Ketvirtadienis, 2017 08 24 
04:05:13
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai


Kiek šiais metais išleisite būtiniausiems mokyklos reikmenims įsigyti?
 


Ar naujos išmokos paskatins gimstamumą Anykščiuose?
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija   
2017 01 02
Image

Nuo 2017 metų sausio 1 d. plečiasi ratas šeimų, galinčių gauti vaiko išmokas. Ne vien turintys tris ir daugiau vaikų, bet ir auginantys (globojantys) vieną ar du vaikus nuo 7 iki 18 metų gaus periodinę vaiko išmoką (vadinamuosius „vaiko pinigus“), kuri šiuo metu yra 15,2 Eur. Iki 2017 m. buvęs pajamų vertinimas išliks, tad ši išmoka bus skiriama, jeigu vidutinės bendrai gyvenančių žmonių pajamos vienam žmogui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 Eur).

Šeimų, auginančių ar globojančių tris ir daugiau vaikų, taip pat laukia gera naujiena: išmoka vaikui nuo gimimo iki 18 metų bus skiriama nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Šiais pakeitimais siekiama paremti šeimas, auginančias vaikus, ir išmokos vaikui mokėjimą laipsniškai grąžinti į prieškrizinį lygį. Planuojama, kad 2017 m. išmoką vaikui gaus apie 167 tūkst. vaikų.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsiranda ir dvi naujos išmokos: išmoka besimokančio ar studijuojančios asmens vaiko priežiūrai ir išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui.

Kai vienu metu gimsta du ar daugiau vaikų, vienam iš vaiko tėvų bus skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui. Ji bus mokama nuo vaikų gimimo dienos iki jiems sukaks 2 metai. Gimus dvynukams, bus skiriama 152 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Jei gims trynukai ar daugiau vaikų, išmokos dydis didinamas 152 Eur už kiekvieną vaiką. Tikimasi, kad 2017 m. šią išmoką gaus per 400 žmonių.

Dar viena nuo sausio 1 dienos įsigaliosianti naujovė - motinystės išmokai apskaičiuoti nebebus taikomos vadinamosios „lubos“, t.y. maksimalus kompensuojamasis uždarbis motinystės išmokai apskaičiuoti. Vadinasi mamytės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose, galės gauti didesnes išmokas.

2017 taip pat daugės socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės rizikos šeimomis, taigi, šeimos, kurioms trūksta socialinių įgūdžių, gaus daugiau pagalbos ir konsultacijų. Nuo 2017 m. vienam socialiniam darbuotojui turi tekti ne daugiau kaip 10 socialinės rizikos šeimų. Siekiant sumažinti darbo krūvius ir gerinti teikiamų socialinių paslaugų kokybę, papildomai savivaldybėse turės būti įsteigta apie 330 pareigybių. Naujų darbuotojų darbo užmokesčiams, socialinio draudimo įmokoms ir iš dalies profesinės kompetencijos tobulinimui papildomai skirta apie 2,6 mln. eurų.


Komentarai (17)
 
Angelė, pragaro merga | 2017 01 04
 
Jau skatina! Masiškai didėja pensininkių nėštumas!! Vaiginas jau plečia akušerinį skyrių ir skubiai priima akušeres gimdyklai 8)
 
 
 
galiu padet | 2017 01 03
 
gera pimpi turiu
 
 
 
bucefalas | 2017 01 03
 
noreciau mamyte foto nusfycot kas daryt
 
 
 
pritariu 100% | 2017 01 03
 
Per mėnesį, už tiek tik katina išlaikysi ir tai tik taupant. O čia valdžia su tokiomis juoka keliančiomis išmokomis nori paskatinti gimstamuma, tegul jie nejuokina voverių, su tokia apgailėtina valdžios politika ši šalis pasmerkta greitam išnykimui
 
 
 
Pija | 2017 01 03
 
Labai gerai,kad pradedama rūpintis ne tik vaikais,bet ir soc.darbuotojais,jų atlyginimais.Gal mažiau bus atiminėjami vaikai,traumuojami,atskiriami nuo namų.Kas nesusitvarko šeimose patys su savimi,gal soc. darbuotojai juos dažniau kreips ant "lygesnių"bėgių.Be to,dar būtų gerai Anykščiuose savaitinis vaikų darželis.Kai trukdo darbo sąlygos pasiimti vaikučius,arba nuvesti į darželį,tai būtų labai gera paslauga.Šiais laikais darbo nepasirinksi.Arba,kai randama namuose neblaivūs tėvai.Kainuotų savivaldybei pigiau,negu vaiką išlaikyti globos namuose,arba pas globėjus.Be to,prašviesėjus tėvų galvelėms vaikai būtų neatskirti nuo tėvų.Tai tik mano nuomonė
 
 
 
Anykštėnė | 2017 01 03
 
Visų tėvų pareiga yra pasirūpinti savo vaikais ir nėra čia ko žiūrėti ,kad būtinai turi duoti valstybė vaikui.Pensininkas visą gyvenimą dirbęs negauna 200 pensijos,o mamos nori,kad jas vaikai vos gimę jas išlaikytų.
 
 
 
Gyventoja | 2017 01 03
 
Visi tik ir laukia ,duokit, duokit.Auginom vaikus ir niekas neklausė,kokios tavo pajamos?Turėjai vaiką ,tai tavo problema kuo jį rengti,kuo maitinti ir kuo mokyti?Kas per laikai atėjo? Išleisti rekėjo ir vaiką įaukštąjį mokslą,- mokamą ir už butą nuomuojamą mokėti reikėjo ,- visas dėmesys buvo tėvų vaikui, o ne sau.Niekam neįdomu ,kiek liko maistui ,ar vaistams .Dabar brangius vežimėlius nusipirkusios ,pačios makijažus ir manikiūrus pasidariusios ir dar namuose katinus laiko .Ir vis turi valstybė duoti,turit vaiką ir auginkit,maitinkit ,renkit ir nereikia laukti,kad kažkas duotų,kažkas išlaikytų jūsų vaiką ,o ir dar ne kuriuos ir tėvus.
 
 
 
jo | 2017 01 03
 
 
 
 
Tikra tiesa, | 2017 01 03
 
Atimkit is valdininku premijas,priemokas,tryliktus ,uz stazus ,uz gerus darbus ,uz virsvalandzius ir t.t.ir vaikus auginancios seimos gautu po 100€ uz kiekviena vaika! Jus LT net nesuvokiate,kaip kitos valstybes rupinasi vaikais,savo ateitimi,cia kazkoks pasityciojimas....
 
 
 
To JO | 2017 01 02
 
Jeigu nedidės gimstamumas, tai, tamsta, ne tik apie orią pensiją, bet ir apskritai apie pensiją galėsi pamiršti. :) O kai būsi pensijinio amžiaus, tai kils natūralus klausimas, kodėl tamstą turėtų išlaikyti svetimi vaikai. Nespjaukit į šulinį iš kurio vėliau gali tekti gerti. ;))) Šaunuoliai, kad remia jaunas šeimas, nes tai visų mūsų ateitis, nežiūrint, ar tai svetimi vaikai, ar savi.
 
 
 
Atsakymas to JO | 2017 01 02
 
O ką daryti šeimai, kurioje vienas iš tėvų dirba, gauna minimumą, kitas turi invalidumą ir gauna perpus mažiau nei minimumas ir turi tik du vaikus? Ar jie asocialūs? Jie neturi turtingų dėdžių, tetų, tėvų, kurie jiems padėtų įsigyti nuosavą butą. Jie nuomoja butą, sąžininga sumoka mokesčius ir mėnesiui lieka su 150 eurų. Norėjau tik pasakyti, kad ne visi tik gimdo vaikus ir nedirba, yra ir kitokių šeimų Lietuvoje.
 
 
 
aš išleidžiu | 2017 01 02
 
15, 2 euro katytės priežiūrai
 
 
 
to Jo | 2017 01 02
 
negi nesupranti kad Londone truksta darbo rankų ? Užtat taip skatinamas gimstamumas, nes nebera kam važiuoti Londonan dirbt, čia gi liko tik pensininkai
 
 
 
Nausedas | 2017 01 02
 
Tuoj namu ir butu kainos šitam aborigenų kaime kris, nes arielkos artimiausia krautuvė bus tik Utenoje
 
 
 
JO | 2017 01 02
 
Kodėl mes žmonės ( dirbantieji ) turime auginti svetimus vaikus, jei darote vaikus pirma pagalvokite kaip juo užauginsite. Turėkite darbą, gyvenamą plotą o po to galvokite vaikų dauginimą. Lietuvoje nėra darbų, kiek bedarbių ir vis kalama gimdykit vaikus. Gal šita valdžia susiprotės ir neberems asiocialių šeimų. Susiraskit darbą, dirbkit tik po to apie vaikų gimdymą galvokite.
 
 
 
nu jo | 2017 01 02
 
Reikėtų pridėti dar bent vieną eurą.
 
 
 
15,2 Eur | 2017 01 02
 
Per mėnesį, už tiek tik katina išlaikysi ir tai tik taupant. O čia valdžia su tokiomis juoka keliančiomis išmokomis nori paskatinti gimstamuma, tegul jie nejuokina voverių, su tokia apgailėtina valdžios politika ši šalis pasmerkta greitam išnykimui
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras
 Rugpjūtis 2017 
PATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.