Šeštadienis, 2017 10 21 
15:00:02
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Ką iš galimų kandidatų Prezidento rinkimuose 2019 m. palaikys anykštėnai?
 


Metų Vainikas Žodžiui
2016 12 31
Image

Užbaigiame dar vienus Metus lydimi Jono giesmės (Jn 1, 1-18) – skaidrios ir pilnatviškos – gyriaus Žodžiui ir apie Žodį. Ar kas dar taip tiksliai ir pranašiškai yra kalbėjęs apie kuriančią ir palaikančią Žodžio tikrovę? Užbaigsim metus, sumigsim Žodį apsikabinę, pabusim, pakilsim vėl su Žodžiu, kuris į Naujus Metus, į kelionę, į bendrystę kviečia... Dylant metams – tam mėnuliui – nelieka jokių paviršutiniškų blizgučių, susireikšminimų, madų... Praeina, tuščia, širdies neužkliudo. Lieka tik tai, dėl ko nerimavome, naktimis bluosto nesudėjome, melsdamiesi ir galvodami, kaip nukeliaus, įsikurs ir dirbs Londone, Dubline ar mažame Vokietijos kaimelyje mūsų namiškis. Liks tų rytų nuotaika, kai apsiblausę ir nepailsėję, bėgdami į darbą sustojom ir spėjom pasikalbėti su studijų bičiuliais. Liks mūsų pastangos, kai prisiėmėm indų ir grindų plovimą, karvės melžimą, amžinus daržų ravėjimus, miško valymą tam, kad senoliai valandą kitą atsikvėptų. Liks visi bandymai susitaikyti ir atleisti, kai norėjom šaukti ir keiksnoti, bet laiku neišleidom šiurkštumo šalčio. Patylėjom, praėjo, vėl sėdim prie vienintelio stalo. Liks bandymai pasikalbėti – kuo gyvenam, kaip jaučiamės ir ką galvojam dabar. Kraitis kitiems metams. Prasmės kraitis, padėsiantis išbūti, išsilaikyti, neprarasti savęs ir bendrakeleivių.

Dėkokim už tai, kas buvo ir už tai, kas laukia, ką sumeistrausim. Dėkokim už tuos momentus, kai netaupėm, neskaičiavom, bet leidom į apyvartą, kad būtų šviesiau. Dėkokim už tas akimirkas, kai užmiršom rungtynes, pirmavimą, išsilavinimą, rezultatus, kai gyvenom, kvėpavom ir kitame nematėm konkurento, o tik bendrakeleivį, kuris taip pat vertas vaikščioti tais pačiais takais.

Žodis pradeda ir užbaigia – gyvenimą ir metus. Žodis atsiveria kitai dienai – pilnai dovanų ir nuoskaudų. Nereikia bijoti, jog susižeisim, nesuprasim senstančių tėvų patarimų, vėl skubėsim, pavargsim, vėluosim, susierzinsim, kad kažkas tiesiog nesąmones šneka ir nusišneka, nieko nenutuokia, mažai skaito geros literatūros, neturi supratimo apie kiną ir sportą, neskoningai rėdosi, neklauso mūsų – išmintingųjų – patarimo, nekopijuoja mūsų išmintingo ir taktiško elgesio. Visko reikia, ir visaip bus. Ir turi būti – dėl brandos, dėl priartėjimo, dėl to paties Žodžio švytėjimo. Žmogiška. Iki pašaknų tiktai žmogiška. Natūralu, per bambą neperšoksi, kad ir kaip norėtum. Žodis švyti, kai tolstam ir artėjam, kai atostogaujam ar nepakeliam galvos. Žodis nuo mūsų žemiškumo nenukenčia, tik savo buvimu kviečia išsaugoti ir išlaikyti tai, su kuo atkeliavome čia pabūti – žmogiškumą – didžiosios Šviesos atspindį mumyse. Tegul Žodis lydi, kai prasideda ir baigiasi, kai neaišku, kai nežinia kuo baigsis, kai bruzdam kasdienybės stotelėse.

Tegul Žodis nušviečia darbus, pastangas, kentėjimus, ištvėrimus, mūsų pačių žodžius, kad kalbėdami kurtume, tvertume, statytume, kad susilaikytume ir negriautume, nesumindžiotume. Tas pats Žodis skatina vaisingai tylėti, neapsunkinti savęs ir kitų burbėjimais, burbuliavimais, raibuliavimais... Burbėjimas nebeleidžia jautriai būti su savimi ir kitais. Žodis lieka kelionėje ir saugo – visur ir visada. Kai nesimato, nesinori, nereikia. Nors ir nepriimtas tas Žodis, Jis – gyvas gyvas gyvas... Jis būna, nesvarbu ką ir kaip mąstome, Tvariausiasis, prie mūsų lopšio, lovos ir karsto pasilenkęs. Paskutinės dienos Evangelijos giesmė kviečia susitikti ir likti su Žodžiu, įkvepiančiu gyvastį baigtiniams, dūžliems ir trapiems, tokiems netvirtiems mūsų žingsniams. Pasitikim, pasilikim su Viltimi. Nepamirškim gyventi. Nepamirškim krebždėti. Nepamirškim kvėpuoti Jo artumoje.


Komentarai (6)
 
Algis | 2017 01 01
 
Pasigendame visoje Lietuvoje darbu, kurybos ir prasmes investicijose. Pakanka - tusciu projektu, pinigu svaistymo, tuscizodziavimo ir konsultantu, utopiniu politiku ir politikieriu visu tu kurie tik si valsytes izdo gyvena bet nieko nesukuria. Linkiu tims kurie nusipspjove i viska "geri" sukurta Lietuvoje ir ivyko DIRBTI bet ne tusciazodziauti..su N.Metais
 
 
 
Tiesa. | 2017 01 01
 
O zodziai su labai didele prasme...
 
 
 
zodziais | 2016 12 31
 
ir pazadais zmogus sotus nebus reikia darbu ir vaisiu geriau tyla,negu beprasmiai zodziai
 
 
 
Saule | 2016 12 31
 
Aciu,Jusu zodis nuramina ,suartina ,susildo ,veda i prieki....Geru metu visiems ir taikos zemeje!
 
 
 
augis | 2016 12 31
 
toks grazus mielas straipsnis-galvoju nes pirmas eilutes perskaicius degtines butelis uzgozia visa puslapi , kaip sakoma -jums irgi to paties
 
 
 
Janina | 2016 12 31
 
Ačiū,mielas Justai,už prasmingus žodžius,už tai,kad prisimenat mus.Gražių Jums Naujųjų.kūrybingų.sveikatingų ir prasmingų
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017»
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.