Antradienis, 2017 09 26 
06:38:51
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

MMA nuo kitų metų turėtų didėti iki 400 Eur. Jūsų manymu, koks turėtų būti minimalus atlyginimas?
 


Renovacijoje - du didžiuliai minusai
2017 05 19
Image

Anykštėnas Saulius Lapackas ir UAB “Anykščių komunalinis ūkis” Renovacijos projektų vadovas Linas Pravilionis duodami interviu radijo stočiai „Nykščiai FM“ kaip didžiausią proceso blogybe įvardino kompetentingų techninių prižiūrėtojų trūkumą ir visų investicinių projektų rengimą pagal vieną šabloną.

Iš patirties S. Lapackas dėstė, jog jo renovuojamas aštuonbutis turėjo labai gerą už darbų priežiūrą atsakingą specialistą, tačiau jis fiziškai tegalėdavo atvykti vos kartą per savaitę. Todėl paslėptus darbus teko akylai prižiūrėti kaimynams, ir tik dėl to, pašnekovo teigimu,  pavyko išvengti akivaizdaus broko.

L. Pravilionis sutiko, jog statybininkus turi kontroliuoti patys gyventojai, o jei kylą abejonių dėl kokybės viską fotografuoti, dokumentuoti ir surinktą medžiagą pateikti už darbų priežiūrą atsakingam asmeniui.

„Jei techninis prižiūrėtojas turi didelį užimtumą, daug objektų vienu metu, kai per savaitę neatvyksta, nes vieną dieną turi būti Anykščiuose, o kitą jau Klaipėdoje ir panašiai, visada reikalaujama nuotraukų. Paslėptiems darbams suteikiama penkerių metų garantija. Jei per tą laiką išaiškėja defektai, rangovai privalo juos ištaisyti už savo lėšas. Anykščiuose jau tokių atvejų yra. Štai vienas daugiabutis jau laukia, kada „Ukmergės statyba“ atvažiuos paremontuoti. Ir dabar atliekam planinius patikrinimus, ir aiškėjai, jog vienam namui A. Vienuolio gatvėje jau artimiausiu metu teks kreiptis į darbus atlikusią įmonę, nes defektai išlenda vienas po kito“, - sakė UAB “Anykščių komunalinis ūkis” darbuotojas.  

„Kita didelė blogybė - visiems namams siūlomos tos pačios renovacijos priemonės. Individualiai niekas nieko neanalizuoja: apšiltinimas, stogas, cokolis ir viskas. Mūsų namas bus tik antras Anykščiuose, kuris turi individualią apskaitą. Visi kiti tik daliklinę arba visai jokios. Mes neatsisakėme centrinio šildymo, tačiau jį pasilikome kaip alternatyvą. Jei per brangu, jo nenaudojame. Įsitikinome, jog svarbiausia turėti modernų šilumos punktą. Vien ši priemonė dažnu atveju leidžia sutaupyti tuos 40 proc. energijos, ko ir reikalauja renovacijos programa. “Anykščių šiluma” ateityje melš karvę iš tų, kurie nesusitvarkys šilumos punktų, nes šilumininkai gyvena iš kilovatvalandžių pardavimo. Mūsų sienos buvo apšiltintos, o mokėjom tik 35-iais proc. už šilumą mažiau nei analogiški neapšiltinti namai, nes šilumos punktas dar buvo nesutvarkytas. Dabar energijos taupysime dar daugiau. Rudenį galėsiu tiksliai pasakyti, kaip „Anykščių šiluma“ manipuliuoja tais namais, kurie neturi savo šilumos punktų“, - patirtimi dalinosi pavykusia renovacija besidžiaugiantis gyventojas.

S. Lapacko teigimu, jo daugiabučio atnaujinimo sąmata pradžioje buvo 430 000 litų. Tačiau po kvadratūros perskaičiavimo ir derybų su darbus įkainavusiomis institucijomis pavyko ją sumažinti net visu 100 000 litų.


Komentarai (11)
 
Saulius Lapackas | 2017 05 23
 
Mūsų namo renovacija, kaip aš saku yra tobūla: atsisakėme gyvatuko, atskira buto šilumos apskaita, šilumos punktas perkeltas į mūsų namą, trasos buvo po grindimis (jas panaikinome)... Apie darbų kokybę pasakysime tik žiemą, kiek galėjome, tiek tikrinome statybininkus. Renovacijos samatą sumažinome nuo ~430000 iki ~330000 lt. Mums pagalių į ratus niekas nekišo, administratorius darė tai ką mes prašėme. Sunkaiusias renovacijos darbas buvu suvienyti kaimynus :). Nebijokite naudotis savo teisėmis, kol dar demokratija Anykščiuose neišnyko. Ačiū.
 
 
 
tvartelio gyventojus | 2017 05 22
 
apdalins dalikliniais makaronais, kaip buratina kuris tikiejo pinigu medziu....
 
 
 
Laukit, gal sulauksit? | 2017 05 21
 
Pats girdėjau : Rusijos caras ir tai davė komandą butams daryti šildymo apskaitą kartu su buto šildymo reguliavimo galimybe. Musų komuniagų seimūnams tas nesvarbu, galimai dauguma dar mano kad daugiabutis namas tai kolūkinis tvartas be sienų ;)
 
 
 
o tai | 2017 05 21
 
Kuriam cia namui leido isivest individualia sildymo apskaita? Juk buvo kazkokia savivaldos komisija specialiai uzdraudinet, kad toliau melzt avis...
 
 
 
tam iš Pušyno | 2017 05 21
 
Nurimkit, komuniagų partinei gaujai labai reikia pinigėlių rinkiminei kompanijai. "Laisvos rinkos" veikėjai tą dosniai atlieka apiplėšdami daugiabučių gyventojus :diablo
 
 
 
Tam, kur O | 2017 05 20
 
"kodėl individuoli apskaita nėra privaloma. Man atrodo, kad tai  
pagrindinė priemonė mažinti m0kesčius už šildymą" 
Atsakymų galėtų būti keletas... 1. O kaip susikraus kapitalą šilumos gamintojai ir tiekėjai, kai vyks apskaita ir taupymas? 
2. Renovacijos rangovas taip pat nori, kad nuo pigesnės apskaitos paliktų ir jam riebesnis kąsnis ir dar kai kolegos- šilumininkai labai jų prašo atkalbinėti gyventojus nuo individualios (tikrosios) apskaitos. 
3. Kai nėra sąžinės nei investicinių planų rengėjams, nei renovacijos procesą administruojančiam asmeniui anei pačiam gyventojui nerūpi kokia ta apskaita- taip ir sugrūsti visi dalikliai, o ne skaitikliai ir visai kita šilumos tiekimo sistema butuose.
 
 
 
o | 2017 05 20
 
kodėl individuoli apskaita nėra privaloma. Man atrodo, kad tai 
pagrindinė priemonė mažinti m0kesčius už šildymą :x
 
 
 
Na, va... | 2017 05 20
 
Jau galima ir klausti eilinio daugiabučio gyventojo, kuris gali dirbti su kompiuteriu: Ponuliai, jei "einate į renovaciją" tai kodėl nepasigooglinote apie daugiabučio šildymo sistemą? Internete apstu informacijos, kad daliklinė sistema NĖRA individuali apskaitos priemonė ir čia šilumos suvartojimas neapskaitomas kwh. Šilumos suvartojimo kiekis fiksuojamas tik KOLEKTORINĖJE šildymo sistemoje ir čia yra jo didenybė SKAITIKLIS su nuotoliniu nuskaitymu. Internete taip pat buvo informacija, kad Lietuva iki 2016 metų (berods?) privalėjo visuose daugiabučiuose įrengti šilumos apskaitą, nes to nepadarius BAUDA. Vėliau ši informacija buvo vis paneigiama ir renovacija stabiliai važiavo su dalikliais. Sunkiai, bet mūsų 55 butų namas atsilaikė, t.y. išsikovojo kolektorinę. Gaila, bet butuose iškloti patys pigiausi vamzdžiai ir jie dėl kalkėto vandens gali iškrėsti šposų. Nukalkintojas kol kas yra, bet ir tas neamžinas. Bet šiandien AŠ esu savo buto ponas ir šildausi tiek kiek noriu. Gaila, kad kilovatvalandės kainos negaliu reguliuoti, o ji vis kyla ir kyla.
 
 
 
Tai dalikliai | 2017 05 20
 
nera jokia silumos apskaitos priemone, tai neturi metrologines 
patikros ir nera itraukta i registru sarasa kaip silumos apskaitos priemone. JUs isdure eilini karta.
 
 
 
Pušyno gyventojas | 2017 05 19
 
RENOVACIJA yra pinigų išplėšimas iš gyventojų ir nesutinkančių arba nepritarusių gyventojų renovuotis ŽMOGAUS TEISIŲ PAŽEIDIMAS.
 
 
 
Laisvos rinkos Prezidentas | 2017 05 19
 
Sauliau, pamiršai trečią priežastį: kainos išpustos iki 3 kartų nes man reikia padoraus atlyginimo ir dar turime padėti partinėms gaujoms :grin
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017 
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.