Antradienis, 2017 10 24 
07:03:00
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Ar eilinės krizės krečiami liberalai dar pajėgs atsitiesti?
 


Surado pinigų mokytojų atlyginimams
2017 01 11
Image

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) specialistai teigia, jog sutvarkius mokyklų tinklą savivaldybėse atsirastų bent 22 milijonai Eur mokytojų atlyginimams. Tuo tarpu Anykščių rajono Švietimo skyrius prognozuoja, jog susitvarkyti nepavyks.

Pernai mokyklų priežiūrai išleista 179 mln. Eur. Vienam mokiniui per metus tenkanti suma skirtingose savivaldybėse skiriasi net 3 kartus.

„Skirtumai yra ne tarp didelių ir mažų savivaldybių, didelių ar mažų mokyklų, bet tarp efektyvių ir neefektyvių. Kai savivaldybėse moksleivių skaičius panašus, o švietimui išleidžiama net keliais milijonais daugiau, akivaizdu, kad dalis savivaldybių mokyklų tinklą sutvarkė racionaliau nei kitos. Apytuštės mokyklos reiškia per kaminą paleidžiamus švietimo pinigus”, - teigia LLRI analitikė Aistė Čepukaitė.

Institutas suskaičiavo, jog daugelyje mokyklų vienam mokiniui tenka 10-15 kv. m bendro ploto, tačiau yra mokymo įstaigų, kuriose moksleiviui tenka plotas, didesnis už vidutinį lietuvio būstą. Net 41 šalies mokykloje vienam mokiniui teko daugiau kaip 50 kv. m ploto. Anykščių rajone skaičiai dar iškalbesni. Praėjusiais mokslo metais vienam moksleiviui teko 18 kvadratų, o Raguvėlėje net - 187. Beje, Švietimo skyriaus specialistų prognozės penkeriems metams į priekį - dar niūresnės. Jos kalba apie tai, kad Anykščių rajone pustuščių ugdymo įstaigų patalpų tik daugės.

„Pinigų mokytojų atlyginimams ir švietimo kokybei didinti reikia ieškoti ir efektyviau tvarkant mokyklų tinklą. Savivaldybės turėtų pasinaudoti pavyzdžiu tų, kurios, turėdamos tokį pat skaičių moksleivių, sugeba mažiau pinigų išleisti pastatų priežiūrai, šildymui ar valymui. Nepersitvarkius problemų iš esmės išspręsti nepadės nei papildomos biudžeto lėšos švietimui, nei klasės krepšelis, nei etatinis pedagogų apmokėjimas”, - pastebi LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.


Komentarai (7)
 
x | 2017 01 12
 
gerau susitvarkit su kurkliu mokyklos vireje kaip vagia is mokyklos eina jos vyras perkitas duris
 
 
 
To"Ar tikslinga" | 2017 01 11
 
Paskutiniame komentare-apie Raguvėlės mokyklą
 
 
 
Ar tikslinga? | 2017 01 11
 
Labai teisingai teigia A.Čepukaitė.Ar ne absurdas,kai didžiulėse patalpose mokosi TIK KELI MOKINIAI?Ar protinga taip švaistyti lėšas,išlaikant tokią"mokyklą" su viena mokytoja,mokančią skirtingų klasių kelis mokinius?Juk mokinių daugiau nėra ir nebus,tai kodėl tada skundžiamasi jog maži atlyginimai?
 
 
 
reikia | 2017 01 11
 
paleisti mokyklas tegul mokasi savimoksliskai,o laisvu laiku nuo mokslo vyzas pynasi
 
 
 
manau | 2017 01 11
 
Gal reiktų peržiūrėti etatus švietimo skyriuje ar jų ten tiek daug reikalinga ir gal kažkur patalpinti švietimo centra arba tiksliau iškelti iš darželio patalpų,kam tokios išlaidos patalpų išlaikymui ir tolokai nuo centro, iš viso tai šis centras ar reikalingas.
 
 
 
??????? | 2017 01 11
 
Net keista tekstą skaityti...Juk rajone šitiek mokyklų uždaryta ir reorganizuota. Ar atmintis trumpa ?
 
 
 
betvarke | 2017 01 11
 
kaip ir visur,tik nesuprantu ko durniai ir nesuprantantis vis verziasi i valdzia
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017»
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.