Šeštadienis, 2017 10 21 
22:20:46
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Ką iš galimų kandidatų Prezidento rinkimuose 2019 m. palaikys anykštėnai?
 


Į Anykščius atvyko, kai nebenorėjo gyventi?
2016 12 26
Image

„Lietuvos ryto“ televizija šiandien ištransliavo ypatingai atvirą Vytauto V. Landsbergio interviu, kuriame menininkas prisipažino, jog prieš kurį laiką turėjo didelių priklausomybių.

Sveiko gyvenimo būdo laidą  „0 laipsnių“ dalinai finansuojama Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Vedėjas Ignas Bakėjus beveik 7-ias minutes kalbėjosi su V. V. Landsbergiu apie tai, kaip gimė jo pasakos “Rudnosiuko istorijos” ir “Arklys Dominykas”.  

“Mano pasakos prasidėjo - gal tai skambiai pasakysiu - kai aš nebenorėjau gyventi. Man buvo labai neįdomu… Tada pradėjau rašyti “Rudnosiuką” ir juoktis iš šitos būsenos. (…) Ir nuo to prasidėjo savęs traukimas iš pelkės. Pats išlipau ir miela savižudžių kompanija aptiko mane per “Rudnosiuko” pasakas. Daužymosi turėjau daug. Tik tiek, kad viską ir analizavau. Buvo įdomu, kur yra riba? Kodėl dominuojantis kultūros pasaulis gyvena taip? Bet koks rašytojas be taurės vyno atrodė tikrai nesuprantami dalykai. (…) Kai tu esi pagiriotas, prisirūkęs, prisivalgęs, būni nepralaidus iš aukščiau diktuojamai informacijai. Ir staiga, kai aš išvažiavau į Anykščius, pradėjau vaikščioti į mišką, iš pradžių su tuo nerimu neturėjau, kur dėtis. Meti gerti, meti rūkyti… Tiek laiko… Ką veikti? Tu neramus…”, - patirtimi dalinosi V.V. Landsbergis.

Kalbėdamasis su laidos vedėjų, svečias papasakojo ir kaip gimė kitas jo kūrinys - “Arklys Dominykas”. Pasirodo pastarąją pasaką, kuri dienos šviesą išvydo 2004-aisiais, rašytojas parašė, kai buvo beveik nusiraminęs.   

Beje, knygų vaikams autorius, režisierius ir dainuojamosios poezijos kūrėjas bei atlikėjas prieš metus savo socialinio tinklo paskyroje paprašė visų draugų dalintis informacija apie tai, jog parduodamas kūrybinės energijos kupinas jo namukas Anykščiuose, kuriame ir gimė „Rudnosiukas“ bei „Arklys Dominykas“. Pardavimo priežastis - menininkas tolimesniam gyvenimui pasirinko rajone esantį vienkiemį.


Komentarai (6)
 
Loreta | 2017 01 01
 
taip, Anykščiuose ypatinga aura,pritariu, nereikia man jokių sanatorijų, pasivaikščiok po Anykščių apylinkes ir atsigausi:)
 
 
 
Matai kaip... | 2016 12 31
 
Tai gal jam nebestovi, ar ką...?
 
 
 
nugi | 2016 12 28
 
komentaru ner. nelieciamas katinas. ka nori ta peza kaip ir tevas bei sunelis. apgailetinos visos trys kartos. Gal Vyresnieji buvo labiau gerbiami.
 
 
 
Puiku | 2016 12 27
 
Nuostabu....
 
 
 
kai | 2016 12 27
 
duonos neturi negali sau leisti depresija sirgt....
 
 
 
anyksciai turi | 2016 12 27
 
savita aura.kai pirma kart pries 25 metus atvaziavau,patiko is kart. o poeto isgyvenimai veide uzrasyti.matosi panirimas i save ir prislegtumas
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017»
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.