Ketvirtadienis, 2017 08 17 
06:31:04
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai
Apdovanota poetė
Anykščių rajono savivaldybės informacija   
2016 12 10
Image

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos įteikimo ceremonija. Už eilėraščių knygą „Patria“ premija įteikta poetei, vertėjai, literatūros kritikei Erikai Drungytei.

„Antano Baranausko literatūrinė premija Anykščiuose įteikiama jau šeštąjį kartą. Komisijos įvertinimo sulaukia puikios lietuvių autorių knygos. Ne išimtis - ir Erikos Drungytės „Patria“, - sakė Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius.

Šventėje dalyvavo ir literatūrinės premijos laureatę taip pat sveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas, rašytoja, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Savivaldybės Antano Baranausko literatūrinės premijos komisijos pirmininkė Dangira Nefienė, Savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, Lietuvos Respublikos Seimo narės Gretos Kildišienės padėjėja Sigita Mačytė-Šulskienė. Susirinkusius džiugino ne tik Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio koncertas, bet ir pačios laureatės skaitomos eilės - susirinkusieji klausėsi eilėraščių knygos „Patria“ posmų.

E. Drungytė - poetė, vertėja, literatūros kritikė. Itin svarbūs jos kūrybos elementai - garsynas, semantika, ritmas. Literatūros kritikai teigia, kad naujoji poetės eilėraščių knyga „Patria“ skaitytojo dėmesį koncentruoja į moteriškumo atspindžių kupiną senąją mitinę ir gamtinę pasaulėjautą, literatūros svarbą, lietuvio pasipriešinimą okupacijai.
Komentarai (3)
 
Juozas | 2016 12 12
 
``Antanas Baranauskas įeina į Pasaulio poetų sąrašą. Jo vardo premija - gana aukštas kūrėjo įvertinimas. Premijos įteikimas turėtų virsti Anykštėnų švente. Tai ne tik bibliotekos reikalas. Savivaldybėje yra kultūros skyrius. Ten labai kūrybingi kultūrologai. Taip negalima įteikti.
 
 
 
v | 2016 12 10
 
ar kas turi dabar sąžinę :grin :grin :grin
 
 
 
meto pinigus | 2016 12 10
 
kaip savo ,sazines neturi
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras
 Rugpjūtis 2017 
PATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031     

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.