Šeštadienis, 2017 09 23 
21:05:19
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Derliaus šventė Obuolinės 2017 - jau čia pat. Ar šie metai buvo dosnūs anykštėnams?
 


Į koncertą - pro pirties duris
2016 11 28
Image

„Jei į mano koncertą, prieš jam prasidedant, kas nors atvestų žmogų ir nepasakytų, kur jis atėjo, matyt dauguma pagalvotų, kad prieš juos - spektaklio dekoracijos. Spektaklio, kuris galbūt pasakoja apie senąjį lietuvišką kaimą“, - sakė dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis-Pagulbis. 

Tiesa, bendrą scenos vaizdą kiek „sujaukia“ trys gitaros ir būgnai, iš pirmo žvilgsnio visiškai nederančios su dekoracijomis. 

Tačiau vos nuskambėjus pirmajai dainai aistringas jų skambėjimas, netašyto medžio žibinčiai su viduje degančiomis žvakėmis ir senosios durys tampa viena darnia erdve. 

„Man muzikantai sakydavo - kam tu vežioji tuos rąstus? Dabar jau nebesako - įprato, ir žino, kad kitaip nebus“, - juokėsi koncertinį turą po Lietuvą netrukus pradėsiantis anykštėnas K.Jakutis.

Naujojo K.Jakučio albumo „Gegužraibės“ pristatymas numatytas trylikoje miestų ir miestelių. Visi atlikėjo koncertai bus dovana klausytojams - nemokami. 

Savo klausytojus K.Jakutis visų pirmą pakvies įžengti pro pirties duris, jos bus pastatytos prie įėjimo į koncertų salę. 

„Tos durys yra tikros ir autentiškos. Man gražu, kai žmogus, įeidamas į salę, nusilenkia - durys žemos, ir kitaip neįeisi. Nusilenkdamas jis palieka kitoje durų pusėje savo išdidumą. O salėje - kaip ir pirtyje - mes visi lygūs ir vienodi. Noriu, kad visi kartu tokiais pabūtume bent pusantros valandos.

Kodėl durys? Jos - mano prosenių gyvenimo atributika, jie gyveno toje aplinkoje, aš atsinešiau tai kartu su savimi“, - sakė K.Jakutis. 

Didelis dėmesys skiriamas žibinčiams - šviesos šaukliams. „Galbūt ne visi supranta jų prasmę ir paskirtį - žibinčiai yra šviesos laikytojai, ant jų dega žvakės“, - pasakojo K.Jakutis.  

Dabartiniai K.Jakučio žibinčiai kadais turėjo kitą „veidą“ - tai senos durys, sienojai ir kiti rakandai. Žibinčiams gaminti panaudoti statiniai iš keturių vietovių, tarp kurių - ir K.Jakučio tėviškė Kalviškių kaime (Ignalinos r.), taip pat Pagulbio ir Suginčių kaimų (Molėtų r.), Avižienių kaimo (Ukmergės r.) sodybos. Visiems žibinčiams yra suteikti vardai: „Pirties durys“, „Gričiūtės durys“, „Tėviškės gonkų durys“, „Senolis“, „Vienišasis“, „Vikingas“. 

Scenos dekoracijas - žibinčius - K.Jakutis gaminti pradėjo netrukus po to, kai įsigijo seną autentišką sodybą Pagulbio kaime.  Scenos dekoracijas jis kūrė kartu su savo mokslo draugu Jonu Savicku. 

Image

„Savo koncertams atsivežu išskirtinę scenografiją - tai jau minėtos durys su staktomis, apdėliotos žvakėmis, seni sienojai.

Tėviškės namų gonkų duris prieš koncertinį turą nudažiau baltai - jos atliks ekrano paskirtį, ant jų bus projektuojamas scenos vaizdas.  Kabinti šiuolaikinio ekrano scenoje nenorėjau - jis sugadintų visą scenografiją“, - aiškino K.Jakutis.

Pagal Jono Strielkūno, Antano Miškinio, Pauliaus Širvio, Alfo Pakėno, savo paties kurtas eiles dainuojantis K.Jakutis kviečia klausytis ne tik jo, tačiau ir kartu su juo grojančių trijų profesionalių muzikantų.

„Mano vaikystės svajonė - stovėti scenoje su mikrofonu - tampa gyvenimu, pilnu ieškojimų, išgyvenimų ir atradimų. Keitėsi daug kas - mintys, žodžiai, žmonės, net muzikos stilius. Tačiau niekada nesikeitė potraukis muzikai, ir visada likau ištikimas savo mėgstamiems poetams“, - pasakojo K.Jakutis.

Šeštojo K.Jakučio solinio albumo „Gegužraibės”, kuriame yra 14 naujai skambančių dainų  pristatymo koncertai prasidės Alantoje (Molėtų r.). Alanta - vos už penkių kilometrų nuo K.Jakučio sodybos Pagulbio kaime.

“Jau ne pirmą kartą turo koncertai prasideda Alantoje, tai - dovana Pagulbio ir Alantos žmonėms, tai - viso koncertinio turo durys. Jas aš atveriu būtent Alantoje, mat čia vyksta viso turo išlydėtuvės”, - kalbėjo K.Jakutis.

K.Jakutis su grupe taip pat koncertuos 13 Lietuvos miestų. Vienas iš jų Anykščiai, kurioje koncertas įvyks gruodžio 2., 17val., Anykščių kultūros centre.  Įėjimas į renginį nemokamas.Komentarai (1)
 
AČIŪ,AČIŪ | 2016 11 29
 
Lankėmės visuose koncertuose,labai patiko ir ši kartą eisim. Jūs darote gerą darbą (nemokamas koncertas),bet žmonės kažin ar įvertina.
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017 
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.