Šeštadienis, 2017 10 21 
22:25:43
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Ką iš galimų kandidatų Prezidento rinkimuose 2019 m. palaikys anykštėnai?
 


Nepanoro įsivaikinti
2016 12 13
Image

Anykščių rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyrius praneša, jog per visus, besibaigiančius 2016-uosius, metus neatsirado nė vieno krašto gyventojo, panorusio auginti svetimą vaikelį. Tuo tarpu į kitų lietuvių namus iškeliavo 4 anykštėnų šeimose gimę mažyliai.

Pasak vyriausiosios specialistės  Astos Palaimienės, lietuvaičiai labiausiai nori įsivaikinti vaikučius iki trijų metų. Lytis tam įtakos neturi.

„Įvaikina dažniausiai jauni žmonės. Ir tai galima padaryti, kai biologiniams tėvams neterminuotai apribojama valdžia. O priežastys, dėl kurių dažniausiai paimami vaikai, bėgant metams, kito. Pati dažniausia - girtavimas, nes tai lengviausiai matomi ir fiksuojami dalykai. Tačiau manyčiau, kad daug blogiau - kai tėvai stokoja socialinių įgūdžių - kai nemoka elgtis gyvenime, negeba dirbti ir užsidirbti, nežino, kaip auginti vaikus, tačiau neatsakingai juos gimdo. O pats baisiausias dalykas man, kai mažylių neugdo ir neruošia jų savarankiškumui. Nepriteklius -baisu, tačiau tragiškiausias - ne materialinis, bet kultūrinis. Vystantis informacinėms technologijoms, didėjant gyvenimo tempui, tai bene svarbiausias dalykas“, - pasakojo A. Palaimienė.

Specialistės teigimu, jai dažnai tenka bendrauti su vaikais, kuriems suteikta institucinė globa. Ir ne mažiau nei du trečdaliai globotinių svajoja apie kitokius namus, o absoliučiai visi norėtų nors per šventes nuvykti į svečius pas normaliai gyvenančius žmones.

„Norėčiau pakviesti nebijoti iššūkių. Išdrįskite užeiti pas mus į skyrių. Gal kas nors, jei nesiryš tapti globėjais, galėtų bent per šventes priimtų vaikų iš globos namų. Vien tam, kad parodytų, kaip tos šventės sutinkamos šeimose, kad parodytų savo gyvenimą, kurį vaikas, galbūt, perkels į savo ateities viziją“, - atjausti smarkiai likimo nuskriaustus kraštiečius prašė vyriausioji specialistė.

Vien per šiuos metus iš anykštėnų paimti 26 vaikai.


Komentarai (17)
 
tam o | 2016 12 14
 
Jai geria is diko buvimo kaip rasote tai kam dirbti nes pinigu yra tai klausimas ,PRIE KO CIA DARBAS .
 
 
 
O | 2016 12 14
 
KODEL GIRTAUJANCIOM MOTINOM DARBO NESUTEIKIA DIRBTUB NEBUTU KADA GERT DABAR GERIA IS DYKO BUVIMO
 
 
 
to x | 2016 12 14
 
ką reiškia tvarkomos motinos? Kaip tvarkomos? Čia sadizmu kvepia.
 
 
 
x | 2016 12 13
 
reikia daugiau demesio skirt i girtaujancias motinas, kurios vos ne kasmet po vaika pagimdo. Manau, pigiau kainuotu tokias motinas tvarkyti, nei vaiku namus islaikyti. Bus tvarkomos tokios motinos, tai vaiku namai nepilnes. :madman
 
 
 
ULBA | 2016 12 13
 
O ka daro Palaimiene,socelines tarnybos darbuotojai,kad soceliniu iguziu zmones turetu,ar pataria,padeda,pamoko ar tik sedi padeje sikna minktoje kedeje.O komentatoriai Vidai dekoju uz labai teisinga komentara
 
 
 
Vida | 2016 12 13
 
Neskubėkite jų plėšti iš namų.Kad ir kokie jie būtų jūsų atžvilgiu netobuli,bet vaikai namuose nors savo lovytę turi.Svetimi svetimų vaikų nemyli.Kaip ir gamtoje,svetimas paukštis kapoja svetimus jauniklius.Neikite prieš gamtos dėsnius.Žinoma,yra kraštutinių atvejų,kai jau nebesimato šviesos iš po alkoholio debesio,kai prasideda ilgalaikės orgijos,kai nebėra šalia kito artimo žmogaus-tada taškas.
 
 
 
Pija | 2016 12 13
 
Iš globos namų parsivežti vaikelį šventėms galima ir nieko negaila,vaikas nenuskurdins jį priėmusios atostogoms šeimos,bet kokios širdies reikia,kad jį parvežti verkiantį atgal. Vaikas nesupranta,kad jis nereikalingas niekam.Aš pasiėmiau iš šunų globos šunelį.Važiuodami ilgesniam laikui iš namų,bandėme įtraukti jį į mašiną,kad pasiimti su savimi.Kad būtumėt matę,koks pasipriešinimas buvo,abu su vyru vos įtempėme.Jeigu gyvulėlis supranta,kad jis susirado namus o jį nori išvežti iš jų,jis priešinosi iš visų jėgų.Tai ką kalbėti apie vaikelį,kai jį parvežus vėl į globą,kratysis ir tavo širdis ir vaikelis raudos.Vaikams tai trauma didžiulė.Ir tokias šventes jis visą amžių prisimins.Maža,kad nuskriaustas yra tėvų,tai dar ir svetimi,suaugę,norėdami jiems gero,įskaudins
 
 
 
GIN | 2016 12 13
 
CIA NE ADRESAS O ISMOKU SUMA
 
 
 
GIN | 2016 12 13
 
CIA NE ADRESAS O ISMOKU SUMA
 
 
 
to atsakymas AS LELE | 2016 12 13
 
2014-216 kab. tai cia dangoraižis
 
 
 
Atsakymas AS LELE | 2016 12 13
 
Jei Jus domina vaiko globa arba svečiavimasis, prašome darbo laiku kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių, kuris yra K. Ladigos g. 1, 2014-216 kab. Suteiksime visą informaciją.
 
 
 
NAĄ | 2016 12 13
 
Tai kaipgi taip , jug dabar jau daro vaikus karta , nesugadinta sovietinio auklėjimo 8) O siūlote imtis auklėtį tiems , kurie pagaminti SSSR :rus :roll Nee - gal jau į sovietus nebegrįžkime :madman Arba kai pamatysiu , jog įsivaikino mėlynasis sarafanas bent 18 - pagal atitinkamai pagal mano pajamį sąntykį - tada ir aš pagalvosiu - o gal ... :golly :grin :cry
 
 
 
. | 2016 12 13
 
visuome buna labai labai reikalinga rinkimams ir vaiku įsivaikinimui
 
 
 
vyr.specialistei | 2016 12 13
 
išdryskit ir jus rimčiau žvelgt į girtaujančiu mamyčiu besaiki gimdyma
 
 
 
xxx | 2016 12 13
 
Kam malonu daryti vaikus, tam turi būti malonu ir auginti :grin
 
 
 
AS LELE | 2016 12 13
 
AS NORECIAU PASIIMTI PER SVENTES KUR MAN KREIPTIS IR PAS KA ? ACIU ACIU ACIU 8) 8) 8)
 
 
 
Taip,taip | 2016 12 13
 
Tad reikia rodyti gera pavyzdį ,kurie uždirba po 1000 ir daugiau .Paimkite po vaikeli ,auginkite ir tada patarimus duokite kitiems ,kaip reikia globoti ir prižiūrėti svetima vaiką ir kiek kainuoja jo auginimas.Savu vaikų tureti niekas nebenori,nes vaiko išlaikymas yra ilgas ir sudėtingas,jeigu nori ji išmokyti ir gyveniman išleisti.Dabar daug motinų savo vaikus iš pensijų išlaikyti turi,nes arba darbo nėra,arba nusigėrė.Savo vaiko protingos mamos nemeta į gatve.......
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017»
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.