Šeštadienis, 2017 10 21 
22:19:03
Naujienos
Kriminalai
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Pranešk naujieną
Kontaktai

Ką iš galimų kandidatų Prezidento rinkimuose 2019 m. palaikys anykštėnai?
 


Labiausiai nepatiko socialdemokratams
2016 11 25
Image

Dešimtmetį šiukšlių išvežimo tvarka Anykščių rajone kairiesiems nekliuvo. Tačiau vakar per Tarybos posėdį jie puolė ginti labiausiai skriaudžiamus - kaimo gyventojus, kuriems atliekos brangsta beveik dvigubai. Gynė - ar atstovavo panašius į save žemvaldžius?

Prieš savaitę nepartinis Arūnas Liogė išsiuntinėjo Tarybos nariams elektroninius laiškus, kuriuose ragino atliekų klausimu įsigilinti kiek įmanoma labiau ir vengti „buldozerinio balsavimo“. Aiškėja, jog būtent socialdemokratai, o ypač Donatas Krikštaponis ir Dainius Žiogelis tapo uoliausiais A. Liogės pasiekėjais. Tik kyla klausimas, kodėl?  
Abu vyrai gyvena kaime. Juos asmeniškai labai liečia pabrangimas. Bet... Abu jie ir taps tais, kuriems už šiukšlių išvežimą teks mokėti ne dvigubai, o gerokai daugiau. Vienas valdo kelių dešimčių ha ūkį, kitas kaimo turizmo sodybą, kurią sudaro poilsinės prie Rubikių ežero. Būtent valdomų statinių kiekis ir veiklos pobūdis nuo šiol taip pat įtakos atliekų išvežimo kaštus.

Aistros ilgiausiai trukusiame šios kadencijos Tarybos posėdyje užvirė, kai dėl šiukšlių reikalų norą nusišalinti nuo sprendimų priėmimo pareiškė komunalininkas Alvydas Gervinskas. Į tokį kolegos pageidavimą jautriausiai sureagavo D. Žiogelis.

Jam pasirodė, kad tokiu jautriu visiems žmonėms klausimu turėtų balsuoti visi išrinktieji. Tuo tarpu D. Krikštaponis niekaip negalėjo suprasti, kodėl taip mažai buvo diskutuota su plačiąja visuomene, nes kaimui kainos pakilo beveik dvigubai.

„Į klausimo svarstymą komitete nebuvo pakviestas UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ vadovas. Nors 50 proc. jų pajamų sudaro atliekų išvežimas. Juk komunalininkai buvo įpareigoti ne vieną, o bent du variantus paruošti. Pakeitimai ir vėl vyksta. Tas klausimas neišdiskutuotas ir neparuoštas“, - kaip niekad aiškiai savo nuomonę išsakė D. Krikštaponis.

Į tai sureagavo meras Kęstutis Tubis.

„Niekas netrukdė pasikviesti komunalininkus į komiteto posėdį. Spūsčių nėra, būtų atvažiavę“, - replikavo rajono vadovas, kuris žadėjo pats pravažiuoti kartu su šiukšlių išvežimo mašina ir pastebėti procesą.

Bene labiausiai šalyje ūkininkų privilegijomis piktinasi Seimo narė Aušra Maldeikienė. Parlamentarė niekaip negali suprasti, kodėl būtent šis gyventojų sluoksnis iki pat šiol naudojasi išskirtinėmis lengvatomis.


Komentarai (42)
 
onute | 2016 11 27
 
Gyvenam nuosavam name trise. Per metus prikaupiam tik 7 konteinerius, kaimyne sake, kad tik 5 konteinerius isveže , seimoje irgi 3 žmones. Tai kodel mes turim moket už 15 konteineriu, jei isvežam skirtingai. Kokios cia gali but normos duotos žmogui. Mes ir kompostuojam. ir sukurenam peciuje popierius . Tai ir siuksliu daug neturime.Turim moketi nuo isvežamu konteineriu skaiciaus, tai nieko nesudaro žmoniu skaicius tame name. Kiek isvezu tiek ir sumoku. Galima moketi kaip elektra arba vandeni, mokant kas menesi.. Tai butu teisingiausia ir žmogus butu neapvogtas.Teisybe turi buti.
 
 
 
jonas | 2016 11 27
 
Skaiciuokit konteineriu isvežimo skaiciu, o ne dekit žmonems konteineriu normos. Pasidomekit kokios Rokiskyje kainos ir pritaikykit, kad ir pas mes taip moketumem, tik jokiu normu, Rokiskyje jokiu konteinerio normu nera, kiek nuosavame name žmones sukaupia ir isveža konteineriu tiek ir moka. O 1 konteinerio kaina yra parasyta, tai priklauso nuo konteinerio dydžio. Mažesnis kainuoja 2,80 eur, didesnis kainuoja 3,30 eur. Tai ir dauginkim si skaiciu nuo isvežamu konteineriu.Gyvendami nuosavame name musu seima 3 asmenu per savaite teprikaupia kibireli siuksliu.Tai kokios dar gali buti normos. Nesuprantu.Mokesiu tik už isvestus konteinerius.
 
 
 
Gene | 2016 11 27
 
Taip Rokiskyje teisingai paskaiciuoti konteineriu isvežimai ir surasytos kainos konteineriu. Ten mokama nuo isvestu konteineriu skaiciaus, o ne nuo normu žmogui duotu per metus.Tai ir pas mus tegu buna konteineriu skaicius , kiek isvežu tiek ir moku , o ne kad vienam žmogui primeta tiek ir tiek isvesti. As netutiu tiek siuksliu ,kad galeciau isvesti, nuosavame name mes kompostuojame žoles ir visa kas susije su žalumynais. Tad turim moket nuo isvežamu konteineriu skaiciaus. Kainos yra surasytos ,galima dar pasidomet kainu ir Rokiskyje, kiek žmones moka nuo isvežamu konteineriu.
 
 
 
jo | 2016 11 27
 
Visokiu debilu pirenka taip ir buna  
 
 
 
gene tu | 2016 11 26
 
nerupiLIBERALAMS KAIP IR KITI ZMONES JUK GALEJO DISKUTUOTI ,BET PADARE KAIP STALINAS,NUSPRENDE JIE
 
 
 
genė | 2016 11 26
 
Ar galvojate, kad visą gyvenimą busite sveiki ? Per savaitę sunaudoju 20 papmpersų, tai sudaro apie puse konteinerio. Jei mane apmokestins pagal faktą man reiks mokėti už 48 konteinerius ?
 
 
 
jonui | 2016 11 26
 
Už ką moki kai moki už šilumos sistemos priežiūrą ? elektros galios mokestį ? dujų abonentinį ? abonentinį už telefoną ? Už orą ?  
Mokestis už žemę, irgi už orą ? Kodėl mokame SODRAI ir ligonių kasoms jei nesergame ? 21 proc. PVM už orą ? Atsimink kad tavo šiukšlės būtų 21 procentą pigesnės jei nemokėtum už orą ?
 
 
 
jonas | 2016 11 26
 
Labai gaila... vieną sako, kitą daro. Jiems šiukšlių net nereikia, svarbu, kad daugiau pinigų surinkti, nustatyti vienam žmogui 365 konteinerius per metus normą, už ją mokėtų ir butu gerai, kad tas žmogelis realiai priduotų tik vieną... niekaip nesuprantu, kaip musu rajonas prisides prie siuksliu mazinimo? dabar jie tik didina siuksliu kaupimą, nenorą rūšiuoti, nes juk prideti komteinerius tai privalesim, nes komunaliniam reikia kuo daugiau siuksliu...normaliame versle pinigai mokamai uz atliktą paslaugą, o ne uz orą. Tikri Čipolino nuotykiai "nuo siandien įvedam mokestį uz lietu"....
 
 
 
Jau | 2016 11 26
 
Alfrydas Savickas parodė lojalumą socialdemokratams ir balsavo vykdydamas partijos planus sujungti darbo partiją su LSDP.
 
 
 
as | 2016 11 25
 
Tik tokie kaip ziogelis tokiu apsurdu ir tegali prigalvot,svarbu kad jam ponui ukininkui neteks moket.ot gyvuliu banda daugiau nieko nepasakysi.
 
 
 
kandis | 2016 11 25
 
priskambint imanoma tik is 20 karto tam komunaliniui , pastoviai klaidu saskaitose, siaip ne taip susisiekus kompetetingai niekas neatsako, zodziu kaimas, sekmes..
 
 
 
Juokinga | 2016 11 25
 
Krikstapinis nusikalbėjo, žinant, kad komunalinis dėl atliekų surinkimo 2015m. turi 30 000 nuotolį tai būtų seniai bankrutavęs.
 
 
 
Cha cha | 2016 11 25
 
Jei Krikštaponis žinotų ką kalba tai nemeluotų, kad komunalinis 50 % gyvena iš atliekų.
 
 
 
ir | 2016 11 25
 
Kaimieciai kurie gyvena iki 500 labai socialu
 
 
 
Faktai | 2016 11 25
 
Konsultantų studija rodo priešingai. 50 % gyventojų abonentinis mokestis mažėja, 50 % didėja. Mažėja nuo 1,3 kub.m. iki 0,96 , o didėja nuo 0,6 iki0,72. Daugiau rajono gyventojų išlošė nei pralošė. Tai pasiekta dėl 
to, kad dabar mokėt turės žemės ūkio bendrovės, verslininkai kurie turi nenaudojamus pastatus ir kitų rajonų gyventojai kurie turi vasarnamius.
 
 
 
to tss | 2016 11 25
 
esme kad kaimiečiams šiukšlės brangs o Anykščių r gyvena dau daugiau žmonių negu mieste tai kur valdžios prioritetai po velniu.
 
 
 
TS | 2016 11 25
 
Vienas ponas rašo kad reikia padaryti normą nuo išvežtų konteinerių, o ne nuo susikaupimo normos. Taip ir padaryta. Visiems nustatytas minimalus konteinerių skaičius. Daugiabučiams negalima nustatyti konteinerių, tai dėl to jiems palikta norma.
 
 
 
to oho | 2016 11 25
 
Teisingai nes Rokiškio meras socdemas
 
 
 
transliacija | 2016 11 25
 
Per taryba Žiogelis prisipažino, kad vietoje 0,6 m per metus pasidarė tarifą po 0,5 m per metus. Aišku labai gerai, kad žmogus moka taupyti mūsų visų sąskaita. Įdomu ar komunalinis kiekvienam suteikia teisę normą mažinti visu šeštadaliu ?
 
 
 
Jonui | 2016 11 25
 
" padaro mokestį nuo išveštų konteinerių, o ne nuo gyvenančių žmonių. Tai bus teisingiausia." Taip ir padaryta - mokėti reiks už išvežtus konteinerius. Kiek išvežti tiek ir moki, tik reikia sumokėti nustatytą normą, o kaip pasaktinimą gaunate kelis nemokamus konteinerius.
 
 
 
Kristinai | 2016 11 25
 
Rokiškyje močiutei kuri gyvena daugiaaukštyje reikia mokėti už kvadratinį metrą  
1.2.1. Rokiškio mieste (metinė atliekų susikaupimo norma – 1,3 kub. m. 1 gyventojui) – 1 kv. m. bendro naudingo ploto – 0,06 Eur, iš kurių: pastovioji tarifo dalis – 0,04 Eur, kintamoji tarifo dalis – 0,02 Eur; 
Anykščiuose buvo 1,3 dabar sumažėjo iki 0,96
 
 
 
Marei | 2016 11 25
 
Dabar taip pat tvarkingai kainos surašytos ir Anykščių tvarkoje  
Konteinerio ištuštinimo kaina, EUR su PVM 
120 litrų tūrio konteineris 2,80 
140 litrų tūrio konteineris 3,26 
240 litrų tūrio konteineris 5,59 
750 litrų tūrio konteineris 17,48 
770 litrų tūrio konteineris 17,94 
1000 litrų tūrio konteineris 23,30 
1100 litrų tūrio konteineris 25,63
 
 
 
Kristina | 2016 11 25
 
Nustokit komunalininkai išnaudoti senus kaimo žmones, viena močiute gyvendama per metus vos du konteinerius prikrauna, o reikia mokėti už tris. Gėda.
 
 
 
marė | 2016 11 25
 
Labai tvarkingai padaryta šiukšlių išvežimo apskaita Rokiškio mieste. Pasidomėkit kaip gražiai surašytos kainos. Tegu pasidomi mūsų valdžios galvos.Kainos skaičiuojamos nuo išveštų konteinerių.
 
 
 
oho | 2016 11 25
 
Labai tvarkingai padaryta šiukšlių išvežimo apskaita Rokiškio mieste. Pasidomėkit kaip gražiai surašytos kainos. Tegu pasidomi mūsų valdžios galvos.Kainos skaičiuojamos nuo išveštų konteinerių.
 
 
 
ponas | 2016 11 25
 
Jei bus kad vėl padarys normas, kiek turi žmogus išvešti konteinerių, tai gryna nesąmonė. Kur gauti tiek šiukšlių, gal reiks eit vagiliaut. Daug ko negalima dėti į tuos konteinerius, kompostuojam ir nededam į konteinerius. Tai iš kur paimt tiek šiukšlių, mieli žmonės.Tegu padaro mokestį nuo išveštų konteinerių, o ne nuo gyvenančių žmonių. Tai bus teisingiausia.
 
 
 
Ir vėl | 2016 11 25
 
Darosi tiesiog smagu, kad, perskaičius kiekvieną Nykščių straipsnelį,atsiranda galimybė parašyti pastabėlę dėl klaidų... 
Šįkart 'DAROSI NE PASIEKĖJAIS, O PASEKĖJAIS'.... Ach.....
 
 
 
sarmata | 2016 11 25
 
Teisingai rašoma, kad mokestis imamas už padarytą darbą.Nelupkit pinigėlių iš žmonių, o teisingai darykit.Tik pas mus tokia nesąmonė, nebenusprendžia , kaip skaičiuoti šiukšlių išvežimo. Ogi tiek, kiek išvežama konteinerių, už tiek ir mokama.
 
 
 
pamatet | 2016 11 25
 
mero veida ,tikra ,jiems ir jam zmogus nulio vietoj ,jam ir jiems tik pinigai,geda,tai su mumis niekas zmonemis nediskutavo ,tai gal nutraukiam visi tokias sutartis,moketi pinigus uz ora
 
 
 
Ina | 2016 11 25
 
Kokia čia gali būti kalba apie tą šiukšlių išvežimą. Juk mokėt reikia tiek kiek išvežam konteinerių.Ar dar KIK neaiškus skaičiavimas.Juk už tuščią tarą niekas nemoka ir valdžia turi atidibti, kad imtų mokestį, o ne normas žmonėms krauti.Tai va mokėsim už išvežtus konteinerius.
 
 
 
bermudas | 2016 11 25
 
Straipsnio antraste prasilenkia su turiniu ir realia situacija, o socdemai super parode stuburą, o valdantieji eina link visisko kaimo skurdinimo
 
 
 
artojas | 2016 11 25
 
aš zadėjau aš galiu , 
liberalas aš esu, moraliai jausmingas ir socialiai atsakingas:)
 
 
 
Taip | 2016 11 25
 
mama šiemet nei vieno konteinerio neišvezė,o lupa kas ketvirtį pilną kainą.Ir kada baigsis šitas bardakas,gal reikia visiems ir kaimiečiams ir miestiečiams susirinkus prie savivaldybės ir komunalinio išbandyti langų stiklų tvirtumą.
 
 
 
PONIUI MERUI | 2016 11 25
 
LABAI GERAI PILDOTE RIMKIMINIUS PAŽADUS . VISUS MOKESČIU PAPRASTIEMS ŽMONĖMS PADIDINTI.
 
 
 
va va | 2016 11 25
 
mano bobulei virš 90 metu,isivaizduok kiek jinai prideda.Per metus viena konteineri,gyvena vienkiemi.Ir supranti aš anukas jai turesiu išaiškint,kad reiks beveik dvigubai moket.Galvoju busiu visu pirma aš išvadintas žuliku,nes jinai nepatikes.KUR TEISYBE
 
 
 
kaimynė | 2016 11 25
 
ką gali prikrauti į konteinerį mano kaimynė 85 metų močiutė,nenueidama toliau krosnies...
 
 
 
i | 2016 11 25
 
reikalauju yvest gamtos mokescius už lietaus vandeni,saules šiluma,žiemos šalti nesvarbu kad nešalta vistiek triusikus numaukit ir dar ysakykit nusikirpt,nusiskust.Atlyginimai sumažejo 3,4528 karto,mokescius kelkit na patys sumastykit kurioj vietoj kableli padet.Žodžiu ner žmogaus ner problemos :upset
 
 
 
diega | 2016 11 25
 
CHA CHA CHA...KAIMUI DVIGUBAI. TAI KAD,PONULIAI, MES DAUGELĮ MAISTO ATLIEKŲ(DARŽOVIŲ LUPENAS,KIAUŠINIŲ LUKŠTUS KOMPOSTUOJAM, KOKIUS TRUPUTI "UŽSIGULĖJUSIUS" VIŠTUKĖS LESA, KAULIUKUS-ŠUNIUKAS SUGRAUŽIA, RŪBUS NEŠIOJAME ILGAI, MAT MAŽIAU PASKUI MADAS BĖGIOJAME, O IR NETINKAMAIS DALINAMĖS ČIA PAT VIETOJE.POPIERIŲ PAKURUI NAUDOJAME, NET PREKYBCENTRIŲ MAIŠELIUS PO KELIS KARTUS NAUDOJAME(O IR TUOS PAČIUS GALIMA KOMPOSTUOTI). nA TAI KAIP ĮSAKYSITE TUOS KONTEINERIUS PRIPILDYTI? GAL š.. Į JUOS? BET BUS BLOGAI, VISĄ MĖNESĮ SMIRDĖS. :rus  
LAPŲ NEKRAUNAME- NEGALIMA, STATYBINIŲ ATLIEKŲ NEKRAUNAME-NEGALIMA TAI KUR RAST TAI KĄ GALIMA :golly JAU IR TAIP ORĄ VEŽIOJO, O DABAR JIS DAR DVIGUBAI BRANGSTA(KURAS TAI PIGUS)TAI KUR PAAIŠKINIMAS NORMALUS KODĖL TAIP NUTIKO :madman
 
 
 
Kaimynai | 2016 11 25
 
Ukmergės rajone kaime moka tik kai elektros sunaudoja virš 50 kwh per metus. Tai svarbu pastoviai negyvenamoms sodyboms
 
 
 
nesamones | 2016 11 25
 
rašinėjat ir tiek, pabrangimo niekas nenori nei miestiečiai nei kaimiečiai, o opozicija ir yra tam, kad paprieštarautų :love
 
 
 
tvarkoj | 2016 11 25
 
Rasalas parodė galią ir padarė tvarką netik miesto tvarteliuose ir ir kaimo tvartuose
 
 
 
Gėda | 2016 11 25
 
Va va va ir išlindo ponų savanaudiškumas. Nejaugi jie mano, kad mieste gyvenantys žmonės daugiau šiukšlina? Arba kaimo turizmo sodybos lankytojai išvažiuodami išsiveža ir šiukšles?
 
 

 
Rašyti komentarą

Nyksciai.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Jeigu pastebėjote įžeidžiantį arba šmeižiamojo pobūdžio komentarą, melagingą informaciją, praneškite el. pašto adresu El. paštas saugomas nuo šiukšlintojų, Javascript turi būti įjungta jei norite peržiūrėti - komentarą pašalinsime.

Pastebėjus draudžiamus komentarus, prašome apie juos nedelsiant pranešti „Nyksciai.lt“ redakcijai.


Vardas

Komentaras

 Rugsėjis 2017»
PATKPŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.