Antradienis, 2017 09 26 
06:46:51
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

MMA nuo kitų metų turėtų didėti iki 400 Eur. Jūsų manymu, koks turėtų būti minimalus atlyginimas?
 


Jonas Biliūnas prabyla armėniškai
2017 09 02
Image
Jono Biliūno „Laimės žiburys“, nuo šiol ir Armėnijoje skaitomas.


Vasarai baigiantis iš Jerevano (Armėnija) į Anykščius atkeliavo keli spalvingais pašto ženklais pažymėti laiškai, atnešdami anykštėnams svarbią žinią: Jonas Biliūnas nuo šiol skaitomas ir armėnų kalba.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui adresuotuose vokuose – keletas dar nevartytų, šiais metais išleistų Jono Biliūno apsakymų rinkinio „Laimės žiburys“ egzempliorių. Juos į rašytojo gimtinę atsiuntė pati Jerevano leidykla „Gasprint“, išleidusi ir išspausdinusi mūsų kraštiečio kūrybą.

Kone pusantro šimto puslapių knygelėje tilpo svarbiausioji mūsų klasiko kūrybinio palikimo dalis: keliolika apsakymų ir apysaka „Liūdna pasaka“.

J. Biliūno prozą į armėnų kalbą išvertė anykštėnams ir apskritai lietuviams jau seniai žinomas mūsų šalies bičiulis Feliksas Bachčinianas. Dabar jau 67-erių vertėjas daugiau nei pusę savo gyvenimo veda lietuviškus tekstus į Armėniją. Jo dėka armėniškai skaitomi ir Kristijono Donelaičio „Metai“, ir mūsų Antano Baranausko „Anykščių šilelis“.

Šio apsakymų rinkinio įžangoje F. Bachčinianas armėnų skaitytojams pristato Joną Biliūną, o knygos gale vardijami ir paties vertėjo nuopelnai. Galiniame viršelyje knygą uždaro Anykščių krašto vaizdas – J. Biliūno antkapinio paminklo fone laiptais žemyn žingsniuoja vertėjas F. Bachčinianas su bičiuliu lietuvių poetu Eduardu Mieželaičiu.

Jono Biliūno kūryba nuo XX a. vidurio verčiama į įvairias kalbas, apsakymai skaitomi angliškai, vokiškai, rusiškai, lenkiškai. Vos prieš porą metų dalis J. Biliūno kūrinių buvo paskelbta azerbaidžaniečių kalba.
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija


Komentarai (1)
 
Ai ; | 2017 09 03
 
gera žmogų,tegul visas pasaulis žino.
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017 
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.