Šeštadienis, 2017 09 23 
20:58:57
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Derliaus šventė Obuolinės 2017 - jau čia pat. Ar šie metai buvo dosnūs anykštėnams?
 


Daugiau nei pusė miršta dėl nesveiko gyvenimo būdo
2016 12 07
Image

Pirmą kartą Lietuvoje sudarytas Širdies ir kraujagyslių ligų sergamumo bei mirtingumo žemėlapis parodė, jog anykštėnai - šios blogos statistikos vieni iš lyderių. Lapkričio mėnesį tokia mirties priežastis konstatuota  23-ims rajono gyventojams.

Žemėlapio sudarytojai sako, jog net 56 proc. 45-64 metų šalies gyventojų miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Anykščių rajone kaip ir dar keliose savivaldybėse situacija labai prasta. Per metus dėl to anapiln kasmet iškeliauja daugiau nei 200 gyventojų. Aplinkui panaši padėtis tik Ignalinoje ir Pasvalyje.

Skelbiama, jog širdies ir kraujagyslių ligos - pati dažniausia mirties priežastis tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų, tačiau pastarosios atsakingiau tikrinasi sveikatą ir jų rezultatai kiek geresni.

Anykščių rajone per lapkričio mėnesį sudaryti 38 mirties įrašai. Mirė 18 vyrų ir 20 moterų. Mirusių vyrų amžiaus vidurkis - 77,7 metai, moterų - 82,9. Vyriausias vyras mirė sulaukęs 95 metų, o vyriausia moteris - 97. Jauniausias vyras mirė turėdamas 39 metus, o jauniausia moteris - 59.


Komentarai (14)
 
tavo močia | 2016 12 14
 
nebesvaik :) :grin :grin
 
 
 
Seni, graiciau mirk! | 2016 12 13
 
Velniai zin kada tas cholesterolis,gliukoze nemokamai tirta.Niekam neidomu,kad ligonio cholesterolis daznai buna per didelis,tai ir reikia darytis mokamus tyrimus,o nelaukti nemokamu bent pusantru metu ar metus.Seimos gydytojai ir ju padejejai dabar taip apkrauti vien tik visokiu popieriu israsimejimu,ner kada mormaliai ir ligonio nusiskundimais pasidometi,nes pries puse menesio ar dar anksciau prisirasiusiu eileje laukia. 
Kai durnai sutvarkytas tas musu gydymas,jei gydytojui lieka labai mazai laiko ligos gydymui,tai tokia ir zmoniu sveikata, ne vien tik nuo ju paciu gyvenimo budo priklauso,kad zmones dabar labai mirsta.
 
 
 
Mirė ir mirs | 2016 12 12
 
Lietuvos valdžia gydymo atžvilgiu vykdo lėtinę žmonių naikinimo politiką.Kada reikia gydytis širdies ligas negali be pinigų tiesiogiai patekti skubiai pas kardiologą.Reikalingas būtinai šeimos gydytojo siuntimas ir mėnesiniai laukimai pas kardiologą,kai kurie tyrimai nemokami daromi gal kas antrus metus.Jei dar nenori mirt,tai reikia turėti daug pinigų ir gydytis privačiai.
 
 
 
paciente | 2016 12 10
 
gyd. Kazlauskiene dirba ne tik miesto poliklinikoj, bet ir Kurkliu piliklinikoj todel ji nepajegi priimti visus ta diena norincius pas ja patekti pacientus nors labai stengiasi, bet tam trukdo laiko stoka.
 
 
 
Ina | 2016 12 10
 
Tai kad Anykčių lig. gydytojai nesugeba ( o gal nenori? ) įvertinti akivaizdžių, EKG fiksuojamų pavojingų gyvybei veiksnių, nenukreipia pacientų III lygmens specialistų konsultacijoms. Įdomi būtų statistika, kiek į bendrą pagalbos skyrių su rimtais sutrikimų požymiais pirmą sykį pakliuvusių pacientų ir išrašytų šeimos gydytojo priežiūrai antro sykio nebeprireikė. Gal medicinos auditas iš III lygmens gyd. komandos padėtų?
 
 
 
Sveikuolis | 2016 12 09
 
Nei geriu nei rukau, kai numirsiu daktaras mirties liudijime parašys, kad miriau budamas Sveikas.
 
 
 
ZIUROVAI | 2016 12 08
 
komentaras del kiosko ir jame parduodamu gaminiu o gal laiptelais palipus ALUDE dar geresni gaminiai o skanumelis o grozis ropojanciu net greitosios daznai apsilanko apsivalgo paskui serga o DAR PRIES VAIKU DARZELI stai pavyzdys auganciai kartai o kazkam biznis PRISIZIURIM
 
 
 
haha | 2016 12 08
 
nafik visada fotkina tik sita kioska, kodel ne ta kita salia esanti ? :grin del susiktos konkurencijos visko atrodo gali padayti :D
 
 
 
taigi taigi | 2016 12 07
 
Ne vien tik Pas gyd.Kazlauskienę sunku patekti,bet ir pas gyd.Blauzdienę negeriau,ten seselė kaip išmanydama bando blokuoti patekimą pas gydytoją,įsivaizduoja visažinė ir stengiasi,kad tik mažiau aš trukdyčiau.Nemaloni.O apie gydytoją esu tik geros nuomonės,kokių ligos bėdų turiu,ji visuomet maloniai padeda.
 
 
 
taigi | 2016 12 07
 
KAIP NEMIRS JAI PO TYRIMU PAS GYDYTOJA NEIMANOMA PATEKT PASIDAREI TYRIMUS IR VEL LAUK MAZIAUSIAI TRIS SAVAITES KOL DUOS KITIEM TYRIMAM LAPELIUS VEL TRIS SAVAITES TAI JAU VIRSMENESIO TAIKAIP ZMONES NEMIRS BAISU KAS DAROSI KITAIP PAS PONIA KAZLAUSKIENE NEPATEKSI NES TEN VADOVAUJA SESELE
 
 
 
jetau | 2016 12 07
 
kam išrašo krūvas receptų,kurie nieko nepadeda,geriau išaiškintų,kaip gyventi.
 
 
 
Aš | 2016 12 07
 
Tai valstybei gerai, nereikės pensijų arba pašalpų mokėti
 
 
 
oo | 2016 12 07
 
Pirma eile turetu rikiuotis žalingus nuodus paduodancios parduotuves cigaretes alkocholi ir tt o jos parduodamos dazniausiai didelese paduotuvese,galetumet įdeti keleta nuotrauku su jų atvaizdais.
 
 
 
Laurencija | 2016 12 07
 
Kodėl taip drąsiai teigiama,kad žmogus gyveno nesveiką gyvenimo būdą,jei mirė širdies ar kraujagyslių liga?Gal paaiškinsite, nuo ko miršta tie, kurie gyvena sveiką gyvenimo būdą.Ar visai gal nemiršta?
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017 
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.