tik gali prisideti, bet ne duoti pradzia visiems renginiams. Bendruomene turi tureti varikliuka, kuris uzveda ne tik save, bet ir kitus. o kai tokio zmogaus nera, tai prie ko cia ant seniuno reikia "vaziuoti". Keisti tie zmones, renkasi lengviausia kelia - neisigilinus kaltinti kitus!
 
 
 
Panevežietė | 2010-03-10
 
Seniūnas tikras šerifas.Ėjo pas žmogų atėjusį su kirviu ir pasakiusį,kad nužudė du žmones. Juk tai pavojinga.Šaunuolis. O Jūs sakote, kad nieko nedirba.(Dirba net ir tai, kas jam nepriklauso dirbti).Su kovo 11-ta brangūs svėdasiškiai.
 
 
 
A.J | 2010-03-10
 
Valiau suskelk gerą anekdotą
 
 
 
"nevietiniui" | 2010-03-10
 
labai pritariu šiam komentarui,tikrai, tik pyktis, pavydas, šmeištas, žodžiu visi išsakyti sakiniai šiame komentare teisingi, ką čia besikartoti. Šmeižikai patys būkit žmogiški,tada ir visi aplinkui bus geri...
 
 
 
xe | 2010-03-10
 
Pritariu paskutiniam komentatoriui.Taciau kazkam reikia dar ir pletkus rinkti
 
 
 
SAPERE AUDE | 2010-03-10
 
Renginius turi organizuoti kultūros centro skyriai,bibliotekos, mokyklos ,o padėti seniūnijos, bendruomenės, draugijos ,bendrijos, verslininkai.Taip yra visur -taip turėtų būti ir Svėdasuose.
 
 
 
:) | 2010-03-10
 
Aciu Svedasu kavines savininkams, kurie labai aktyvus, stengiasi ,,prikelt'' miesteli is litargo miego. 
Be ju butu liudna ir miestely.. 
Aciu Jiems 8)
 
 
 
seniūnaitis | 2010-03-10
 
seniūnų darbas labai skiriasi. mažose seniūnijose, kur tūkstantis, ar dar mažiau žmonių 
girs seniūną,o 2-3 tūkstančiai, kaip Svedasų daugiau ir problemų ir ne su visais spėji pakalbėti ar aplankyti, tai ir senūną peiks visiems neįtiks.
 
 
 
Nevietinis. | 2010-03-10
 
Normaliai dirba seniunas,nereikia kabinetis,o darbe visados galima prikibti.Rasinejat visokius komentarus,o paskui susitike sveikinsites,ar negeda?Kiek zinau,tai ka bedarytu,ka organizuotu vis vien negerai.Reikia patiems aktyviai dalyvauti,siulyti,o tada maziau bus pletku,geresne sveikata,vakarai bus trumpesni. Kur bepasisuksim visur pavydas,smeiztas.Svedasiskiams galima pavydeti vien kunigais,kokie saunus,eikite i baznycia,melskites.Uzteks vietos po saule visiems. Su KOVO 11-aja,su pavasariu.
 
 
 
jei | 2010-03-10
 
i kulturke atvaziavo Radzis su Merunu ,tai ar cia bendroves renginys?Keistai nuskambejo ,nors nyksciai pareklamavo ,kad yra tokia bendrove ,kuri nieko nedirba. :sigh :cry
 
 
 
svėdasiškis, kuris myli Svedas | 2010-03-10
 
jeigu vyras 54 metų senas, tai kas tada jaunas? Panevėžio mafija??? Seniūnas kiek žinau kaip ir bendruomenė,kaip ir kultūros skyrius, kaip biblioteka kviečia į susirinkimus. Tik kas ateina? Ateina tik asmeniškai pakvietus. Bet juk seniūnija dar ir dirba ir tik po to gali organizuoti susirinkimus ar renginius.
 
 
 
Kazys | 2010-03-10
 
Kam skiriami pinigai kultūros reginiams, yra darbuotojai tegu ruošia renginius už tai gauna atlygį. O bendruomenė, ar seniūnija ieško rėmėjų, arba moka seniūnas, ar bendruomenės pirmininkas.
 
 
 
ro o! | 2010-03-10
 
na tai ir turės "spresti" tas problemas, ilgai laukus dar palaukus, turės panaudoti beveik 8,13 milojono Lt. pagal Leader strategiją rajono kaimo vietovių plėtrai, bet pagal ŽŪM nustatytas taisykles stebūklų nesitikėkit. Beje, bendruomenė ir kitos kaimo organizcijos, turės tai daryti už ačių, nors skaitant tik nepatenkintus bambėjimus, abejojų, ar kas nors už tai pasakys tą "ačių"
 
 
 
o! | 2010-03-10
 
5 svetain3 galima 5d4ti k1 tik nori, kaip ir nuotrauk7 prifotografuoti,- daugelis taip daro. Aplamai, bendruomenės užsiciklinę tik prie renginių. Taip negalima. Ir be jūsų yra kam tais renginiais užsiimti. Bendruomenė privalo spręsti socialines, buitines, aplinkos tvarkymo ir kt. problemas! Pabuskite, pagaliau!Ir gana biudžeto lėšas naudoti tik renginiams. Ieškokite rėmėjų iš tos pačios bendruomenės, kitaip- jos- tik laiko klausimas.
 
 
 
aš | 2010-03-10
 
musų seniunui jau laikas namo
 
 
 
daiva | 2010-03-10
 
gal nežynot kad bendruomenė turi svetainę tai užeikit į ją ir pasiskaitykit ką ji veikia
 
 
 
Svedasiskis | 2010-03-10
 
O geras dar toks dalykas kaip Bendruomene Svedasuose yra? :D 
Keista, bet as apie ja nieko nzn. 
tai ka ji daro?
 
 
 
allex | 2010-03-09
 
kaip ir kiekvieną kolektyvą, taip ir bendruomenę turi jungti idėja- dėl kurios verta dirbti. Bet jeigu galva minkštesnė už pilvą... Kaip ten sakoma- žuvis pūva nuo galvos...
 
 
 
jonas | 2010-03-09
 
visi tik daug kalba o nieko nedaro o dar kas daro tai ir ant jų varo
 
 
 
piliete | 2010-03-09
 
niekad nesuprasiu kam reikejo kurti bendruomenes,kai visa gyvenima, ir anksciau ir dabar puikiai telkia ir telke,organizavo ir dabar organizuoja kulturos darbuotojai ,kurie gauna ir atlygi,o visuomeniniais pagrindais gali kazka organizuoti tik savo kieme :?
 
 
 
svedasai | 2010-03-09
 
gal seniunas nesupranta kas yra renginys o kas koncertas 
ir kas tas iš viršaus bendruomenės nuleidymas ,o jie neklystu tai bendrumenės pirmininkė tai tas pats žmogus 
kas žaliadvario savininkė tai aš jos vietoj net nėjus bučiau pirmininke o jau seniune seniai bučiau
 
 
 
sas | 2010-03-09
 
Jolitai Paškonienei galima tik padėkoti , kad ji ryžosi pradėti tokią veiklą
 
 
 
savanore | 2010-03-09
 
Bendruomene yra geras dalykas, kas supranta. Savo kasdienybeje mes truputi 'apsamanojame', verdame savo sultyse. Išlist is savo kiauto, apsidairyti, kas kitam kieme, pasaulye darosi. Kaip ankscciau zmones pas kaimynus rinkdavosi vakaroti, taip dabar gali bendruomenej susirinke ka nors nuveikti. Pvz. rankdar- bius įvairius mokytis, padainuoti, gal šaškėmis palošti. Gal kam padėti reikia, aplankyti. Gal į kokį renginį nuvažiuoti organizuotai. Koplyčioje vyksta nuostabūs renginiai, koncertai. Kodėl nesusikooperuoti į vieną mašiną keliems? Gal talką kokią padaryti miestelio labui? Reikia veiklesnio organizatoriaus. Kad ir tų pačių pensininkų vakaronę padaryti per Velykų antrą d., per atvelykį. Susineštų vaišes, pasibūtų, naujieno pasidalintų, padainuotų. Po vieną savo kieme niekas nebedainuoja, o balsus tai turi.
 
 
 
TO PAMĄSTYMUI | 2010-03-09
 
PROTINGAS ŽMOGUS ESI IR TAVO MINTYS PROTINGOS. VISA TAI DAROMA IŠ VIRŠAUS, KAD UŽTUŠUOTI TAI, KAS NEPADAROMA TU, KURIE TURĖTU TAI PADARYTI. NAUJŲ LAIKŲ SOCIALIZMAS.
 
 
 
pamąatymui | 2010-03-09
 
Ir iš viso ką reiškia ta bendruomenė? Tai kažkoks dirbtinis darinys. Bendruomenėje žmonės gyveno visą laiką ir ar bėdoj, ar nelaimėj vienas kitam padedėjo ir padeda. Tai savaime suprantama be įstatų ir derinimų. O žmonės į dirbtinius darinius nesijungia ir nedirba visuomeniniais pagrindais, nes nėra poreikio. Kaimas sensta. Pensininkai reguliariai gauna pensijas ir tuo patenkinti, vargo nemato. O jaunimas galvoja kaip užsidirbti pragyvenimui, kaip gauti darbą ir vaikus išmaitinti. Negalvoj jam bendruomenės susiėjimai. Jei žmonės patys nerodo iniciatyvos, bet nesiskundžia, vadinasi viskas tvarkoj. Ko čia reikia nervintis, kad bendruomenė neveikia. Ar ne taip?
 
 
 
Buvusi svedasiske | 2010-03-09
 
Nuostabus krastas tie Svedasai. Nepakartojama gamta ypac pavasari ir vasara. Ir zmoniu ivairiu ten yra, bet tikrai labai daug nuostabiu, kurie kuria, tvarkosi ir dziaugiasi, kad tokiam nuostabiam Dievo kampelyje gyvena. O tie kurie viskuo nepatenkinti-pirsto nepajudina, kad padetu puoseleti savo miesteli. Kiekviena karta, kai tenka ten apsilankyti, sirdyje kyla sentimentu. Svedasiskiai, dziaukites, kad gyvenate tokiame nuostabiame kraste, tokioj ramybej. Burkites,kurkite,bendraukite,nebukite abejingi vieni kitiems. Kiekvienas pradekite nuo saves, nuo savo kiemo, ir paklauskite saves, kuo galite buti naudingi vieni kitiems ir savo krastui. Sekmes Jums, svedasiskiai!
 
 www.anyksciai-sport.lt

 Rugpjūtis 2015 
PATKPŠS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31           
© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.